آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

هنگ کردن لپ تاپ inspiron N5010

kiyanmz

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-08-21
469
2,412
مازندران . بابل
با سلام خدمت دوستان و اساتيد محترم.
يه دستگاه لپ تاپ
Inspiron N5010 برام اومده که بده نيم ساعت تصوير، صدا، موس و کيبورد هنگ ميکنه و کاری جز ری استارت نميشه انجام داد.
يه ماه پيش خودم براش windows ريختم، هاردش بدسکتور داره ولی مطمئنم مشکل پیش اومده از ویندوز و هارد نيست.
به گفته مشتری 6 ماه قبل هم لپ تاپ رو داده جايی برا تعمير چون خيلی داغ ميکرد!
الان که بازش کردم انگاری هدسينگ خوب جا نزده، آخه روی چيپ گرافيک خوب نشسته هد سينگ!
از وقتی که اومده دستم بده کمتر از 5 دقیقه هنگ ميکنه يا خاموش ميشه.
فن لپ تاپ سالمه، حس ميکنم خاموش کردنش برا گرم شدن چيپ گرفيکش باشه چون بلا فاصله بعد از خاموش شدن چک کردم ديدم چيپش خيلی گرم کرده حتی وقتی 30 ثانيه روشنه!
هد سينگ رو در اوردم تميز کردم و دوباره خمير سيليکن زدم ولی الان روشن ميشه ولی تصوير نميده.
خواستم قبل اينکه دست به کاری بزنم از شما دوستان و اساتيده گرامی راهنمايی بگيرم و از تجربيتتون استفاده کنم ؛)

آخرین ویرایش توسط مدیر:

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
با سلام خدمت دوستان و اساتيد محترم.
يه دستگاه لپ تاپ
Inspiron N5010 برام اومده که بده نيم ساعت تصوير، صدا، موس و کيبورد هنگ ميکنه و کاری جز ری استارت نميشه انجام داد.
يه ماه پيش خودم براش windows ريختم، هاردش بدسکتور داره ولی مطمئنم مشکل پیش اومده از ویندوز و هارد نيست.
به گفته مشتری 6 ماه قبل هم لپ تاپ رو داده جايی برا تعمير چون خيلی داغ ميکرد!
الان که بازش کردم انگاری هدسينگ خوب جا نزده، آخه روی چيپ گرافيک خوب نشسته هد سينگ!
از وقتی که اومده دستم بده کمتر از 5 دقیقه هنگ ميکنه يا خاموش ميشه.
فن لپ تاپ سالمه، حس ميکنم خاموش کردنش برا گرم شدن چيپ گرفيکش باشه چون بلا فاصله بعد از خاموش شدن چک کردم ديدم چيپش خيلی گرم کرده حتی وقتی 30 ثانيه روشنه!
هد سينگ رو در اوردم تميز کردم و دوباره خمير سيليکن زدم ولی الان روشن ميشه ولی تصوير نميده.
خواستم قبل اينکه دست به کاری بزنم از شما دوستان و اساتيده گرامی راهنمايی بگيرم و از تجربيتتون استفاده کنم ؛)

دوست عزیز به احتمال زیاد چیپ گرافیک لحیم سردی دارد شما روی چیپ فشار بیاورید و اگر تصویر امد چیپ را ریسولد کنید و نتیجه را اعلام کنید

با تشکر

kiyanmz

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-08-21
469
2,412
مازندران . بابل
با عرض سلام مجدد.
شرمنده من نتونستم چند روزی بیام مشکل اینترنتی داشتم.
آقا من یکم فکر کردم حدسم گفت ممکنه مشکل از بایوس باشه.
گفتم راه بی دردسر رو اول برم بهتره.
باطری لپ تاپ رو به مدت
یه ربع ولی جواب نگرفتم، بعذ یه شب تا صبح گذاشتم بمونه فرداش دیدم همه مشکلاتش حل شد!!!
نمیدونم کارم درست بود یا معجزه شد، دوستان اگه بابت این موضوع تجربه ای دارن خوشحال میشم مارو هم سهیم کنند
:32000000:

tekno

کاربر
2008-04-17
99
318
من هم از این مدل برام اورده بودن که تصویر نمی داد باطری را در اوردم جواب نداد باطری بک اپ را دراوردم و بعد از 24 ساعت هر دوتا باطری را سر جاش گذاشتم مشکل حل شد

بالا