آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: باز کردن هارد بدون اتاق خلاء

17mousavi

کاربر
2013-02-27
372
737
سلام
دوستان یک هارد به دستم رسیده و بردش ایراد داره حالا گیرم من بردشم درست کردم مشکل اینجاست که مشتری میگه از سر کنجکاوی پیچهای روی هارد رو باز کرده و برای چند ثانیه درپوشو ورداشته! حالا میخوام بدونم بردشو تعمیر کنم یا نه؟ اگه وقت و هزینه کنم برا بردش چند درصد به علت ورود هوا به سیلندر ممکنه جواب نده؟ یا نه دست به کار بشم و بردشو تعمیر کنم؟ هارد seagate 500 gig است.
ممنونم.

saroveh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-09-19
1,328
4,843
sari
با سلام احتمال خراب شدن هارد خیلی زیاده من هم یک بار همین کار رو با یک هارد سالم انجام دادم هارد خراب شد در ضمن بهتره که از تعمیر کردنش بگذری و نکته دیکه هم به گفته مشتری اعتماد نکنی هم بهتره با تشکر

Mahdi D.A.M

کاربر vip
vip
کاربر
2012-12-14
187
800
استان تهران
اتاق خلا به نظر من ذهنیت اشتباهی هست اگه واقعا داخل سیلندر هوا نباشه وقتی باز بکنی باید یه صدایی بده اون اتاق ایزوله هست که هیچ گردوخاکی وجود نداره.
اگه واقعا مدت کوتاهی باز شده باشه فکر نمیکنم مشکلی پیدا کنه.

msh.27

کاربر vip
vip
کاربر
2012-09-06
246
832
تهران
درود همانطور دوستان عزیز فرمودن خلاء در کار نیست اتاق ایزوله هست اونهم بخاطر اینکه توی سرعت بالا حتی یه پرز کوچک هم میتونه استحکاک بین صفحات ایجاد کنه و یا بالانس رو بهم بزنه اگه این رعایت کنی مشکلی فکر نمکنم ایجاد بشه

hajizade1369

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
سلام دوست عزیز این ذهنیت که داخل هارد محیط خلا و بدون هوایی هست کاملا اشتباهه اگه تا حالا هارد باز کرده باشی میبینی که تو هارد یه قسمت برای تنفس هارد گذاشتن که روش با یه ***** پوشیده شده من خودم به شخصه هارد رو باز کردم و هدش رو عوض کردم و هیچ مشکلی هم پیش نیومده فقط باید خیلی ظریف کار کنی حواست به سیلند و هد باشه با دست لکه ای روشون ایجاد نشه پس اگه مشتری در همین حد هارد رو باز و بسته کرده مشکلی نیست

Mahdi D.A.M

کاربر vip
vip
کاربر
2012-12-14
187
800
استان تهران
جالبه بدونید تا اونجاییه که بنده اطلاع دارم در این اتاقهای تولید هارد دستگاههای گرانقیمتی وجود داره که تولید میدان مغناطیسی خاصی میکنه که تمام گرد و غبار رو به خودش جذب میکنه و هوا از تمام ریزگردها و غبار خالی میشه.

pedram

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-07-11
1,756
19,942
Country. iran
با درود
دوست عزیزم شک نکنید که خراب شده .چون فوقالعاده حساس هست .تازه فقط این نیست بعضی از این سیستمها داخل هواشی سیلندر سنسورهای خاصی دارند که فقط نور ببینند کارشون تمومه .ولی در هر حالت اگر باز کردند شک نکنید .که مشگل رفع نمیشه
موفق باشید

بالا