آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: سوختن منبع تغذیه ماکرو ویو مدل NN-S657WA

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

saeedbabai

کاربر
2013-12-08
25
62
با سلام اول ازهمه یه معذرت خواهی بابت اینکه مشکلم رو تو جای مناسبی مطرح نکردم و دیگران رو هم تو درد سر انداختم. امیدوام که ببخشید.. مشکل من تو منبع تغذیه برد هستش که(ترانس) این منبع تغذیه دارای چهار پایه خروجی هستش که دو به دو با هم دارای اهم ۱۳/۲و ۲/۵ اهم هستن و سر راه خروجی بعد از دیودهای یکسو کنند دو خازن ۳۵ولت۴۷۰میکرو و ۱۶ولت۴۷۰میکرو هستش... حالا نمیدونم که خروجی این ترانس چهار پایه چند ولت هستش ... سیمپیچ ورودی این ترانس یعنی قسمت ۲۲۰ولت سوخته... در ضمن داخل نقشه برد چند جا به ولتاژ ۱۸/۱۰و۵ اشاره شده ممنون میشم اگه راهنمایم کنید...

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: amolpana

amolpana

مدیر بخش تخصصی LED و LCD
مدیر تالار
2010-10-26
2,016
13,701
(تبرستان) آمل
به نام خدا
با سلام خدمت دوست گرامی
از همکاری شما سپاسگذاریم
در مورد سوختن ترانس خدمتتان عرض شود معمولا چون همیشه دستگاه توی برق است و در حالت استند بای قرار دارد ترانس بنابر دلایل ذیل آسیب میبیند
1[hide]= نوسانات برق
2=قطع و وصل برق (رفتن برق) که با آمدن برق سیستم خود را چک میکند و اگر سنسور های بخار و ... خراب باشد سنسور قطع نمیکند و همچنان از ترانس آمپر میکشد و ترانس خراب میشود
شما بفرمایید آیا رنگ ترانس قهوه ای است؟
اگر قهوه ای است در پوش بالایی ترانس را باز کنید 2 پایه که در گوشه است و پایه های سیم کلفت تر سفید رنگ به داخل ترانس میرود این 2 پایه فیوز داخلی ترانس است که میتوانید از فیوز نیم آمپر استفاده و ترانس را مجدد راه اندازی کنید[/hide]
در غیر این صورت لطفا از ترانس و برد عکس بگیرید تا بررسی کنم
تشکر و احترام

آخرین ویرایش:

farhad_1232

کاربر vip
کاربر
2009-04-15
25
48
سلام دوست عزیز یک ترانس 220 به 5و12 کارت رو راه میندازه البته مواظب باش جابجا نزنی 5 ولت را بیشتر بزنی ممکنه به میکرو صدمه بزنی
موفق باشی

saeedbabai

کاربر
2013-12-08
25
62
با سلام ممنون از اینکه راهنمایم کردین ورودی این ترانس میدونم که صد در صد سوخته ولی خوجی هاش سالمه ولی نمیدونم چند ولت بود که بتونم جایگزین براش پیدا کنم یه عکس هم ضمیمه کردم تا شاید چیز بیشتری دستتون بیاد با تشکر..
NN-S657WS

amolpana

مدیر بخش تخصصی LED و LCD
مدیر تالار
2010-10-26
2,016
13,701
(تبرستان) آمل
با سلام ممنون از اینکه راهنمایم کردین ورودی این ترانس میدونم که صد در صد سوخته ولی خوجی هاش سالمه ولی نمیدونم چند ولت بود که بتونم جایگزین براش پیدا کنم یه عکس هم ضمیمه کردم تا شاید چیز بیشتری دستتون بیاد با تشکر..

سلام
عکس باز نمیشه لطفا بررسی کنید تا ببینم چیه در خدمتم

saeedbabai

کاربر
2013-12-08
25
62
با سلام من با گوشی همراه وارد سایت میشم... نمیدونم چطور عکس رو ضمیمه کنم.. ممنون میشم راهنمایم کنید..

amolpana

مدیر بخش تخصصی LED و LCD
مدیر تالار
2010-10-26
2,016
13,701
(تبرستان) آمل
با سلام.. شماره روی ترانس...
ETP41KCN41UU

به نام خدا
با سلام خدمت دوست گرامی
با بررسی ها ی انجام شده ترانس فوق [hide]با خروجی 18 ولت و 6 ولت جدا گانه میباشد
لذا شما میتوانید با قرار دادن 2 ترانس 18 ولت و 6 ولت دستگاه را راه اندازی کنید
البته یک سری ترانس قبلا من استفاده میکردم که خروجی چند تایی داشت که توی دیسک های تک دیسک معمولی زیاد بود و خروجی ها رو مشخص و نصب میکردم
اگر پیدا نکردید 2 تا ترانس یا 2 تا آداپتور سویچینگ بگیر نصب کن
18 ولت به خازن 35 ولتی و 6 ولت به اون 16 ولتی وصل میشه[/hide]
بازم اگر سوالی دارد بفرمایید

saeedbabai

کاربر
2013-12-08
25
62
با سلام.. از مدیر محترم معذرت خواهی میکنم که تایپینک رو حل شده علام نکردم...خروجیهای ترانس که مدیر محترم فرمودن درست بود که یکی ۶و دیگری ۱۶ولت بود.. فقط توی ورودی این ترانس ۱۲۰ولت بود که با تعویض سیمپیچی ترانس مشکل حل شدبا تشکر از همه دوستانی که من رو راهنمای کردن...

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا