آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک تکشو

مشکل: روی لوگوی گیگا ماندن ga-p41t-es3g

khelane

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
2008-10-29
770
1,478
سلام
یه مین گیگا به مدل
ga-p41t-es3g
ورژن 1
هست
روی لوگو پست مونده کیبورد هم کار نمیکنه کلا هنگ کرده مشتری گفته اخرین بار داشته فیلم میدیده
شتسشو انجام شده
بایوس پروگرام شده به دو ورژن
ای سی صدا و شبکه هم دراوردم
هیچ داغی دیده نمیشه
پاور و رم و.... کلا عوض شده
مین هم بیرون اوردم جدا تست کردم ؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
خدایش دیگه نمیدونم کجا رو بگردم
با سپاس

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
سلام
یه مین گیگا به مدل
ga-p41t-es3g
ورژن 1
هست
روی لوگو پست مونده کیبورد هم کار نمیکنه کلا هنگ کرده مشتری گفته اخرین بار داشته فیلم میدیده
شتسشو انجام شده
بایوس پروگرام شده به دو ورژن
ای سی صدا و شبکه هم دراوردم
هیچ داغی دیده نمیشه
پاور و رم و.... کلا عوض شده
مین هم بیرون اوردم جدا تست کردم ؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
خدایش دیگه نمیدونم کجا رو بگردم
با سپاس

دوست عزیز روی چیپ گرافیک و سی پی یو خمیر سیلیکون مرغوب بزنید و از هیت سینک مناسب برای انها استفاده کنید و فتها و خازنهای شیمیایی مدار سی پی یو را نیز چک کنید و اگر با این کارها مشکل حل نشد هنگام هنگ کردن سیستم در موقع روشن شدن روی چیپ شمالی فشار بیاورید اگر سیستم بالا امد چیپ شمالی را ریسولد کنید و نتیجه را اعلام کنید

با تشکر

آخرین ویرایش:

arsa-pc

کاربر vip
کاربر
2013-09-14
111
335
سلام دوست عزیز موقعی که لوگو مادربرد میاد که چند ثانیه طول میکشه تو این مدت گرافیک و رم ومقدار سرعت انها وبعد از ان نوبت سخت افزارها مثل هارد دی وی دی وکیبرد وموس و..... قبل از هیت دادن به این موارد دقت کن که مشکلی در این موارد نداری. دوست عزیز موقعی که لوگو میاد فوری کلید tabروبزن لوگو رد میشه ببین تو شناسایی کدوم قسمت قفل میکنه.

Vahid.f312

کاربر
2013-03-14
212
638
با سلام دوست من
تجربتا زمانی که مادربورد رو حالت پست گیر میکنه، ایراد می تونی از آیسی بایوس باشه، به احتمال قوی هنگام پروگرام کردن خود پروگرامر آیسی رو از لحاظ سالم بودن تست کرده و شما مشکلی رو ندیدین،
کنار پل جنوبی کریستالش و عوض کنین و نتیجه رو اعلام کنین

یا حق

hamid9800

کاربر vip
کاربر
2013-05-03
231
374
سام دوستان

تازه چیپ رو ریسولت کردم بازم همینطوره هیچ آیسی هم داغ نمیکنه آیسی بایوس هم عوض کردم با توجه به اینکه دابل بایوسه ولی هنوزم همونجوره بعد به یه چیزی که توجه کردم cpu e7500هست که خیلی داغ میکنه تا صویر میاد خیلی داغ میکنه سی پی یو هم تست کردم رو یه مین دیگه سالمه و کار میکنه و باز سی پیو عوض کردم بازم همینطوره

khelane

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
2008-10-29
770
1,478
سلام
ممنون از راهنماییهاتون و نظراتتون
مینبورد رو خریدم و انشالله وقت کردم یه نیگاه میکنم ببینم درست میشه راهنمایی ونظراتتون رو به کار میبرم انشالله درست شد یا نشد اعلام میکنم
با سپاس

hamid9800

کاربر vip
کاربر
2013-05-03
231
374
سلام دوستان ن کریستال پل شمالی و جنوبی رو عوض کردم بازم همینطوره چیپ شمالی و جنوبی هم ریسولت کردم فاییده نداشت بایوس هم 3 تا عوض کردم خازن های 16ولت اطراف سی پی یو رو هم عوض کردم بازم مشکل پا بر جاست بنظرتون باید دیگه چیکار کنیم ؟

آیسی شبکه رو هم جدا کردم

بالا