آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

تجربیات: قابل توجه همکارنی که دیباگر و کول دیسک را توی کیس مشتری فراموش میکنند

Yek.Doost

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-07
1,976
32,476
اهواز
سلام دوستان عزیز و لذیذ
تا الان هم برای خودم و هم برای همکاران کنار دستم پیش اومده که کارت دیباگر رو توی کیس فراموش بکنیم
حالا جالب اینجاست یه مرتبه اون رو توی کیسی فراموش کردم و شماره طرف رو داشتم- بش زنگ زدم بش گفتم یه کارت کوچیک سبز رنگ روی مادربردت جا مونده .اون هم با کمال پر رویی میگفت من هیچی نمی بینم -حالا فکر میکنه سرعت کامپیوترش رو دو برابر میکنه
یه مرتبه هم باز یکی از همکاران صنف کافی نت یه کیس برای تعمیر اورده بود و بعد از تحویل دادن کیس ، دیباگر رو فراموش کردم در بیارم.خلاصه زد تو گوشش و ما به روش نیاوردیم
یه مرتبه باز تو کیس مشتری فراموشش کردم و خلاصه نتونستم ازش ردی بگیرم تا اینکه چند ماهی گذشت و کیس رو برای تعمیر اورده بود - من هم تا بازش کردم دیدم بلههههه دیبلگر خودمونه
خلاصه تو این مدت مشتری خیلی خوبی برای اقای زارع شده بودیم
کول دیسک رو که نگو - پدری ازم در اورد تا اینکه براش یه بند موبایل خیلی بزرگ گرفتم- دیگه هر وقت به کیس مشتری وصلش میکنم اون بند بزرگ چشم نمایی میکنه و باعث میشه دیگه فراموشش نکنم
حالا دوستان اگه راه حلی دارن که دیگه دیباگر و کول دیسک رو فراموش نکنیم اعلام بکنند
خودم یه روش اختراع کردم که تقریبا ده ماهی میشه دیگه خبری از فراموش کردن دیباگر نیست
[hide]

از یه رم اوراقی و بلا استفاده با کمی چسب حرارتی اون رو به شکل زیر در اوردم - این رم کاری میکنه که همیشه دیباگر تو چشم بخوره و چون یکم بلنده ، مانع بستن در کیس میشه - اگه یه روزی دیباگرتون هم خراب شد و خواستید بفرستید گارانتی ، به راحتی میشه اون چسب رو در اورد به طوری که گارانتی گیر نده

به نظر مث یه دسته عمل میکنه و خیلی راحت میتونم دیباگر رو نقل و انتقال بدم

20140120_190859.jpg

20140120_190910.jpg

20140120_190929.jpg

[/hide]

آخرین ویرایش:

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,505
ایران
با درود خدمت سرور بزرگوارم و یار همیشگی انجمن رسمی تعمیرکاران ایران
قربون اون رم SD برم یادش بخیر - مرگ نداشتند
ولی باید همیشه حواس همکاران باشد در شغل ما دیباگر و فلش نرم افزار حکم اسلحه رو داره و باید مواظب باشیم
بنده همیشه یک قانونی دارم یعنی هنگام تحویل ، کیس را چک نهایی میکنم که اگر دیباگر و یا فلش و یا سی دی جا ماند بگیرم
البته تست نهایی خوبی های دیگر هم دارد مثلا داخل کیس در آخرین مرحله بررسی میشود تا احیانا مشکلی نداشته باشد
موفق باشید

atinegar

کاربر
2013-08-28
47
121
براي فلش مموري من هم چون چند مورد فراموش كردم و بر نگشته يه كابل افزايش طول USBبلند قرار دادم و مثل كابل كيبرد و ماوس و مانيتور اون رو هم پشت سيستم مشتري وصل مي كنم و خود فلش مموري روي ميز خودم تو يه جاي ثابته و هر وقت كه سيستم تحويل مشتري ميشه و كابلها در مياد ديگه فلش جا نميمونه فقط كابل رو از نوع مرغوب تهيه كنيد كه مشكل عدم شناسايي يا افت ولتاژ يا سرعت نداشته باشيد

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,266
ایران
باسلام
در چند جا در مغازه روبروی دید خودت مطالب زیر را با فونت درشت نوشته و نصب گردد:
توجه توجه
هرگونه وسایل و ابزار از قبیل انواع کارتها و دیباگر و کول دیسک و ... مربوط به تعمیرگاه هنگام تحویل وسیله تعمیری به مشتری چک و بررسی و کنترل شود که همرا وسیله مشتری اشتباها تحویل نگردد.

Prid

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-09-01
308
814
البته ايني كه ميگم جاي ديگه استفاده كرده بودم البته اندازش از يك سكه بزرگتر نميشه كه ميتوني رو ديباگر بچسبوني يكسنسور فتوسل با يك مدار تقويت كننده ويك بيزر تو يك محفظه كوچك جاسازي ميكني و روي ديبا گر نصب ميكني هر وقت در كيس را بستي چون فضاي داخل كيس تاريك ميشه صداي بيزر در مياد​

AREF1369

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-11-16
602
6,362
ایران
با سلام-من از یک بند استفاده میکنم که به صورت قلاب به فلش وصل میشه و به راحتی اگه کاری داشته باشم جدا میکنم و بند را به میز کار چسب زده ام-دیباگر هم چسب داره به بند-جای تعمیر هم ثابته-

madarshab

کاربر
2012-08-10
50
79
سلام من هم زیاد شده که از این موارد برام پیش بیاد مخصوصا کول دیسکها از جا گذاشتن روی کیس مشتریان تا فراموش کردن و گم شدن
به خاطر همین من روی دسته کلید مغازه ام میزارم که هیچ موقع فراموش نشه موقعی هم که به مشتری تحویل میدم چون که کلیدهای مغازه یه وسیله مهمه هیچ موقع فراموش نمیکنم

sattar62

کاربر
2010-02-02
60
192
NeverLand
یه فکری هم بکنید به حال رسیورهای موس های بی سیم که من تا حالا بارها روی لپ تاپ و کیس مشتری جا گذاشتم.

anti114

کاربر
2010-12-20
78
294
روبروی مانیتور
یه فکری هم بکنید به حال رسیورهای موس های بی سیم که من تا حالا بارها روی لپ تاپ و کیس مشتری جا گذاشتم.

خب شما هم مثل دوستمون از كابل افزايش طول USB استفاده کنید
ولی خودمونیم ،چقدر حواس پرتیم(یکی از همکاران ما میگفت هر کس با کامپیوتر کار میکنه بعد از مدتی خنگ میشه)

بالا