آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: اتصالات Gordak 952-c

mavaramat

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-05-07
409
4,732
سلام،من يه هيتر gordak 952-c دارم كه هم از روي كنجكاوي هم به علت صداي زياد بازش كردم كه متوجه شدم پيچ هاي كمپرسور شل شده بود كه سفت ترش كردم و برد رو هم جدا كردم(فقط از روي كنجكاوي) حالا برد رو كه بستم جاي سيم هايي كه به كليدها ميومد رو فراموش كرده بودم و علامت هم نذاشته بودم،ولي پيچيده هم نبود!بعد از بستن سيم ها و روشن كردن هيتر يه صدايي كرد و شروع كرد به دود كردن:narahat: هيچي ديگه،برد رو نگاه كردم ديدم از سوكتي كه از كليد مياد و به برد وصل ميشه يعني خروجي هاي كليد يه خازن 16v و ترانزيستور lm78l تركيده شماره ي خازن رو از كناريش گرفتم و ترانزيستور هم قابل خودن بود كه نو گرفتم يه اي سي به شماره ي ha1735b نزديك همين قطعات بود كه اونم گرفتم كه اگر كار نكرد عوضش كنم حالا مشكل اينه كه جاي سيم ها و سوكت هاي روي برد رو ميخوام دوباره وصل كنم كه تست كنم ببينم مشكل برد حل شده يا نه،لازم به ذكر هست كه سوكت كمپرسور وصل بوده ولي هويه smd رو جدا كرده بودم،اگر اساتيد لطف كنن راهنمايي كنن ببينم از كجا ميشه تشخيص داد كدوم سوكت مال كجاست؟يا اگر ميتونن نگاه كنن و بهم بگن واقعا ممنون ميشم
شماره فني قطعات روي برد‌ : خازن : c1 ترانزيستور q1 خازن دقيقا كنار سوكت هست.
از ترانس فقط دو تا سيم مياد كه وصل ميشه به يه سوكت 6 تايي كه دوتا از همين سوكت ميره واسه كليد و دوتا ديگه ميره براي هويه
و يه سوكت دو تايي هم از كليد وصل ميشه به برد دقيقا همونجايي كه خازن تركيده.
ممنون،يا علي
gordak-952c.jpg

آخرین ویرایش:

mavaramat

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-05-07
409
4,732
دوست عزیز نقشه را از اینجا دریافت کنید

با سلام،ممنون از راهنمايي شما ولي اين نقشه مال 952 بدون پسوند و ديجيتال هست هيتر من Gordak 952-c هست،اصلا كانتور سوكت 6 پين كه از اداپتور مياد توي نقشه ي شما cn9 هست و توي برد من cn1 هست و اصلا بردها با هم فرق داره،(عكس به پست اضافه شد)،ممنون از لطف شما:thanx:

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: sajjad-d

mavaramat

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-05-07
409
4,732
يعني هيچ راهي غير از اينكه من سيمها رو دوباره وصل كنم و تست كنم نداره؟:218:

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: sajjad-d
بالا