آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

تلويزيون و اساس كار و تعميرات آن

صابری

کنترل کل سایت
ناظم انجمن
2009-05-31
11,796
134,628
اصفهان
ضمن تشکر ازحمات شما میخواستم بدانم علت کوچک شدن تصویر وخط سفید در بالا چیست
به نام خدا
سلام دوست عزیز. شما باید مشکلتان را در بخش تخصصی مطرح نمایید تا دوستان راهنمایی کنند. فقط بدانید که این عیب در مدار ورتیکال است.

AREF1369

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-11-16
602
6,362
ایران
با سلام و تشکر فراوان از اقای رجبی.در صورت امکان ادامه اموزش ها را بگذارید که واقعا اموزشی کاملا کاربردی و کامل میباشد.با سپاس فراوان از شما و کلیه دوستان.

هادیان

کاربر vip
کاربر
2010-09-18
187
281
با سلام
برای اموزش یک تی وی سیاه و سفید 5 اینچ خراب را تعمیر میکنم در قسمت های ولتاژ یک اتصالی رخ داد و دودی بلند شد و از کار افتاد حالا فقط صدای خش خش داره و تصویر و حتی رستر در فیلامان نداره ولی وسیله صوتی دیگر را به جک صدا وصل می کنم صداش پخش می شه اما تصویر ندارد موندم چه کنم راهنمایی کنید با تشکر

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,542
با سلام
برای اموزش یک تی وی سیاه و سفید 5 اینچ خراب را تعمیر میکنم در قسمت های ولتاژ یک اتصالی رخ داد و دودی بلند شد و از کار افتاد حالا فقط صدای خش خش داره و تصویر و حتی رستر در فیلامان نداره ولی وسیله صوتی دیگر را به جک صدا وصل می کنم صداش پخش می شه اما تصویر ندارد موندم چه کنم راهنمایی کنید با تشکر
با سلام :
دوست عزیز مطالب و تاپیک های این بخش صرفا اموزشی هستند برای درخواست راهنمایی باید به بخش تخصصی مراجعه و مطرح نمایید .
- توضیحات کمه احتمالا هایولتاژ تلویزیون شما از کار افتاده باید تغذیه +12 ولتی این قسمت را بررسی و همچنین ترانزیستور خروجی هایولتاژ و دیود دمپر را تست کنید و اگر سوخته تعویض نمایید .

- برای تعمیر اموزشی هم که شده باید ابتدا شماتیک مدار تلویزیون فوق را داشته باشید و از روی نقشه نقاط مشخص شده در نقشه را تست و ولتاژ گیری کنید به عیب خواهید رسید .
- همچنین اگر تمایل دارید که ادامه دهید حتما درخواست های خود را در بخش تخصصی تعمیرات تلویزیون مطرح نمایید تا با استفاده از امکانات بخش تخصصی بهتر و بیشتر در خدمتون باشیم .
موفق باشید .

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,542
با سلام و تشکر فراوان از اقای رجبی.در صورت امکان ادامه اموزش ها را بگذارید که واقعا اموزشی کاملا کاربردی و کامل میباشد.با سپاس فراوان از شما و کلیه دوستان.
با سلام :
دوست عزیز بزودی کلا مطالب بخش های اموزشی برای ورژن های جدید اپدیت خواهد شد منتظر باشید تا در صورت امکان به صورت جزوه و مجله در خدمت خواهیم بود .
موفق باشید .

masuod57

کاربر
2014-11-11
1
1
علت اینکه دانلود کردن را بسته آید چیست مگر شما انرا به من نفروخته اید

مجید89

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-12-14
799
4,105
شمال
با سلام :
دوست عزیز بزودی کلا مطالب بخش های اموزشی برای ورژن های جدید اپدیت خواهد شد منتظر باشید تا در صورت امکان به صورت جزوه و مجله در خدمت خواهیم بود .
موفق باشید .

با سلام خدمت استاد عزیزم.
بابت زحمت فوق العاده ای که کشیدین
بینهایت ممنونم. زبان برای تشکر از اینهمه بزرگواری و مناعت طبع قاصره. کمتر کسی هست که حاضر باشه دارایی علمی و حاصل سالها تلاش و زحمت رو به این سادگی و به رایگان در اختیار دیگران قرار بده. خدا حفظتون کنه.
منتظر مطالب به روز شده بعدی هستیم.

2014-02-14
14
21
گیلان
با درود فراوان خدمت دوست گرامی جناب رجبی وبا تشکر و قدر دانی از زحماتتان خواهشمندم در ادامه این مقاله مختصری هم در مورد عیوب منبع تغذیه تلویزیون شرح دهید با آرزوی سلامتی برای شما.محمد علی جعفری.

بالا