آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: سوال درمورد مادربرد asrock g31m-s

erfanjon74

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-12-24
824
828
گرمسار
سلام. من یه مادربرد asrock دارم که روشن میشه سی پی یو داغ نمیشه و رو دیباگر چراغا چشمک میزنن وقتی مادربرد رو تکون میدم یا چیپ پایینی رو فشار میدم کد 08 نشون میده... به نظر شما ایراد از کجاست. لطفا اگر میشه سریع راهنمایی کنین///// ممنون و متشکر از همه دوستان گل

elektera

کاربر
2009-04-21
28
63
دوستان میشه بگید ریسولد چیه دقیقن؟
دوست عزیز ریسولد یعنی اینکه به چیپی که مشکل داره یه بار هیت بدی تا زمانی که لحیم زیرش دوباره آب شه ودوباره به حالت خودش برگرده بدون اینکه به چیپ دست بزنی...این کار رو به این علت انجام میدی که به احتمال زیاد زیر چیپت لحیم سردی گرفته یا اتصال چیپ از مادربورد جدا شده با انجام عمل ریسولد این مشکل برطرف میشه

elektera

کاربر
2009-04-21
28
63
میشه دقیقا بگین مشکل چیه منظورم اینه که سیستمتون روشن میشه و اما بوت نمیشه اگر اینطوره تمامی قطعات رو از مادربورد به غیر از cpu ram جدا کنید البته تست کنید ببینین مشکل از این دوتا نباشه و سالم باشن

elektera

کاربر
2009-04-21
28
63
تو اکثر مادربوردهای برند asrock مشکل از دیسکانکتی چیپ هاست مطمئن باشین که درست انجام دادین

erfanjon74

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-12-24
824
828
گرمسار
سی پی یو و رم تست شدن... من مواد رفلکسی ندارم چیپ رو با چه دمایی و چجوری گرما بدم که شل بشه ؟

scorpions

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-10-01
372
1,228
دوست عزیز اگه تا حالا ریسولد نکردی انجام نده چون یا میزی چیپ میسوزه یا مادربورد دیگه روشن نمیشه

بالا