آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: مشکل روشن نشدن هارد سامسونگ

با سلام خدمت دوستان محترم
یه هارد سامسونگ 500 هست که به سیستم که می زنم اصلا موتور روشن نمی شود با یه برد مشابه تعویض کردم موتور روشن شد . مشکل بردش چی می تونه باشه و چجوری می تونم ولتاژ هارو تست کنم
با تشکر
معین

ali_chini

کاربر
2012-05-05
48
123
مشهد
پاسخ : مشکل وشن نشدن هارد سامسونگ

لطفا ۱ عکس از برد قرار بدین احتمالا ic درایور موتور سوخته

PESARAK

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-02-18
196
2,061
تهران

با سلام خدمت دوستان محترم
یه هارد سامسونگ 500 هست که به سیستم که می زنم اصلا موتور روشن نمی شود با یه برد مشابه تعویض کردم موتور روشن شد . مشکل بردش چی می تونه باشه و چجوری می تونم ولتاژ هارو تست کنم
با تشکر
معین
روی ورودی سوکت برق پشت برد چند عدد دیود وجود داره اونارو چک کن.

لطفا ۱ عکس از برد قرار بدین احتمالا ic درایور موتور سوخته

اینم عکس برد هارد سامسونگ 500
IMG_20131230_080113.jpg

Yek.Doost

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-07
1,976
32,476
اهواز

سلام
من حس میکنم قطعه پریدگی داره - برد رو به دقت نگاه ببین قطعه ای ازش نیافتاده // مثلا پشت مابین سوکت برق و دیتا / حس میکنم خازن پریدگی داره

یه هیت به برد بده - اول پشت برد رو خوب گرم کن بعد روی قطعات رو هیت بگیر
راستی ببین وقتی برق رو به برد وصل میکنی قطعه ای گرم نمیکنه​

سلام
من حس میکنم قطعه پریدگی داره - برد رو به دقت نگاه ببین قطعه ای ازش نیافتاده // مثلا پشت مابین سوکت برق و دیتا / حس میکنم خازن پریدگی داره

یه هیت به برد بده - اول پشت برد رو خوب گرم کن بعد روی قطعات رو هیت بگیر
راستی ببین وقتی برق رو به برد وصل میکنی قطعه ای گرم نمیکنه​

نه دوست عزیز پریدگی نداره هیتم دادم فرقی نکرد چجوری ولتاژ گیری کنم از آی سی ها ممنون

mosaffa

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-11-08
1,277
7,205
صومعه سرا

سلام وادب
دوست عزیز اگر ولتاژهای 12 و 5 ولت بر روی قطعات بطور صحیح رسونده میشن معمولا خرابی ای سی درایور هد بیشتر احتمالش هستش و فکر میکنم زمانی که برد و یا ای سی درست عمل کنه ولتاژی حدود 6 ولت(دقیق نمیدونم)باید روی خروجی هایی که بسر موتور هد میرن داشته باشی.داغ شدن غیر طبیعی ای سی هم از نشانه های خرابیش هست.شما یکبار با همون برد سالم نقاط مهم را ولتاژگیری کن (البته اگه شماره ای سی با هم مطابقت داشته باشه)و با برد معیوب مقایسه کن.لازم نیست که برد حتما به هارد وصل باشه.
با تشکر

scorpions

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-10-01
372
1,228

با تشکر از راهنماییهای دوستان. خروجی هایی که به موتور میروند ولتاژ دارند یا نه؟بعد ولتاژ های تغذیه آی سی را چک کنید ببینید هست یا نه.یه ماست فت است که کنار آی سی موتور است که معمولا زیاد به مشکل بر میخوره اونم تست کنید و اعلام نتیجه کنید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ali_chini
بالا