آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: نداشتن تصویر در لپ تاپ SONY-VPCF1

Ebadiyan

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-08-11
494
1,948
با سلام لپ تاپ فوق الذکر برایم اوردن که برای چند لحظه کوتاه روشن میشد و زود خاموش میشد و تصویر هم نمیداد بعد از باز کردن متوجه شدم که تعمیرکار قبلی روی چیپ و رم ها گرافیک هیت گرفته چون دورشون تیر شده و من با ریبال کردن رم ها مشکل خاموش شدن بعد از چند لحظه حل شد ولی تصویر نبود و شک من سمت چیپ گرافیک رفت و به کل چیپ نو انداختم الان بکلایت روشن میشه و حالتی است که انگار میخواد تصویر بیاد ولی فقط بکلایتش هست دوباره چیپ رو جا انداختم ولی تغییری نکرد و بکلایتش فقط میاد نظر دوستان چیه ؟؟؟؟

در ضمن با مانیتور بیرونی هم چک کردم هیچی نمیاد (البته فکر کنم سونی ها اکثرا در ابتدا تصویر رو به خروجی مانیتوری نمیدن)

ll4u1

کاربر
2014-01-29
16
27
با سلام ..... دستگاه های سونی یک سری سوکت ریز بنام جامپر روی مین دارن که الان مین سونی ندارم که عکسشو بهتون نشون بدم که معمولا روی برد کنار سوکت کیبرد میباشد که 4 یا 6 تای است که حالت های مختلفی دارد تمام اون حالت ها رو بزار روی OFF بعد بزن ببین تصویر CRT داری اگه داشتی LCD رو چک کن

pc.heidari

کاربر حرفه ای, VIP2
کاربر
2013-01-09
399
6,732
تهران
سلام سونی نگو سرطان بگو . چیپ و بردار پایه ها رو چک کن ببین پایه ای کنده شده یا نه . منم این مشکل و داشتم دیدم یه پایه از گوشه کنده شده سیم کشیدم با هزار بدبختی . احتمالا مشکلت همینه .

بالا