آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: پسورد بایوس لپ تاپ fujitsu مدل AH530/HD6

akbarof

کاربر
2013-08-27
206
1,821
خوزستان
درود به اساتید گرامی

یک لپ تاپ با مشخصات فوق آوردن
واسه ورود به تنظیمات بایوس پسورد میخواد.بعد از 3 بار کد زدن هیچ کدی نمیده متاسفانه.فقط system Disabled رو می نویسه و بوق ممتد.شرکت سازنده هم هیچ فایلی به ایرانی جماعت نمیده حتی با ساکس و ****** و....

PC CMOS Cleaner رو امتحان کردم نشد

A.R.T

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-04-14
3,172
46,420
ایران
درود به اساتید گرامی

یک لپ تاپ با مشخصات فوق آوردن
واسه ورود به تنظیمات بایوس پسورد میخواد.بعد از 3 بار کد زدن هیچ کدی نمیده متاسفانه.فقط system Disabled رو می نویسه و بوق ممتد.شرکت سازنده هم هیچ فایلی به ایرانی جماعت نمیده حتی با ساکس و ****** و....

PC CMOS Cleaner رو امتحان کردم نشد

درود جناب Akbarof
در بعضی لپ تاپ ها که فاقد ایسی سیکیوریتی باشه معمولا با برداشتن باطری پسورد حذف میشه
اما اگه ایسی سیکیوریتی داشته باشه
در وحله اول باید بایوس را پروگرام کنید
مطلب دوم: گاهی فایلهای بایوس که توی سایت سازنده قرار داده میشه با بایوس شما سازگاری نداره
از این جهت که از لحاظ سایر غیر مشابه هستند
بر فرض مثال بایوس شما اگه 4 مگی باشه در سایت سازنده ، فایل قرار داده شده 1 مگی باشه و این فایل 1 مگی را تزریق کنید دستگاه بوت نمیشه
مطلب آخر شما چه فایلی را میخواهید بگیرید که مشکل دانلود از کشور ایران را داشتید؟؟؟؟؟؟

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
با درود مجدد
دوست و همکار بزرگوار فقط قبل از پروگرام بایوس ، حتما از بایوس توسط پروگرامر ، بکاپ بگیرید
موضوع بعدی اینکه شاید برای هارد پسورد گذاشته باشد هارد را خارج کنید و تست بگیرید
پایدار باشید

akbarof

کاربر
2013-08-27
206
1,821
خوزستان
مثل همیشه اساتید بر ما منت گداشتند.سپاس گذارم اساتید عزیز

واسه این لپتاپ بوتیبل آپشن(اکسپرس بوت)میاد و قابل ادیت هست ولی اجازه رفتن به قسمت بایوس رو نمیده.

هادر مشکلی نداره ویندوز روش نصب میشه ولی اصلا شاد دان یا ریستار نمیشه حتی اگر بهش یک ساعت فرصت بدی

باطری بک آپ رو همون اولش برداشتم هر چند که یک طوری چاسازی کرده بودن که باید حتما قاب لپ تاپ رو باز میکردی

هارد کلا فرمت کردم و از نو پارتیش بندی کردم

مشکلی که در اکثر فایل های بایوس لپ تاپ تمامی برند ها مشاهده میشه اینه که فایل ها در بعضی مواقع ناکار آمد هستن چنانچه اساتید مستحضر هستن یک سری از مدل ها(از هر برندی) یک مین دارن که ممکنه چند مدل مختلف روش سوار بشه و مشکل اصلی اینجاست که مثلا در سایت گولبال(جهانی) آن برند اصلا آن برند وجود ندارد و باید بگردیم در سایت عربی یا هندی آن برند جستجو کنم حالا فاجعه اونجاست که در بعضی از برند ها اصلا مدلی که به دست ما رسیده اصلا وجود ندار و شرکت سازنده یک بایوس برای سایر مدل های مشابه در انجمن سایت خودش معرفی کرده و وقتی تعمیر کار با کلی زحمت بایوس در درمیاره پروگرام میکنه میبینه سیستم بوت نمیشه.بله بایوس مطابقت نداره.سر دوستان و اساتید را به درد نیاورم.نمایندگی گیگابایت در دبی که تمام شرکت ها گارانتی لپ تاپ ما مشتری پروپاقرصش هستن از جمله این شرکت هاست که قبلا کاستوم میکرد لپ تاپ ها رو الان خودش کاملا سرهم میکنه

akbarof

کاربر
2013-08-27
206
1,821
خوزستان
درود جناب Akbarof
در بعضی لپ تاپ ها که فاقد ایسی سیکیوریتی باشه معمولا با برداشتن باطری پسورد حذف میشه
اما اگه ایسی سیکیوریتی داشته باشه
در وحله اول باید بایوس را پروگرام کنید
مطلب دوم: گاهی فایلهای بایوس که توی سایت سازنده قرار داده میشه با بایوس شما سازگاری نداره
از این جهت که از لحاظ سایر غیر مشابه هستند
بر فرض مثال بایوس شما اگه 4 مگی باشه در سایت سازنده ، فایل قرار داده شده 1 مگی باشه و این فایل 1 مگی را تزریق کنید دستگاه بوت نمیشه
مطلب آخر شما چه فایلی را میخواهید بگیرید که مشکل دانلود از کشور ایران را داشتید؟؟؟؟؟؟

درود به استاد گرامی فایل بایوس همین لپ تاپ رو خواسنم بگیرم تا صفحه دانلود میره بعد محدودیت لوکیش میده

