آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک تکشو

مشکل: کار نکردن وای فای لپ تاپ hp pavilion dv6-6199ee

شیشه بر

کاربر
2014-01-21
3
0
با سلام خدمت دوستان عزیز
ویندوز لپ تاپم 7 و 64 bit اصلی بود هفته پیش عوضش کردم و ویندوز 8 نصب کردم تمام درایورها رو هم از سایت Hp گرفتم ولی بلوتوث و وای فای لپ تاپم از کار افتاده و دکمه مربوط به روشن خاموش کردنش خاموشه و روشن نمیشه بعد از اون دو باره دیگه هم ویندوز 7 نصب کردم ولی درست نشد. درایورها رو هم به درستی نصب کردم نمیدونم چکار کنم ، لطفا منو راهنمایی کنید

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,270
ایران
باسلام
شما باید درایورهای بلوتوس و وای فای را هم براساس مدلشان دانلود کرده ونصب کنی
ابتدا با نرم افزار دریور چکر مدل را مشخص و سپس دانلود میکنی

sattar62

کاربر
2010-02-02
60
192
NeverLand
یکی از مشکلات لپ تاپ های اچ پی (البته برای کاربر عادی) متفاوت بودن درایورهای سخت افزاری به خصوص بلوتوث و وای-فای در یک مدل است.به این معنی که در دو دستگاه کاملا مشابه، ممکن است سخت افزار ارتباطی متفاوت وجود داشته باشد.تولید کننده بلوتوث و کارت شبکه وایرلس می تواند که از سه شرکت intel-ralink-broadcom باشد که باید به طریقی سازنده آن را مشخص و فقط درایور مربوط را نصب کنید.شما به احتمال زیاد تمام درایورها از چند سازنده را نصب کردید که کاری اشتباه است و موجب از کار افتادن شبکه ارتباط(بلوتوث و وای-فای) دستگاه می‌شود.
01.jpg
02.jpg
شما اول با ابزارهای مدیریت درایو سازنده کارت شبکه وای-فای رو مشخص کن و سپس راه‌انداز مربوطه رو دانلود و نصب کن.بهترین برنامه برای این کار Driver Pack Solution 13 است.
لینک دانلود درایورهای دستگاه شما(Win 7 X64
Software & driver downloads HP Pavilion dv6-6199ee Entertainment Notebook PC | HP® Support

arashshr

کاربر vip
کاربر
2010-12-18
90
601
سلام دوست عزیز. کاری هایی که لازم هست انجام بدین اینا هستند.
برین به قسمت استار منو و تایپ کنید "Windows Mobility Center" تو صفحه باز شده به راحتی می تونین سخت افزار وایرلس و بلوتوث رو فعال کنید.
پس از فعال شدن سخت افزارتون چک کنید ایا ویندوز خودش درایورها رو نصب کرده یا نه. (البته بلوتوث رو به عنوان سخت افزار" Generic bluetooth adapter" میشناسه که این صحیح نیست.)
اگر نصب نکرده باشه بهترین راه حل اینه که یه سی دی درایور لپ تاپ Acer پیدا کنید که درایورهای X64 رو داخل خودش داشته باشه. بلوتوث شما احتمال 99% مارکش "Atheros" هست حتما سعی کنید بلوتوث رو به حالت "Setup" نصب کنید و همچنین از پکهای درایور استفاده نکنین چون این پکها به صورت اپدیت نصب میکنند و اگه آپدیت کنید مطمئن باشین بلوتوث به درستی نصب نمیشه. ولی وایرلس رو اپدیت کنید مشکلی پیش نمیاد (منظورم از آپدیت رفتن به قسمت manage و راست کلیک کردن روی سخت افزار مورد نظر و زدن اولین گزینه که هست "Update Driver")
امیدوارم کارتون راه بیوفته
موفق و سربلند باشین

آخرین ویرایش:

golelaleh

کاربر vip
vip
کاربر
2014-01-13
27
46
گیلان
سلام
اگه مشکلتون حل نشده میتونم فایل های خوب براتون ارسال کنم تا ان شالا درست بشود

javadm33

کاربر
2013-05-26
138
179
مشهد
سلام دوستان یه HP A10 AMD دارم چراغ وای فای خاموش نمیشه مدلش همینجوریه یا مشکلی هست ؟

sjsa

کاربر vip
کاربر
2014-02-25
156
381
آقا بسیاذ عالی بود استفاده کردیم

elham61

کاربر
2016-03-02
8
3