آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

درخواست: درخواست روش احیای باطری خودرو

pc-isar

مدیر تعمیرات خودرو
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-05-16
819
5,326
ايران
سلام دوست عزيز معمولا وقتي باطري رسوب ميكند و اكسيداسيون در ان انجام ميشود ديگر كارايي خود را از دست ميدهد نهايتا با شستشو و احيا هم راه اندازي شود باز هم خوب جواب نميدهد
موفق باشيد

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762
درود
برای احیای باطری های از کار افتاده یا باطری های که زود خالی میشه یا نمیه خراب هستند راهی وجود داره که بشه احیا کرد

سلام

در تایید نظر جناب مهندس امیدوار

اتفاقا تعمیرگاهم غالبا باطری فاسد و ضایعاتی داره و لذا در جریان فروش آنها همواره شرکتهای مربوطه با ضمانت یکساله تشویق و وسوسه میکنند که انها را با ضمانت یکساله احیاء کنند ولی هرگز باورم نشده و تاکنون قبول نکرده ام اما دوست دارم بدانم چه عملیاتی روی آن انجام میدهند که صفحات فاسد و نابود شده را به حالت اول برمیگردونه مگر صفحات باطری جاندارند که بخشهای خورده شده قابل ترمیم باشه ؟

لذا به حدی برایم باورنکردنی است که تصور میکنم اگر ضمانتشان را قبول کنم نهایتا کارمون به نزاع و دادگاه میکشه
اگر دوستان اطلاعاتی دارند بذل عنایت فرمایند.

سپاس

ahwaz 91

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2013-06-21
505
958
سلام دوست عزیز

باید وقت بزارید با اسید چندین بار باطری رو بهم بزنید و این کارو چندین بار انجام بدهید و اسید را کامل تخلیه کنید و درآخر شارژباطری کنید

موفق باشید

V.GHAEDY

مدیریت بازارچه
ناظم انجمن
مدیر تالار
2010-08-19
1,825
7,757
جنت شهر
سلام
باطري اگر از كار افتاد يا نمه خراب شد ديگر خودتان را اذيت نكنيد فايده اي ندارد وقت خود را هدر ندهيد در ضمن كار با اسيد بسيار خطرناك ميباشد ممكن است صدمات جبران ناپذيري به وجود آورد

ghmahdi2009

کاربر
2014-04-04
2
20
سلام
من از کره تماس میگیرم
دستگاه احیای باتری را می توانم برای شما ارسال کنم
من شرکت حمل و نقل برای ارسال دارم

و شما می تونین مستقیما با صرافی قیمت دستگاه به اضافه هزینه حمل رو برای شرکت ما در کره ارسال کنید
یا من شرکت ایرانی معرفی می کنم که در این صورت حداقل 10 تا 15 درصد بیشتر به شرکت ایرانی باید پرداخت کنید
please kindly contact us for more information
my email ghmahdi2009(AT)gmail(DOT)com

با تشکر

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,271
ایران
باسلام

7.png
نوشته اصلی توسط salar9998

سلام
من از کره تماس میگیرم
دستگاه احیای باتری را می توانم برای شما ارسال کنم
من شرکت حمل و نقل برای ارسال دارم

و شما می تونین مستقیما با صرافی قیمت دستگاه به اضافه هزینه حمل رو برای شرکت ما در کره ارسال کنید
یا من شرکت ایرانی معرفی می کنم که در این صورت حداقل 10 تا 15 درصد بیشتر به شرکت ایرانی باید پرداخت کنید
please kindly contact us for more information
my email ghmahdi2009(AT)gmail(DOT)com

با تشکر

لطفا عکسهای واضحی از دستگاه فوق را برای آشنایی بیشتر قرار دهید
متشکرم

meahdi

VIP+ افتخاری
کاربر
در باره شستشوی باطری با اسید کار خطرناکی هست
اما قبلاً ها که باطری کم پیدا میشد و گرون بود (نسبت به پول توی جیبمون)
باطری رو با روشی که تو یه کتاب تعمیر و نگهداری خودرو خونده بودم میشستیم. 2 یا 3 ماه جواب میداد اما در کل وقت هدر دادن هست چون ورقه های سولفاته شده و خورده شده و از قدرت وآمپرش کم کیشه
با مخلوط آب و جوش شیرین (نسبتش دقیق خاطرم نیست ) 2 یا 3 بار باطری رو مشستیم و هر بار کلی سرب و سولفاته های کف مخزن باطری بیرون میریخت
بعد اسید رو پر میکردیم و میزدیم به شارژر تا 10 ~12 ساعت شارژ بشه
البته مسئولیت اینکار به عهده خودتون و خیلی مواظب باشید که اسید به لباسو و بدنتون و مخصوصاً چشم نپاشه

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,271
ایران
باسلام من یک باتری 12 ولت 17 آمپر حدود سه سال پیش خریده بودم اول فکر کرده بودم غیر اسیدی است حدود 2 سال که تمام شد دیدم خراب شده و دیگر شارژر نمی پذیرد دیدم صفحه روی آن میشه باز کرد باز کردم دیدم اسیدی است دربهای لاستیکی محل ریختن آب و اسید را باز کردم دیدم تقریبا خشک شده رفتم آب جوش سرد شده داشتیم با سرنگ آب جوشیده را به داخل باتری ریختم و درب ها را بسته و گذاشتم شارز کردم منتهی شارژ هم باهم خریده بودم اتوماتیک میباشد بمحض پرشدن شارژ دیود ال ای دی روشن میشود درست شد و الان هم استفاده میکنم

بالا