آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: مادربورد gigabyte ga-a41mt-s2 استارت میخورد - ریست میشود و کد ce میدهد

peymanelec

کاربر vip
کاربر
با سلام خدمت اساتید انجمن

بنده مادربورد گیگابایت به دستم رسید که مشکلات زیر رو داشت

مادربورد استارد میخورد بعد چند لحظه خاموش میشد و این روند تکرار میشد

بنده با تست هایی که انجام دادم کریستال لولهای ( ساعتی) رو تعویض کردم و اپدیت بایوس رو انجام دادم

مشکل حل شد و مادربورد وضعیت قبلیشو نداشت .

ولی مشکلی که برخوردم این بود که وقتی مادربورد رو خاموش میکردم و دوباره روشن میکردم تصویر نمیداد با دیباگری که دارم دیباگر کد ce رو نمایش میداد

باید باطری رو دوباره برداشته و دوباره جا بزنم تا کد روال نرمال مادربورد میرفت تا تصویر میداد ولی مشکل بعد از خاموش شدن مین وجود داشت

چیپ شمالی رو لحیم سردی گرفتم

ممنون میشم کمکم کنید

peymanelec

کاربر vip
کاربر
ممنون این مادربورد 2 تا ای سی بایوس داره بنده m-bios رو اپدیت کردم , b- bios رو هم نزاشتم
چون اگه مشکل داشت پروگرام نمیشد

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
با سلام خدمت اساتید انجمن

بنده مادربورد گیگابایت به دستم رسید که مشکلات زیر رو داشت

مادربورد استارد میخورد بعد چند لحظه خاموش میشد و این روند تکرار میشد

بنده با تست هایی که انجام دادم کریستال لولهای ( ساعتی) رو تعویض کردم و اپدیت بایوس رو انجام دادم

مشکل حل شد و مادربورد وضعیت قبلیشو نداشت .

ولی مشکلی که برخوردم این بود که وقتی مادربورد رو خاموش میکردم و دوباره روشن میکردم تصویر نمیداد با دیباگری که دارم دیباگر کد ce رو نمایش میداد

باید باطری رو دوباره برداشته و دوباره جا بزنم تا کد روال نرمال مادربورد میرفت تا تصویر میداد ولی مشکل بعد از خاموش شدن مین وجود داشت

چیپ شمالی رو لحیم سردی گرفتم

ممنون میشم کمکم کنید

دوست عزیز مین بورد دوال بایوس هست و هر دو ایسی باید همزمان پروگرام شود در ضمن باطری بکاپ را تعویض کنید و کلیر سیموس انجام دهید و نتیجه را اعلام کنید

با تشکر

peymanelec

کاربر vip
کاربر
سلام بر دوستان گلم ممنون که پیگیر مشکل من بودین دمتون گرم

در پست اول ذکر شده بود که سیستم استارد و خاموشی متوالی داشت بعد از تست قطعات مربوط به سوئیچ احتمال دادم از کریستال لوله ای باشه
چون زمانی که لمسش میکردم مین روند کد دهی رو انجام میداد و با وقفه بیشتر نسبت به زمانی که لمس نمیشد کار میکرد .
و تصمیم گرفتم کریستال رو تعویض کنم .

...............................................................

امید جان میشه دلیلش رو بگی چرا با دستکاری چیپ شمالی دیگه نمیشد حلش کنیم ؟

ممنون ازت
................................................................
خدمت دوست عزیزم jaxtor

عرض کنم که مادربورد هایی که دوال بایوس اند تجربه ای که من دارم نیاز نیست b-bios بعد از پروگرام m- bios گذاشته بشه .

..................................................................

خدمت دوستان که لطف کردن پست من جدی گرفتن و نظرات خودشونو دادن ممنون ام

مشکل مین رو حل کردم به این صورت که در سیم های خود کیس
که به عنوان سوئیچ و usb های جلوی کیس و کلید های خود کیس قرار داشت یه اتصال کوتاه( شورتی) ایجاد شده بود
که زمانی این سیم ها رو به مادربورد وصل میکردم cpu هنک میکرد و دیباگر کد CE رو نمایش میداد و تصویری نداشتم.

با تعویض قاب و سیم بندی کیس مشکل برطرف شد.

بالا