A.R.T

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-04-14
3,172
46,420
ایران
درود بی پایان بر دوست و همکار ارزشمند
معمولا راهی بجز باز کردن لپ تاپ وجود ندارد
شما البته می بایست هارد را کاملا جدا میکردید تا از نداشتن پسورد روی هارد مطئمن شوید
چون گاهاً با فرمت یا Fdisk پسورد هارد حذف نمیشه
بنظر اینجانب منطقی ترین راه پروگرام کردن بایوسه
در مورد فرمایش شما هم حق با شماست
ممکنه برا هر کس پیش اومده باشه که فایل بایوس در سایت شرکت سازنده نباشه و شما مجبور شوید از سایتهای هندی یا روسی یا هر کشور دیگری دان کنید
بهر حال منتظر نظرات سایر دوستان هم باشید
البته من سعی میکنم فایل بایوسش را براتون پیدا کنم

akbarof

کاربر
2013-08-27
206
1,821
خوزستان
درود بی پایان بر دوست و همکار ارزشمند
معمولا راهی بجز باز کردن لپ تاپ وجود ندارد
شما البته می بایست هارد را کاملا جدا میکردید تا از نداشتن پسورد روی هارد مطئمن شوید
چون گاهاً با فرمت یا Fdisk پسورد هارد حذف نمیشه
بنظر اینجانب منطقی ترین راه پروگرام کردن بایوسه
در مورد فرمایش شما هم حق با شماست
ممکنه برا هر کس پیش اومده باشه که فایل بایوس در سایت شرکت سازنده نباشه و شما مجبور شوید از سایتهای هندی یا روسی یا هر کشور دیگری دان کنید
بهر حال منتظر نظرات سایر دوستان هم باشید
البته من سعی میکنم فایل بایوسش را براتون پیدا کنم

درود به استاد و دوست ارزنده
بله هارد و باطری بکاپ رو همون اول کار جدا کردم

از اینکه با مشغله کاری که دارید پاسخ مرا میدهد سپاس گزارم

تا عصر با صاحب دستگاه میگم که باید باز بشه خودم هم دنبال بایوسش میگردم اگه هم پیدا نشد به دوستمون که در کردستان عراق هست میگم تا دانلود کنه

A.R.T

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-04-14
3,172
46,420
ایران
درود مجدد
دوست بزرگوارم خواهش میکنم وظیفه ست
اون فایلی که دوستمون زحمت کشیدند و گذاشتن یه فایل ایمیجه که باید رایت بشه
بعد سیستم ریسارت بشه و از طریق سی دی ، بیاد بالا و ادامه ماجرا..............
با اونم ممکنه مشکل حل شود
البته من تست نکردم
ولی فایل Rom را پیدا کردم که با پروگرامر بشه تزریق کرد
البته این فایل را هم تست نکردم
این مدل را الان دم دست ندارم که هر دو فایل را بتونم تست کنم

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
مثل همیشه اساتید بر ما منت گداشتند.سپاس گذارم اساتید عزیز

واسه این لپتاپ بوتیبل آپشن(اکسپرس بوت)میاد و قابل ادیت هست ولی اجازه رفتن به قسمت بایوس رو نمیده.

هادر مشکلی نداره ویندوز روش نصب میشه ولی اصلا شاد دان یا ریستار نمیشه حتی اگر بهش یک ساعت فرصت بدی

باطری بک آپ رو همون اولش برداشتم هر چند که یک طوری چاسازی کرده بودن که باید حتما قاب لپ تاپ رو باز میکردی

هارد کلا فرمت کردم و از نو پارتیش بندی کردم

مشکلی که در اکثر فایل های بایوس لپ تاپ تمامی برند ها مشاهده میشه اینه که فایل ها در بعضی مواقع ناکار آمد هستن چنانچه اساتید مستحضر هستن یک سری از مدل ها(از هر برندی) یک مین دارن که ممکنه چند مدل مختلف روش سوار بشه و مشکل اصلی اینجاست که مثلا در سایت گولبال(جهانی) آن برند اصلا آن برند وجود ندارد و باید بگردیم در سایت عربی یا هندی آن برند جستجو کنم حالا فاجعه اونجاست که در بعضی از برند ها اصلا مدلی که به دست ما رسیده اصلا وجود ندار و شرکت سازنده یک بایوس برای سایر مدل های مشابه در انجمن سایت خودش معرفی کرده و وقتی تعمیر کار با کلی زحمت بایوس در درمیاره پروگرام میکنه میبینه سیستم بوت نمیشه.بله بایوس مطابقت نداره.سر دوستان و اساتید را به درد نیاورم.نمایندگی گیگابایت در دبی که تمام شرکت ها گارانتی لپ تاپ ما مشتری پروپاقرصش هستن از جمله این شرکت هاست که قبلا کاستوم میکرد لپ تاپ ها رو الان خودش کاملا سرهم میکنه
با درود مجدد
و با اجازه از دوستان
دوست بزرگوار پس سیستم بالا می آید در اینصورت مشکلی نیست
ولی در مجموع فکر نکنم این مشکل از تنظیمات ستاپ و یا بایوس باشد
شما سیستم را با هارد و رم دیگر تست کنید و نتیجه را اعلام کنید
یک بار هم باطری شارژ را خارج کنید و سیستم را خاموش کنید ببینید باز همین حالت پیش می آید
در نهایت پس از بررسی قطعات و دیگر مسائل بایوس را پروگرام کنید
موفق باشید

بالا