آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: سوییچ نشدن مادربرد MSI K9N Neo MS-7260

dark shadow

کاربر vip
vip
کاربر
2007-11-08
187
505
IRAN
سلام و درود خدمت اساتید گرامی...
یه مادربرد MSI K9N Neo MS-7260 ver 1.0 آوردن پیشم که مشتری میگفت بردم جایی گفتن مشکل از مادربرده. وقتی مادربرد رو از کیس خارج نکرده بودم چند بار تست زدم، روشن میشد اما بعد از 1-2 ثانیه خاموش میشد. مادربرد رو باز کردم و از کیس خارج کردم هرچی تست زدم سوییچ نمیشد.
با یه پاور دیگه تست کردم بی فایده بود، همه قطعات رو در آوردم از رو برد و تست زدم بازم بی فایده بود، فت های دور cpu و رم و گرافیک به همراه خازنهاشو تست کردم سالم بودن. دست آخر پاور رو وصل کردم و از پشت سیم سبز و مشکی رو اتصال دادم، روشن شد اما دیباگر کد نداشت و همه چراغهاشم روشنه، هدسینک روی پل رو برداشتم و دوباره تست زدم پل(چیپ) تقریبا اصلا داغ نمیشه و cpu هم داغ نمیشه. میتونه مشکل از پل باشه؟؟؟
از اساتید محترم تقاضای راهنمایی دارم. با تشکر...
DSC01575.jpg

A.R.T

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-04-14
3,172
46,417
ایران
درود

زماني كه سيستم به دست شما رسيد مشكل سيستم چی بوده؟
چه كارهاي انجام شده مثل Clear Cmos و يا پروگرام كردن بايوس و از اين قبيل .
از ولناژ گیری گرفته تا تست باطری بکاپ که باید 3 ولت داشته باشه
همچنین I/O
همیشه بهترين روش استفاده از الگوريتم تعمير مي باشد كه پر نتیجه ترین روش براي تعميرات مادربرده.

dark shadow

کاربر vip
vip
کاربر
2007-11-08
187
505
IRAN
درود

زماني كه سيستم به دست شما رسيد مشكل سيستم چی بوده؟
چه كارهاي انجام شده مثل Clear Cmos و يا پروگرام كردن بايوس و از اين قبيل .
از ولناژ گیری گرفته تا تست باطری بکاپ که باید 3 ولت داشته باشه
همچنین I/O
همیشه بهترين روش استفاده از الگوريتم تعمير مي باشد كه پر نتیجه ترین روش براي تعميرات مادربرده.

درود..
مشکلش این بوده که روشن میشده و بعد از یکی 2 ثانیه خاموش میشده...
وقتی اصلا روشن نمشه، پروگرام کردن بایوس فایده ای هم داره؟ چجوری ولتاژگیری کنم؟ با اتصال کوتاه روشنش کنم و ولتاژ گیری کنم؟ با تشکر...

تک رایان

کاربر
2013-09-03
61
151
با تشکر از کاربر kharad
لطفا در مورد ولتاز گیری یواس بی که کدوم پایه ها باید 5 ولت باشن و پایه ای سی کلاک چیپ جنوبی رو پیدا نمیکنم
میشه راهنمایی کنید -ممنون

jasonp

کاربر
2012-08-06
224
724
سلام و درود خدمت اساتید گرامی...
یه مادربرد MSI K9N Neo MS-7260 ver 1.0 آوردن پیشم که مشتری میگفت بردم جایی گفتن مشکل از مادربرده. وقتی مادربرد رو از کیس خارج نکرده بودم چند بار تست زدم، روشن میشد اما بعد از 1-2 ثانیه خاموش میشد. مادربرد رو باز کردم و از کیس خارج کردم هرچی تست زدم سوییچ نمیشد.
با یه پاور دیگه تست کردم بی فایده بود، همه قطعات رو در آوردم از رو برد و تست زدم بازم بی فایده بود، فت های دور cpu و رم و گرافیک به همراه خازنهاشو تست کردم سالم بودن. دست آخر پاور رو وصل کردم و از پشت سیم سبز و مشکی رو اتصال دادم، روشن شد اما دیباگر کد نداشت و همه چراغهاشم روشنه، هدسینک روی پل رو برداشتم و دوباره تست زدم پل(چیپ) تقریبا اصلا داغ نمیشه و cpu هم داغ نمیشه. میتونه مشکل از پل باشه؟؟؟
از اساتید محترم تقاضای راهنمایی دارم. با تشکر...
مشاهده فایل‌پیوست 81011
با سلام
شما سینک رو بر دار و روی چیپ فشار بده نگه داربعد ببین سویچ میشه یا نه ؟بالای 10 تا از این مدلداشتم که مشکل چیپ بوده.

palner

کاربر
2014-03-10
23
30
کرج
سپاسگذارم از شما دوست عزیزkharad برای راهنمایی به تاپیک مورد نظر برای فلوچارت عیب یابی

بالا