آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: روشن نشدن مادربرد گیگا مدل ga-ep31-ds3l

hamid_holori

کاربر
2010-08-16
79
144
قشم
مادربرد رو وقتی سیم سبز و مشکی رو شورت می کنم روشن میشه ولی ال ای دی های روی برد چشمک میزند و روشن نمی شود انگار مادربرد دائم ریستارت می شود فت کنار رم رو در آوردم سالم بود ولی بدون فت با شورت کردن روشن میشد ولی وقتی دوباره رو برد گذاشتم به همون حالت برگشت
برد رو شستشو هم دادم
لطفا راهنمایی کنید

A.R.T

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-04-14
3,172
46,417
ایران
مادربرد رو وقتی سیم سبز و مشکی رو شورت می کنم روشن میشه ولی ال ای دی های روی برد چشمک میزند و روشن نمی شود انگار مادربرد دائم ریستارت می شود فت کنار رم رو در آوردم سالم بود ولی بدون فت با شورت کردن روشن میشد ولی وقتی دوباره رو برد گذاشتم به همون حالت برگشت
برد رو شستشو هم دادم
لطفا راهنمایی کنید
درود
دوست گرامی : اگه از دیباگر استفاده میکنید کدهای دیباگر را اعلام کنید
و همچنین وضعیت چراغهای دیباگر به چه صورت می باشد

yaghob20

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-12-07
600
2,865
سعی کنید هر چه زود تر دیباگر بخرید.
---
ببنید المان های روری برد سوختگی یا گرمایی شدید دارند

milad_tm

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-08-10
362
12,643
گيلان-رشت
با سلام خدمت دوست عزيز:
بارها در تايپيك هاي مختلف گفته شده است كه تعميرات،تعمير كار بايد ابزار كافي براي تعمير و از آن مهم تر تجربه و اطلاعات كافي در اين زمينه داشته باشد/روشن نشدن مادربرد چنديدن دليل مختلف دارد از شورتي در مادربرد تا خرابي چيپ شمالي و يا جنوبي وجود دارد/ابتدا شما ابزار را تهيه كنيد/سپس از فلوچارت تعمير استفاده كنيد و تست هاي مختلف بگيريد و نتيجه را اعلام كنيد/

يك مثال براي شما بزنم دوست عزيز:
مادربردي به دستم رسيده بود كه روشن نمي شد طبق فلوچارت و ولتاژ گيري متوجه شدم كريستال كنار چيپ جنوبي مشكل داشت كه با تعويض آن مادربرد درست شد(در ضمن اين مشكل هم مثل مشكل شما بود يعني اينكه سبز و مشكي را به هم اتصال مي دادم مادربرد روشن مي شد و تمام چراغ هاي ديباگر روشن مي شد و هيچ عكس العملي نداشت)

H459

کاربر vip
کاربر
2010-12-01
36
137
با سلام سوکت p4 از مادر بورد جدا کنید ببینید روشن میشود یانه اگه روشن شد باید مدار pwm را که شامل چند عدد فت و آیسی های مختلف هستندرا بررسی کنیدمدار pwm در کنار cpu قراردارد

بالا