آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

آموزشی: آموزش نصب و کرک mikrotik 5.24 و mikrotik 6.1 بر روی انواع سرور و مجازی ساز

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
mikrotik-routeros-5.24
سلام
دوستان همانطور که میدونید mikrotik خیلی کم کرکش گیر میاد و بیشترشون یا تورنت هستند یا لینکشون خرابه. تمپلیت البته برای vmware گیر میاد اما چیزی که من گذاشتم اصل خود iso هست که میشه روی هر سرور یا مجازی ساز نصب و کرک کرد.
فیلم آموزشی به همراه کلیه فایلهای مورد نیاز در فایل فشرده زیر هست.
روند کار به این شکل هست که ابتدا ورژن 1.22 نصب میشه و لایسنس بهش داده میشه سپس به 5.24 آپگرید میشه و از طریق یک فایل iso دیگر به نام HunterTik-v2.3.1.iso سیستم بوت میشه و کرک صورت میگیره.
بعد از نصب برای اینکه بتونید دسترسی به winbox داشته باشید و در حقیقت اینترنت میکروتیک وصل بشه باید به ترمینال میکروتیک وصل بشید. اگر میکروتیک رو روی لوکال نصب کردید که winbox از طریق mac وصل میشه و سپس میتونید تنظیمات کارت شبکه را انجام بدید در غیر این صورت از طریق ترمینال و ابزار vnc جهت اتصال به سرور می توانید استفاده کنید.
خب وقتی وارد ترمینال شدید به این شکل عمل کنید:

setup
a
a
enable interface : ether1 (اینجا باید کارت شبکه ای که به اینترنت وصل هست را انتخاب کنید)
IP/subnet mask (باید IP سرور رو بزنید به عنوان مثال:192.168.1.1/24)
g
default gateway (اینجا باید gateway سرورتون رو بزنید برای دسترسی به اینترنت)
x
x
سپس با دستور :

ping 8.8.8.8
چک کنید اگر ping داشتید که اینترت وصل هست اگر نداشتید دستور زیر رو بزنید:
ip address print
ببینید چند خط هست. اگر غیر از IP اصلی که شما وارد کردید خط دیگری هم هست آن را حذف کنید به این شکل:
ip address remove 0
در اینجا 0 خط اول را حذف میکند اگر 1 بزنید خط دوم را حذف میکند و به همین ترتیب...

نباید دیگه مشکلی وجود داشته باشه

[hide]
مشاهده فایل‌پیوست all_packages-x86-5.26.zip
مشاهده فایل‌پیوست Mikrotik-5.20_Full_Lev6.rar
مشاهده فایل‌پیوست HunterTik-v2.3.1.part1.rar
مشاهده فایل‌پیوست HunterTik-v2.3.1.part2.rar
مشاهده فایل‌پیوست SquidCalculator.zip
مشاهده فایل‌پیوست Key%20level6.rar
مشاهده فایل‌پیوست Tutorial%20how%20to%20crack%20mikrotik%205.22%20lev6.part1.rar
مشاهده فایل‌پیوست Tutorial%20how%20to%20crack%20mikrotik%205.22%20lev6.part2.rar
[/hide]

nekooee

مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
mikrotik-routeros-6.1-vmware

mikrotik-routeros-6.1-vmware

این هم یک image هست که از روی میکروتیک 6.1 همراه با لایسنس level 6 و مادام العمر گرفته شده و کرک شده نیست. ایمیج از روی مجازی ساز vmware گرفته شده و باید روی همون استفاده بشه. تا زمانی که از این ایمیج استفاده بشه نیاز ندارید که کرک انجام بدید. چون میکروتیک بر اساس سریال هارد، لایسنس رو استفاده میکنه.
در ضمن قابل اپگرید به ورژنهای جدید تر هم هست.

موفق باشید

[hide][/hide]

hajimetal

کاربر
2008-06-22
3
3
سلام
من این میکروتیک رو با virtual boxبالا اوردم ولی لایسنس از بین رفت
کمک کنید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: 1212ali

nekooee

مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
کدوم یکی؟ اون که در تاپیک اول گذاشتم فایل نصبش هست و خودتون میتونید نصب کنید ولی دومی فقط روی vmware باید برگردونید!
فرقی هم با هم زیاد نمیکنن شما اگر روی virtual box می خواین نصب کنید از روش تاپیک اول برید

شاید کرک تاپیک اول روی این ورژن هم جواب بده تست کنید اگر نشد فایل ستاپ خودش رو نصب کنید

nekooee

مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
پس باید برای این ورژن یک نسخه کرک شده گیر بیارید از ورژن 6 به بعد کرک زیاد نیست همشون نسخه هایی هستند که با لایسنس نصب شدند و بعد از روی اونها image گرفته شده و چون لایسنس میکروتیک بر اساس سریال هارد هست و هارد هم در این روش کاملا یکسان هست لایسنس هم منتقل میشه و کار میکنه.
این image فقط برای wmvare هست. ورژن 6 چی داره که تو ورژن 5 شما ندارید و دنبال ورژن 6 هستید؟

hajimetal

کاربر
2008-06-22
3
3
تو ورژن 6 یه سری باگ برطرف شده از نظر امنیتی
اخه برای من سوال پیش امد
چرا این نسخه های vmwareرو دانلود میکنم و اجرا میکنم لایسنس میپره......

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: 1212ali

nekooee

مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
فکر نکنم اون باگهایی که میگید برای شما زیاد فرق کنه مگه واقعا چیز خیلی امنیتی بخواین استفاده کنید. دلیل اینکه چرا لایسنس میپره هم بهتون گفتم

بالا