آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: جایگزین نشدن ایسی 5l0365r در بعضی از بردهای تغذیه

tajik

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-06-06
278
1,321
با سلام
دوستان چرا این ایسی در بعضی از تغذیه ها جواب نمیدهد
تیک تیک تیک میکنه و ترانس رو راه نمیندازه
تمام پایه ها درست وصل شده
آیا راهی هست که با تغییرات در برد و کوپلر بشه راه اندازی کرد؟؟؟
با تغییر ولتاژ و خازن ولتاژ راه انداز ایسی سرعت تیک تیک بیشتر میشه و ولتاژهای خروجی با نوسان و خیلی ضعیف است و حالت نرمال نداره
منبع : http://www.irantk.ir/showthread.php?t=4498#ixzz2oOUcJHKI

آخرین ویرایش توسط مدیر:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,759
با سلام
دوستان چرا این ایسی در بعضی از تغذیه ها جواب نمیدهد
تیک تیک تیک میکنه و ترانس رو راه نمیندازه
تمام پایه ها درست وصل شده
آیا راهی هست که با تغییرات در برد و کوپلر بشه راه اندازی کرد؟؟؟
با تغییر ولتاژ و خازن ولتاژ راه انداز ایسی سرعت تیک تیک بیشتر میشه و ولتاژهای خروجی با نوسان و خیلی ضعیف است و حالت نرمال نداره
منبع : http://www.irantk.ir/showthread.php?t=4498#ixzz2oOUcJHKI

سلام

دوست گرامی مجددا مشکل خود را بسیار گنگ و مبهم مطرح فرمودید
جملات شما گویای عملیاتی نیست که اشکالات آن بررسی شود

باید آی سی اصلی و تغییراتی که اعمال کرده اید با ارائه نقشه مربوطه کاملا شفاف و مبسوط مطرح فرمایید

آیا کسی میتونه حدس بزنه شما چکار کردید که بتونه ایراد مربوطه را اصلاح کنه ؟
مجددا عرض میکنم ضمن ارائه نقشه کلیه تغییرات و عملیاتی که اعمال فرمودید گزارش کنید تا قابل بررسی بشه

سپاس

tajik

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-06-06
278
1,321
من در حال حاضر میخواستم بر روی بر تغذیه وی سی دی سامسونگ که ایسی تغذیه 8 پایه داشت که ترکیده بود و شماره ای نداره این ایسی رو جایگزین کنم
ولی کلا این ایسی را چند بار بر روی بردهای مختلف تست کردم روی بعضی ها جواب میداد و بعضی ها نه
مثلا بر روی برد تغذیه آیفون تصویری زدم راه ننداخت و بر روی چند برد ر س ی و ر هم زدم جواب نداد
06-Power_NCP1203P100_OK.JPG
مثلا در این مدار دوستان زحمت کشیدن و توضیح دادن که چطور این ایسی را جاگزین کنیم
به همین صورت روی بعضی بردها جواب میده و رو بعضی بردها تیک تیک تیک میکنه و ترانس را راه اندازی نمیکنه

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,759
من در حال حاضر میخواستم بر روی بر تغذیه وی سی دی سامسونگ که ایسی تغذیه 8 پایه داشت که ترکیده بود و شماره ای نداره این ایسی رو جایگزین کنم
ولی کلا این ایسی را چند بار بر روی بردهای مختلف تست کردم روی بعضی ها جواب میداد و بعضی ها نه
مثلا بر روی برد تغذیه آیفون تصویری زدم راه ننداخت و بر روی چند برد ر س ی و ر هم زدم جواب نداد
مشاهده فایل‌پیوست 81098
مثلا در این مدار دوستان زحمت کشیدن و توضیح دادن که چطور این ایسی را جاگزین کنیم
به همین صورت روی بعضی بردها جواب میده و رو بعضی بردها تیک تیک تیک میکنه و ترانس را راه اندازی نمیکنه

سلام
دوست عزیزم اگر با مشاهده نقشه و عمل دیگران قابل ارزیابی بود حاضر به زحمت شما نمیشدم و با نقشه و عمل دیگران بررسی میکردم

این نقشه درخصوص مشکل شما نیست و از سوی اساتید محترم ارائه شده
اگر نقشه اصلی و تغییرات اعمالی همین بوده قطعا متوجه نشدید که درست شده

