آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: روشن نشدن فن لپ تاپ dell 6000

sistana

کاربر
2010-11-24
197
157
با سلام خدمت اساتید
یه لپ تاپ dell 6000 مشتری اورده که متاسفانه فن روشن نمیشه و هر فن سالم دیگه هم زدم بازم روشن نمیشه/سوکت فن سه رشتهایی هست به رنگهای مشکی-زرد و قرمز که در ولتاژگیری فقط پایه زرد(وسطی)ولتاژ 3 ولت رو دارم
1.چطور میشه فن رو یه سره کنم که به محض پاور فن هم روشن بشه
اگه راه اسونتری اساتید دارن ممنون میشم راهنمایی کنن
با سپاس

همتا

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر +vip پلاس
کاربر
2011-08-13
1,886
6,819
کرمان
سلام اگه لپ تاپ تمام ولتاژهاش درسته ودرست کار می کنه بایوس رو پروگرا م کن در ضمن I/Oرو هم یک شارژ لحیم بکن وولتاژهاش و بنویس اگه نشد اطلاع بده ویک عکس با کیفیت بذار تا راهماییت کنیم

pedro121

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-04-29
750
3,874
گلستان-مینودشت
[hide]سلام از یه پاور برای تست فن استفاده کن ببین فن سالمه یا نه!اگه سالم بو از یه پایه خازن یا سلف یا آی سی 5 ولت بگیر برای سیم قرمز واز یه گراندم به سیم مشکی بزن حل میشه[/hide]

آخرین ویرایش:

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
با سلام خدمت اساتید
یه لپ تاپ dell 6000 مشتری اورده که متاسفانه فن روشن نمیشه و هر فن سالم دیگه هم زدم بازم روشن نمیشه/سوکت فن سه رشتهایی هست به رنگهای مشکی-زرد و قرمز که در ولتاژگیری فقط پایه زرد(وسطی)ولتاژ 3 ولت رو دارم
1.چطور میشه فن رو یه سره کنم که به محض پاور فن هم روشن بشه
اگه راه اسونتری اساتید دارن ممنون میشم راهنمایی کنن
با سپاس

دوست عزیز امکان دارد ایسی I/O شما معیوب باشد چون ولتاژ 5 ولت و 3/3 ولت ایسی I/O باعث روشن شدن فن می شود شما ابتدا ایسی I/O را چک کنید که 5 ولت را داشته باشد در ضمن می توانید ولتاژ 5 ولت سیم قرمز فن را از سوکت های یو اس بی بگیرید یعنی سیم قرمز فن را به ولتاژ 5 ولت سوکت یو اس بی وصل کنید این در حالتی هست که ایسی I/O شما سالم باشد و فقط مسیر 5 ولت ایسی I/O تا فن قطعی داشته باشد

با تشکر

sistana

کاربر
2010-11-24
197
157
با سلام و تشکر
از جاهایی که فرمودین 5 ولت رو بگیرم سوال و نگرانیم اینه که اونجا ولتاژ کم نمیاره؟ یعنی اگه 5 ولت اونو واسه فن بگیرم ایا واسه خودش ولتاژ کم نمیاره؟؟؟

sistana

کاربر
2010-11-24
197
157
با سلام وتشکر
دقیقا میشه بفرمایید از کجای سوکت سی پی یو میتونم 5 ولت رو بگیرم ایاهر جا از قظعات اطراف سوکت میشه ولتاژ مورد نیاز رو گرفت؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: habibi92

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
با سلام وتشکر
دقیقا میشه بفرمایید از کجای سوکت سی پی یو میتونم 5 ولت رو بگیرم ایاهر جا از قظعات اطراف سوکت میشه ولتاژ مورد نیاز رو گرفت؟

دوست عزیز ولتاژ کم نمیاره شما از پین های خود سوکت یو اس بی هر کدام که 5 ولت داشت می توانید ولتاژ مورد نیاز را بگیرید و نتیجه را اعلام کنید

با تشکر

آخرین ویرایش:
بالا