آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: تصویر ندادن مادربورد ga-945gcm ver:1.0

hamid9800

کاربر vip
کاربر
2013-05-03
231
374
سلام دوستان یه مادربورد هست که کد00رو نشون میداد و سی پی یو هم گرم میکنه بایوس پروگرام کردم
بازم همینطوره ولی بعد جند ثانیه کدش بهf8تغییر کرد و حرارت سی پی یو هم نرماله چند تا سی پی یو عوض کردم بازم همینطور بود و چراق ریست خاموشه هیچ بوقی هم نمیزنه تو انجمن هم گشتم ولی خب نتیجه نگرفتم ioرو هم هیت گرفتم تغییری نکرد و چیپ جنوبی هم شک داشتم ریبال کردم نتیجه نداشت فت های اطراف سی پی یو رو تست کردم همه سالم بودن وبرای احتیاط عوض کردم کل فت ها ولتاژ دارن ولی هنوز مشکل با برجاست

با تشکر از دوستان

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
سلام دوستان یه مادربورد هست که کد00رو نشون میداد و سی پی یو هم گرم میکنه بایوس پروگرام کردم
بازم همینطوره ولی بعد جند ثانیه کدش بهf8تغییر کرد و حرارت سی پی یو هم نرماله چند تا سی پی یو عوض کردم بازم همینطور بود و چراق ریست خاموشه هیچ بوقی هم نمیزنه تو انجمن هم گشتم ولی خب نتیجه نگرفتم ioرو هم هیت گرفتم تغییری نکرد و چیپ جنوبی هم شک داشتم ریبال کردم نتیجه نداشت فت های اطراف سی پی یو رو تست کردم همه سالم بودن وبرای احتیاط عوض کردم کل فت ها ولتاژ دارن ولی هنوز مشکل با برجاست

با تشکر از دوستان

دوست عزیز وقتی مین بورد بوق نمیزنه یعنی ایسی بایوس خراب هست ایسی را تعویض کنید و دوباره پروگرام کنید و کریستال 14.3 کنار چیپ شمالی را تعویض کنید و نتیجه را اعلام کنید

با تشکر

hamid9800

کاربر vip
کاربر
2013-05-03
231
374
سلام بایوس رو عوض کردم دوست من و باز پروگرام کردم ولی کریستال رو عوض نکردم الان عوض میکنم خبر میدم

با تشکر از همکاریتون

آخرین ویرایش توسط مدیر:

hamid9800

کاربر vip
کاربر
2013-05-03
231
374
سلام دوستان کریستال عوض کردم ولی هنوز مشکل پابرجاست!

راه دیگه ای هم وجود داره؟

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
سلام دوستان کریستال عوض کردم ولی هنوز مشکل پابرجاست!

راه دیگه ای هم وجود داره؟

دوست عزیز قطعات اطراف چیپ شمالی را تست کنید و اگر مشکلی نبود چیپ را ریسولد کنید و نتیجه را اعلام کنید

با تشکر

hamid9800

کاربر vip
کاربر
2013-05-03
231
374
سلام چیپ رو ریسولت کردم ولی حل نشد بازم همون طوره

kharad

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-03-04
639
3,950
درود
پاور ، گرافیک و رم حتما سالم باشند در صورت عیب مین تصویر نمی دهد
ولتاژ v good بررسی شود از پایه های دور چیپ شمالی یا بین cpu و چیپ شمالی اندازه گیری شود
باید ولتاژ معمولا 1/2 باشد.
اگر نبود مشکل از چیپ شمالی است چیپ شمالی کارش بیشتر تصویر ندادن است تا روشن نشدن
از ولتاژ v core هم غافل نمانید .
دقت داشته باشید در بعضی مادربوردها با تمام شدن باطری تصویر نمی دهد .
قلع مردگی در i/o و چیپ سوخته و یا آی سی سوخته نداشته باشید در صورت سوختگی داغ می شود.
تصویر ندادن گاهی وقت با لحیم سردی گرفتن آی سی pwm هم بر طرف می شود.

hamid9800

کاربر vip
کاربر
2013-05-03
231
374
دوست عزیز پاور و گرافیک رم همه سالمن من با قطعات دیگه تست میکنم و همه سالمن تمامی فت ها سالمن و تست شدن و برای احتیاط تعویض شدن باطری هم نو گذاشتم بازم نشد بدون باطری هم تصویر نداد هیچ آیسی داغ نمیشود و i/o هم ریبال کردم بازم موردی هست؟؟؟؟؟

عجیب غریب شده این مین

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
دوست عزیز وقتی مین بورد بوق نمیزنه یعنی ایسی بایوس خراب هست ایسی را تعویض کنید و دوباره پروگرام کنید و کریستال 14.3 کنار چیپ شمالی را تعویض کنید و نتیجه را اعلام کنید

با تشکر

دوست عزیز وضیعت چراغهای دیباگر را مشخص کنید

با تشکر

mosaffa

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-11-08
1,277
7,205
صومعه سرا
سلام وادب دوست گرامی
همونطور که مستحضرید روشهای عیب یابی در مادربرد خیلی کلی درموردش بحث شده و هیچ چارت دقیقی در دسترس نیست.در مواقعی نیاز به داشتن نقشه وداشتن مقادیر تست پوینتهای اصلی ضروری هست.معمولا اکثر روشها تجربی هست .بطور مثال شرت شدن خازن چیزی نیست که بشه به همین سادگی تو مدار پیدا کرد.ببخشید اصلا قصد جسارت نداشتم و ر بعضی مواقع باید پذیرفت که دستگاه رو نمیشه تعمیر کرد البته با توجه به وقت ارزشمند شما و شرایط و امکانات. در ضمن ایا میتونید مادر برد رو طبیعی خاموش کنید ؟ایا همزمان با ریست کردن چراغ ریست روشن میشه تو دیباگر؟
باتشکر

بالا