عزیزم نقشه و دستگاه مورد نظر شما متفاوت است و باید مورد خود را مطرح فرمایید
اگر با کلی گویی هر عیب و ایرادی قابل رفع بود اساسا تخصص و تجربه مفهومی نداشت

شما نقشه یکی از مواردی که موفق نشدید ارائه فرمایید و ببینید میشه و ایرادی از چشم شما مخفی مانده

سومین دفعه است که استدعا میکنم نقشه خود را مطرح فرمایید و شما میفرمایید منم همین کارهارو کردم ولی نشد
متاسفانه اشکال رایجی است که بجای تشریح عمل خود ادعا میکنیم مو به مو اجرا کردیم و نشد

اگر هزار بار اینگونه کلی گویی کنید و حاضر به تشریح مورد خود نباشید نتیجه ای حاصل نمیشود

احتمالا ولتاژ VCC مدار اصلی منطبق با این آی سی نبوده و لذا قادر به راه اندازی نشده که با تغییراتی اصلاح میشه

سپاس

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,759
با تشکر از شما
هم نقشه ندارم هم ظاهرا نتونستم منظورم را بیان کنم،اگر رفع عیب شد در این تایپ اعلام مکنم.

سلام
نمونه زیر را ملاحظه فرمایید که چقدر زیبا و کامل و مشخص مورد خود را علیرغم تلاش و توفیق قابل تحسین مطرح فرموده که اساسا جای سوالی و ابهامی باقی نگذاشته

روشهای ارزنده و راهگشایی که مطرح میشود کلید قفل را دراختیار شما میگذارد که افراد مجرب مشکلات خرد جانبی را که در مواردی وجود دارد خودشان رفع میکنند و در غیراینصورت باید تجسم شرایط و مورد خاص را میسر سازند تا راهکار ویژه آن مورد هم از سوی اساتید محترم تقدیم گردد

ابتکار قابل تحسین جناب ~H03in~ عزیز در تاپیک زیر گویای مراتب فوق است
http://www.irantk.ir/showthread.php?t=46840&p=253414&viewfull=1#post253414

سپاس

sardarshams

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2008-06-20
1,076
25,016
44
Azarbayjan-Miandoab
سلام
استاد غزال فکر کنم منظور همکارمان در مورد آیسی هایی است که ولتاژ vcc آیسی از داخل خود آیسی تامین میشه و اگر در تغدیه این تیپ آیسی بکار رفته باشه این ایسی جایگزین همون ایرادی را که آقای تاجیک گفتند پیش میاره و باید در اینجور مواقع یک سیم دور ترانس چاپر بپیچیم تا ولتاژ آیسی 5L0365R تامین بشه که قبلا در این مورد در انجمن بحث شده اگر منظور ایشان را درست متوجه شده باشم

آخرین ویرایش:

tajik

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-06-06
278
1,321
سلام
نمونه زیر را ملاحظه فرمایید که چقدر زیبا و کامل و مشخص مورد خود را علیرغم تلاش و توفیق قابل تحسین مطرح فرموده که اساسا جای سوالی و ابهامی باقی نگذاشته

روشهای ارزنده و راهگشایی که مطرح میشود کلید قفل را دراختیار شما میگذارد که افراد مجرب مشکلات خرد جانبی را که در مواردی وجود دارد خودشان رفع میکنند و در غیراینصورت باید تجسم شرایط و مورد خاص را میسر سازند تا راهکار ویژه آن مورد هم از سوی اساتید محترم تقدیم گردد

ابتکار قابل تحسین جناب ~H03in~ عزیز در تاپیک زیر گویای مراتب فوق است
http://www.irantk.ir/showthread.php?t=46840&p=253414&viewfull=1#post253414

سپاس
با سلام و تشکر
استاد گرامی،متاسفانه من نقشه این مدل را گیر نیاوردم
در مورد این خازن که دوستمون(
جناب ~H03in~) انجام داد بنده در مورد بردهای دیگه امتحان کرده بودم حتی مقدار مقاومت استارت ایسی (مقاومتی که از سر خازن 450 ولت به پایه 3 وصل میشه) کم کردم ولی فقط به سرعت تیک تیک کردن اضافه میشه و ترانسو راه نمیندازه

در زمانی که در حال تیک تیک کردن است ولتاژ پایه 3 ایسی بین 12 تا 14 متغیر است

tajik

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-06-06
278
1,321
بالا