آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: روشن نشدن پاور GREEN GP330A

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

vahidati

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-08-16
903
3,982
سلام و خسته نباشید به تمامی همکاران عزیز قرار از مزاحمت این بود که یک عدد پاور گر ین به دستم رسیده که اصلا استارت نمیخوره و ولتاژ 5 ولت سیم سبز رو ندارم کار هایی که انجام دادم این بود تعویض هر دو ای سی چک کردن تمام دیود ها و ترانزیستور ها که همه سالم بودند ضمنا فیوز هم سالم بود لطفا راهنمایی بفرمایید

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,270
ایران
باسلام
معمولا وقتی فیوز سالم است طبقه ولتاژ بالا یعنی هیت سینگ اول سالم است
شما دنبال عیب در هیت سینگ دوم دیودهای وات بالای دوبل و خازنها و مقاومتهای صافی خروجی و ... بگرد

nilz70

کاربر vip
کاربر
2012-09-22
134
178
سلام دوستان خسته نباشید منم این مشکلو دارم راهنمایی کنید لطفا
یه مقاومت ویک دیود نزدیک بنفش 5 standby سوخته بود عوض کردم که آلان فقط 5 ولت بنفش رو دارم وپاور روشن نمیشه
کنار هدسینگ خروجی دیودهای دوبل سالم هستن

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: beal

nilz70

کاربر vip
کاربر
2012-09-22
134
178
همین آلان مشکلو پیدا کردم که درست شد من مولتی مترو روی بوق میذاشتم دیودها روی برد بوق میزد خارج از برد بوق نمیزد
بعدش مولتی مترو بردم رو رنج دیود {مولتی متر من بوق ودیودش جداست} متوجه شودم که دیود به هیچ طرفی راه نمیده یعنی انگار 3 تا پایه از هم
جدا بودن بخاطر این بود تست بوق جواب نمیداد
آلان مثل ساعت کار میکنه....

GREEN_DAY

کاربر
2010-06-19
232
557
ایران
دورود
من چند مورد از این پاور330 گرین رو داشتم که استارت نمیخورد و 5 ولت بنفش نبود 90 درصد ایراد از سینک اول بودش از فیوز شروع میشود بعد به مقاومت های فیوزی سینک اول که از ترانزیستور محافظت میکنند بعد بعد دیود یکسوساز دیود زنر و مقاومت وقطعاتی که توی عکس مشخص کردم این مدل پاور های گرین در سینک اول ضعف زیادی داشتند .

پیوست‌ها

• 149.8 کیلوبایت بازدیدها: 863

ardalans

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2014-01-26
516
1,353
سلام دوستای گلم
منم عین این مشکل رو دارم خیلی وقته باهاش درگیرم اما روشن نمیشه پاور من ولتاژ سیم سبزش 5 ولته بنفشش 5 ولته استارت نمیخوره روشن بشه
سیم سبز و مشکی رو اتصال دادم هیچی نشد بنفش وزرد رو اتصال دادم فقط یه صدای سوت به گوش میرسه دیگه میگید چیکار کنم در ضمن قطعات سینک اول همگی چک شدن سالم بودند و قطعات سینک دوم هم همینطور سالم بودن روی عکس بالا هرچی قطعه بود عوض کردم . اگه تجربه مشابه دارید یاری فرمایید .

ardalans

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2014-01-26
516
1,353
درود
مرحله نخست:
چک کنید با جامپ کردن سیم
زرد و بنفش فقط فن پاور استارت میخوره یا خیر
با سلام بر استاد گرامی میشه بپرسم اگه استارت بخوره چی میشه اگه نخوره چی میشه ؟

A.R.T

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-04-14
3,172
46,420
ایران
یکی از راههای تشخیص سلامت و عیب یابی در پاور اینجوری که با استارت خوردن یا نحوردن فن میشه تشخیص داد حدود عیب از کجاست( بر فرض سلامت ایسی سوئیچ که معمولا 7500 یا TL494)
شما بهترین راه و منطقی راه اینکه با اتصال سیم سبز و سیاه شروع به ولتاژگیری کنید و ببنید ولتاژ هر رنگ چقدر هست .مقادیر را اعلام کنید تا به کمک انجمن عیب مشخص شود.

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا