آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: داغ شدن چیپ جنوبی در مادربرد giga ipe1000

mehdieftekha

کاربر
2012-01-23
127
294
با عرض سلام وادب واحترام خدمت همه اساتید بزرگوار:
یه ماربورد گیگا دارم که تصویر نمیداد. خازنهای 6.3 اطراف cpu باد کرده بودن .همه اونا و خازنهای 16 ولت اطراف cpu رو تعویض کردم بعدش فت ها رو تست کردم که همه درست بودن.
اما وقتی به پاور وصل میکنم قبل از سویچ کردن و روشن کردن یعنی در حالت standbay چیپ جنوبی داغ می کنه.
ضمنا cpu و چیپ شمالی بعد از سوییچ کردن گرم می شوند .
رم رو که حذفش میکنم بوق رم شنیده میشه . اما کارت گرافیکو که حذفش می کنم بوق گرافیکو ندارم.
همچنین ولتاژ پین 2 رم چک کردم 1.3 ولته.
میشه منو راهنمایی کنین ؟

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
با عرض سلام وادب واحترام خدمت همه اساتید بزرگوار:
یه ماربورد گیگا دارم که تصویر نمیداد. خازنهای 6.3 اطراف cpu باد کرده بودن .همه اونا و خازنهای 16 ولت اطراف cpu رو تعویض کردم بعدش فت ها رو تست کردم که همه درست بودن.
اما وقتی به پاور وصل میکنم قبل از سویچ کردن و روشن کردن یعنی در حالت standbay چیپ جنوبی داغ می کنه.
ضمنا cpu و چیپ شمالی بعد از سوییچ کردن گرم می شوند .
رم رو که حذفش میکنم بوق رم شنیده میشه . اما کارت گرافیکو که حذفش می کنم بوق گرافیکو ندارم.
همچنین ولتاژ پین 2 رم چک کردم 1.3 ولته.
میشه منو راهنمایی کنین ؟

دوست عزیز اگر قبل از سویچ کردن مین بورد چیپ جنوبی بطور غیرعادی داغ می کند این یعنی اینکه چیپ جنوبی سوخته هست

با تشکر

آخرین ویرایش:

milad_tm

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-08-10
362
12,650
گيلان-رشت
با سلام خدمت دوستان عزيز:
اكثر دوستاني كه سوالات و مشكلات خود را مطرح مي كنند مسئله را به صورت كامل بيان نمي كنند و از همه جالبتر كارهاي انجام شده و تست كردن خود را نمي نويسند مثلا در جواب اين دوست بزرگوار:
1-زماني كه سيستم به دست شما رسيد مشكل سيستم چه بوده است
2-كارهاي انجام شده از قبيل تست با قطعات سالم ديگر و يا پروگرام كردن بايوس و از اين قبيل كارها
4-كد ديباگر و....
در آخر هم بهترين روش استفاده از الگوريتم تعمير مي باشد كه بهترين روش براي تعميرات مادربرد مي باشد.
از كليه دوستاني كه سوالات خود را مطرح مي كنند و با راهنمايي دوستان به نتيجه مي رسند حتما در تايپيك ها اعلام حل شدن مشكل را با فونت بزرگ بنويسند كه دوستان هم بتوانند استفاده كنند.

بالا