آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

روشن نشدن ماشین ریش تراش

madanchi11

کاربر
2008-03-08
4
1
سلام

من یک دستگاه ریش تراش ( philips HQ5426) دارم ولی چند روزه که روشن نمی شه ؟ کابل و برق تست کردم مشکل از اون نیست ؟ چیکارکنم؟

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,542
سلام

من یک دستگاه ریش تراش ( philips hq5426) دارم ولی چند روزه که روشن نمی شه ؟ کابل و برق تست کردم مشکل از اون نیست ؟ چیکارکنم؟
با سلام :
دوست عزيز اين بخش فقط ارايه اموزش هست براي درخواست راهنمايي بايد به تاپيك هاي درخواست راهنمايي مراجعه ميكرديد .
به هر حال :
عوامل قطع ريش تراش شما :
1 - كوتاه شدن ذغالهاي ارميچر {در اين صورت بايد تعويض شوند }
2 - خرابي كليد اصلي برق { on.off } كه بايد تعمير و يا تعويض شود
3= سوختن و قطعي در سيم پيچ هاي بالشتك يا ارميچر موتور
براي ترميم ان به يك مركز ارايه خدمات فوق مراجعه كنيد .
با تشكر .
موفق باشيد .

Masoud_Y

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2007-05-30
1,379
7,184
با سلام و با اجازه اقای رجبی
در اکثر ریش تراشها از یک باطری قابل شارژ (نیکل کادمیوم ) برای ذخیره برق جهت کار با ماشین ریش تراش استفاده شده است که احتمالا یا ان باطری شارژ نمیشود یا باطری فاسد شده است و شارژ ذخیره نمیشود که باید تعویض شود
در هر صورت باید بررسی شود که مشکل از کدوم است

madanchi11

کاربر
2008-03-08
4
1
با تشکر از دوستان

چند روز پیش قبل از خراب شدن دستگاه ! ، دستگاه به آرامی کار می کرد که بعد از ضربه زدن خوب شد و بعد از آن دیگه روشن نشد!

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,542
با تشکر از دوستان

چند روز پیش قبل از خراب شدن دستگاه ! ، دستگاه به آرامی کار می کرد که بعد از ضربه زدن خوب شد و بعد از آن دیگه روشن نشد!
با سلام :
با تشكر از دوستمون كه يك راهنمايي ديگري در مورد ريشتراش هاي باتري گذاشتند ....
و اما عزيزم قبل از هر گونه دستكاري ابتدا از ذغال هاي ارميچر اطمينان حاصل كنيد واگر كوتاه شده اند تعويض كنيد و در صورت كثيف بودن داخل دستگاه را با فرچه تميز كنيد .
با تشكر .
موفق باشيد .

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,542
زغال در کجا برد قرار دارد
با سلام :
يا عكسي از دستگاه خود را در اينجا بزاريد راهنمايي كنم و يا اينكه بهتر است جهت تعمير به تعميركار متخصص دستگاه مراجعه كنيد .
با تشكر .
موفق باشيد .

jalal21

کاربر
2010-04-08
1
2
دستگاه شما فقط با برق کار میکند اشکال بیشتر ریش تراشهای این مدل از آی سی تغذیه مدار است که کل مدار باید تعویض شود

hamedani_law

کاربر
2013-12-13
1
0
سلام من هم همین مشکل را دارم اما موتور سالمست و با باطری جداگانه تست کردم . باطری تازه شارژی را داخلش گذاشتم کار کرد اما مشکل اینه که برق به باطری نمیرسه تا اون را بتونه شارژ کنه. ریش تراشم فیلیپسه.

mniknezhadi

کاربر
2011-02-01
27
27
دستگاه شما فقط با برق کار میکند اشکال بیشتر ریش تراشهای این مدل از آی سی تغذیه مدار است که کل مدار باید تعویض شود

درود بر شما،
ریش تراش منم فیلیپس برقی هست و تازگی خراب شد و دیگه کار نکرد. بازش کردم داخلش یه مدار داشت که کاهنده ولتاژ بود. یه آی سی داشت به شماره TEA1091 که دیتا شیتش و گیر نیاوردم ولی تو عکس های گوگل پین اوتش بود.
مدار و بدون موتور به برق زدم و ولتاژ محل اتصال موتور را گرفتم حدود 2.5 ولت بود. به موتور 2.5 ولت دی سی دادم کار نکرد(ذغالهای موتور هم سالم بودند.). یه موتور خریدم و جایگزین کردم راه افتاد.

بالا