آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل در ریکاور کردن هارد لپ تاپ MSI

iranvich63

کاربر
2012-03-24
321
2,081
سلام دوستان
یک لپتاپ MSI X460-DX مال یکی از دوستان بود که دیگه ویروس از سر و کولش بالا میرفت.
خواستم ریکاوری کنم بعد از اتمام ریکاوری ویندوز بالا نیومد.دو سه بار ریکاوری کردم نشد که نشد.
خواستم یک ویندوز دیگه بریزم روش موقعی که هارد رو فرمت کردم متوجه شدم هارد لپتاپ بصورت دینامیکه و ویندوز میگفت امکان نصب روش نیست.
مجبور شدم دوباره متوصل بشم به ریکاوری اما چون پارتیشن مورد نظر فرمت شده بود میگفت حتما باید پارتیشن OS_install نامی باشه تا ادامه بدم.
خلاصه کار ما شد اینکه اولا پارتیشن فرمت شده رو دینامیک کنیم ثانیا نامگذاری مجدد کنیم اما برنامه هایی که من دارم و میشناسم هارد دینامیک رو بصورت Unallocated میزنن و یکپارچه و پارتیشنی توش نشون نمیده.
چه راه حلی بنظرتون میرسه؟
متشکرم راهنمایی کنید.

javid.1

کاربر
2013-09-03
365
527
سلام دوستان
یک لپتاپ MSI X460-DX مال یکی از دوستان بود که دیگه ویروس از سر و کولش بالا میرفت.
خواستم ریکاوری کنم بعد از اتمام ریکاوری ویندوز بالا نیومد.دو سه بار ریکاوری کردم نشد که نشد.
خواستم یک ویندوز دیگه بریزم روش موقعی که هارد رو فرمت کردم متوجه شدم هارد لپتاپ بصورت دینامیکه و ویندوز میگفت امکان نصب روش نیست.
مجبور شدم دوباره متوصل بشم به ریکاوری اما چون پارتیشن مورد نظر فرمت شده بود میگفت حتما باید پارتیشن OS_install نامی باشه تا ادامه بدم.
خلاصه کار ما شد اینکه اولا پارتیشن فرمت شده رو دینامیک کنیم ثانیا نامگذاری مجدد کنیم اما برنامه هایی که من دارم و میشناسم هارد دینامیک رو بصورت Unallocated میزنن و یکپارچه و پارتیشنی توش نشون نمیده.
چه راه حلی بنظرتون میرسه؟
متشکرم راهنمایی کنید.

با نرم افزار acronis تست کردی؟
اگه باش تست نکردی حتما این کارو بکن.باید بصورت primery باشه اون درایوی که باید ویندوز روش نصب شه.با acronis میتونی نوع درایو رو تغییر بدی.

iranvich63

کاربر
2012-03-24
321
2,081
سلام دوستان
هارد هیتاچی 640 گیگا است خواستید اسمش رو براتون مینویسم اما هارد خرابی سخت افزاری نداره فقط تو پارتیشن بندی دچار خطا شده
متاسفانه هارد دینامیک پارتیشن بندی از نوع پرایمری و اکستند و لاجیک نداره.با آکرونیس هارد رو تونستم بنام OS_Install برگردونم اما و پارتیشن رو دوباره بصورت دینامیک کنم اما باز مشکل پابرجاست.
در انجمن ام اس آی هم برای مشکل فوق تاپیک گذاشتن اما هیچ کدوم از راهها جواب نمیده و در نصب از ریکاوری باز پارتیشن با نام مذکور میخاد و در نصب از روی سی دی دیگه اصلا هارد رو نمیشماسه اما در اکرونیس هارد با پارتیشن بندی و ظرفیتهای پر و خالی درست نشون داده میشه
چه سیستم فایل دینامیک دردسر سازی شده ها

javid.1

کاربر
2013-09-03
365
527
دوست من یکاره دیگه به زهنم میرسه حالا میگم شاید جواب بده.
هارد رو با اکرونیز کامل فرمت کنید و همشو یه درایو درست کنید.
بعد هارد رو رو یه لب تاپ دیگه بزارید و شروع به نصب ویندوز کنید.
وقتی copying file تمام شد و اولین رستارت رو کرد لب تاپ رو خاموش کنید و هارد رو رو لب تاپ ام اس ای بزارید و ادامه نصب رو اونجا انجام بدید.
نمیدونم جواب میده یا نه ولی من یه همچین مشکلی با لب تاپ لنوو داشتم که اینجوری حلش کردم.
ایشالا که مشکل حل بشه

iranvich63

کاربر
2012-03-24
321
2,081
سلام دوستان عزیز
خواستم از همگی بابت راهنمایی ها و پیگیریهاتون تشکر کنم.
مشکل با اوردن سی دی های ریکاوری هارد کاملا برطرف شد.
با سی دی های ریکاوری هارد رو به حالت روز اول در آوردم و خودش هم ویندوز ارجینال و برنامه هاش رو نصب کرد.
واقعا این سی دی ها طلا هستن و باید همواره خوب و مطمئن نگهداری شوند.
ممنونم از همگی تون

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: javid.1
بالا