آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: افت ولتاژ usb در حین کار در مادربرد giga 1000 pro g

mjbmjb81

کاربر
2008-10-02
62
61
با سلام خدمت دوستان من کارم تعمیرات موبایله مادربرد giga 1000 pro g از نظر روشن شدن و کار کردن هیج مشکلی ندارد ولی زمانی که دستگاه یو اس بی به پورتها وصل میشه دو یا سه تا که میشن افت ولتاژ پیدا میکنه و به 4.8 میرسه که این باعث میشه باکس و فلشر ریکانکت بشه و برنامه اجرایی باکس رو شناسایی نکنه ضمنا زمانی که بخام بایو اس بی گوشیهای سامسونگ سری جدید رو فلش بزنم رکوگنایز میده و نمیشناسه در سیستم دیگه گوشیهای مشابه رو چک کردم اشکال از گوشیها نبود و درایورهم در هر دو سیستمها یکی بود پاور هم تعویض کردم مشکل بر طرف نشد لطفا راهنمایی فرمایید

آخرین ویرایش توسط مدیر:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: akbarof

mosaffa

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-11-08
1,277
7,205
صومعه سرا
پاسخ : افت ولتاژ usb مادربرد در حین کار

سلام وادب
شما یه خط مستقیم از 5 ولت پاور به 5 ولت یو اس بدید ببینید مشکل بر طرف میشه یا نه.
با تشکر

msh.27

کاربر vip
vip
کاربر
2012-09-06
246
832
تهران

درود به نظر من شما اگه از هاپ اداپتور دار استفاده کنی خیلی راحت تری هم تغذیه از بیرون تهیه شده هم به مادر بوردفشار نمیاری هم سرعت بالا تر میره من چند ساله دارم استفاده میکنم ا

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,505
ایران

با درود
مورد مشابه ای داشتم که ایراد از پاور بود
ولی در مجموع این مدل مادربردی که دارید بسیار ضعیف است
به نظرم بهتر است کارت pci usb 2 تهیه کنید و بر روی اسلات pci نصب کنید بسیار کار را راه می اندازد
پیشنهاد دوستمون در رابطه با هاب هم خوب است
موفق باشید

mjbmjb81

کاربر
2008-10-02
62
61

5 ولت رو قبلا مستقیم از پاور اعمال کردم ولی باعث افت ولتاژ می شد که به نظرم یه چیزی توی خروجی باید مشکلی داشته باشه که باعث افت ولتاژ موقع اتصال یو اس بی می شود
دوستان هاب اداپتور مارک خاصی مد نظر دارن معرفی کنن ممنون میشم
کارت pci usb2 اگر وصل بشه به نظر شما ولتاژ 5 ولت یو اس بی دیگه تاثیری روی 5 ولت pci نمیزاره

msh.27

کاربر vip
vip
کاربر
2012-09-06
246
832
تهران

درود دوست عزیز من چند ساله از هاپ d-linkاستفاده میکنم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: همتا

mjbmjb81

کاربر
2008-10-02
62
61

درود بر شما هاب دی لینک مدلش رو بدین ممنون میشم

msh.27

کاربر vip
vip
کاربر
2012-09-06
246
832
تهران

درود DUB-H7من که چند سالی ازش استفاده میکنم راضیم 1به7هم هستش این هاپ

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mjbmjb81

infoshinfo

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2010-02-07
737
1,219
مادربرد giga 1000 pro g از نظر روشن شدن و کار کردن هیج مشکلی ندارد ولی زمانی که دستگاه یو اس بی به پورتها وصل میشه دو یا سه تا که میشن افت ولتاژ پیدا میکنه و به 4.8 میرسه که این باعث میشه باکس و فلشر ریکانکت بشه و برنامه اجرایی باکس رو شناسایی نکنه
سلام
با اینکه از شروع پست مدت زیادی میگذره؛ ولی به جهت عیب مشابه در مادربرد گیگابایت مدل GA-H61M-DS2 نسخه 4.0.1 ، تجربه خودم رو برای رفع مشکل ارایه میدم:
در این نوع مادر برد درست قبل از فیش USB یک فیوز SMD هست (یک فیوز برای USB های جلو و یک فیوز هم برای USB های پشت)
Schematic.jpg

ولتاژ تولیدی توسط ماسفت Q53 تا قبل از فیوز دقیقا 5.08 بود. البته بعد از فیوز هم تو حالت عادی مشکلی نبود. اما به محض اتصال مثلا هارد اکسترنال، یا استفاده از چند تا پورت USB ولتاژ بعد از فیوز افت پیدا می کرد و حتی به 4.18 هم میرسید و عملا پورت از مدار خارج میشد. لذا هر دو فیوز PPTC رو که با پکیج 0805 بود با فیوز همون نوع، البته پکیج 1206 تعویض کردم و مشکل رفع شد. ( F5 و F15 روی نقشه جاگذاری قطعات با دایره قرمز مشخص کردم )

Fuse.jpg

البته به شخصه تجربه استفاده از هاب سوییچ که تغذیه اکسترنال داشته باشه رو هم دارم؛ که راحتترین راه حل هست. اما تو این مادربرد الحمدلله عیب بصورت اساسی حل شد.

آخرین ویرایش:
بالا