آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: ولتاژهای پاور

yasertorfi

کاربر
2010-11-04
19
27
اهواز
سلام، خواستم پاوری رو تست کنم سیم سبز و مشکی رو وصل کردم پاور روشن شد(پاور گرین 330) و وقتی خروجی ولتاژ سیم های نارنجی و قرمز رو چک کردم نارنجی حدود 12 و قرمز حدود 18 داد، روی یک پاور دیگه همین کار رو کردم(پاور الگانس) ایندفعه نارنجی حدود 11 و قرمز حدود 16 داد، سوال مگر ولتاژ خروجی نارنجی 3.3 نیست؟مگر قرمز 5 ولت نیست؟ لطفا راهنمایی کنید و بگید چجوری تشخیص بدم پاور سالمه.

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,266
ایران
باسلام
عکسهای واضحی از مدار پاورات از زوایای قابل ارزیابی قرار بده تا راحتتر راهنمایی شوی
ولت مترت آنالوگ است یا دیجیتال آیا ولتاژ ها را درست نشان میدهد
روش تست شما چگونه است

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: saroveh

hamidsama

کاربر
2013-02-21
20
147
عزیز جان ولتاژات همه درست هستند .اگر ولتاژها بالا باشد مدار over voltage protect میکند و روشن نمیشود .شما سیم مشکی ولت مترتو باید به مشکی پاور بزنی وبا سیم قرمز ولتاژ قرمزونارنجی وبگیری .احتمالا سیم مشکی ولتمترتو زدی به -12

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: arash&l

tekno

کاربر
2008-04-17
99
318
خدمت شما انچه که لازم داری untitled 1.jpg untitled.jpg

abayan

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2012-10-14
297
1,122
کاشان
سلام
نظر من هم همین طوره
ولی شما بابت چه عیبی پاور رو خارج کرده و تست ولتاژ زدید؟؟
شما ولتاژ ها رو نسبت به بدنه ویا سیم مشکی بگیر و یا برای هر ولتاز مصرف کننده ای با همان ولت نصب کن و ببین مصرف کننده درست کار می کنه
برای مثال برای سیم نارنجی اگه ولتاژ بالا باشه و شما یه ال ای دی نصب کنی باید همان لحظه ال ای دی بسوزه !!!
در مواردی اگه از مولتی متر دیجیتال استفاده می کنید و اگه باتری مولتی متر در حد معمول نباشه ولتاژ ها رو با خطا نشون میده!!!

mj_local

کاربر
2012-02-04
105
419
تهران
منم احتمال میدم که باتری کتابی مولتی متر دیجیتالت ضعیف هست و یا اینکه روی AC ولتاژ گرفتید

بالا