آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک تکشو

سوال: ریکاوری هارد Unallocated شده

17mousavi

کاربر
2013-02-27
372
737
سلام دوستان
بعد از تعمیر برد هارد seagate 500 حالا کل ظرفیت هارد Unallocated شده و فاقد پارتیشن است. به نظرتون بهترین برنامه برای ریکاوری بخشی از اطلاعات مهم روی هارد چیه؟

pese

کاربر
2013-05-26
257
1,548
اصفهان
www.servicekaran.ir
اگر پارتیشن از بین رفته بهترین برنامه partition recivery است. من خودم از برنامه active partiton در سی دی هایرن بوت ورژن 7 بود که ازش استفاده می کردم خیلی خوب جواب می گرفتم.
در چنین حالتی شما نیاز به ریکاوری فایل ها ندارید همین که پارتیشن ریکاوری بشه فایل ها بر می گرده.

موقعی هم هست پارتیشن ها سالمند ولی فایل هایی که در درایو ها بودند از بین رفته اند به هر دلیلی اون موقع بادی از نرم افزار ریکاوری استفاده کنید مثل نرم افزار pc3

همیشه نسخه های بوتیبل نرم افزار ها سریع تر و بهتر عمل می کنند.

بهترین نرم افزار جهت ریکاوری فایل های خاص نرم افزار ریکاوری تخصصی هستند نه نرم افزار های عمومی

نرم افزار های عمومی ریکاوری چه نرم افزار هایی هستند؟
نرم افزار هایی که تمامی فایل ها را بدون توجه به پسوند فایل مورد نظر جستجو و ریکاوری می کنند

نرم افزار های تخصصی چه هستند؟ نرم افزار هایی که طبق الگوریتم بهترین زمان دسترسی به فایل ها شروع به جستجو می کنند . مثلا فقط فایل های عکس jpg را جستجو می کنند و یا فقط عکس های هارد های مخصوص سیگیت را جستجو می کنند مثل انواع نرم افزار های ریکاوری که شرکت سیگیت برای انواع مدل های هارد خود عرضه کرده است

توجه کنید الگوریتم هر هارد برای ذخیره سازی هر فایل با هارد دیگر مثلا مارک وسترن دیجیتال فرق داره پس بهتره از نرم افزار تخصصی استفاده کنید.

17mousavi

کاربر
2013-02-27
372
737
دوست من از پاسخ شما دلگرم شدم اما من متاسفانه با 50 گیگ یک درایو c ساختم (نمیدونم c قبلی چند گیگ بوده) و یک ویندوز نصب کردم البته 450 گیگ دیگه دست نخورده و Unallocated هست حالا چی از چه نرم افزاری استفاده کنم؟

17mousavi

کاربر
2013-02-27
372
737
سلام دوستان
من با چند تا برنامه تست کردم وقتی عکس های ریکاوری شده رو باز میکنم پیغام No Preview Available میاد فیلمهای 3gp که ریکاوری شدن هم باز نمیشن و km player با کدهاش مشکل داره... به نظرتون عکسها باید چطور ریکاوری بشن که این مشکل پیش نیاد؟:worrieds:

Yek.Doost

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-07
1,976
32,477
اهواز
EASEUS Data Recovery Wizard Professional 6.0

سلام
از این برنامه استفاده کن
فایل های سالم و خراب رو جدا میکنه
فک کنم فایل های سالم رو توی یه پوشه به نام Raw جمع میکنه و زیر مجموعه هاش هم به این شکله که اطلاعات رو بر اساس فرمتشون جمع اوری میکنه
مثلا تمام فایل های Jpg در یک پوشه جمعشون میکنه

kh.a

کاربر
2010-09-18
355
1,316
دوست عزیز بهترین نرم افزار find and mount هست . البته باید درایو c رو با حداقل اندازه درست می کردی .
اگر ساختار پارتیشن ها درست باشه اونها رو پیدا می کنه و به صورت درایو مجازی اجازه محتوای درایو ها رو ببینی و کپی کنی .
فقط برای رجیستر کردن نرم افزار اومدن name و password رو برعکس گذاشتن که باید بهش توجه کنید .

با نرم افزار Acronis isk director suit قسمت ریکاوری هم می تونی به راحتی پارتیشن ها رو برگردونی .

پیوست‌ها

sahamipoor

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2012-01-21
946
4,405
پارس
دوستان تو روخدا کمکم کنید،،،خاستم دوتا پارتیشن رو باهم جمع کنم که با برنامه acronis disk director،اما بجز درایو c تمام پارتیشن های دیگه ام رو دلیت کرده وهر چقد ریکاوری پارتیشن رو میزنم بازم بر نمیگردن،باید چکار کنم تمام اطلاعاتم رو از دست دارم میدم،لطفا کمک کنید

kh.a

کاربر
2010-09-18
355
1,316
راه خاصی نداره فقط باید حوصله داشته باشی و برنامه های ریکاوری رو امتحان کنی .اگه ویندوز هم نداری با ویندوز لایو بوت کن و find and mount رو امتحان کن

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: sajjad-d

amiirhossein

کاربر
2012-09-02
87
125
www.printerhome.ir
سلام دوست عزیز من از بوت Paragon Partition Manager (دی وی دی شماره 21 گردو 2013) استفاده کردم برای برگرداندن پارتیشنهای از بین رفته هم خیلی خوب جواب داد هم محیط ساده ای داره. امیدوارم بتونه کمکت کنه

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: sajjad-d
بالا