آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

تجربیات: تجربيات همکاران در تعميرات لپ تاپ

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
با درود
دوستان ، خیلی وقت است که از ایجاد این تاپیک میگذرد باعث تعجب است که دوستان فقط 9 تجربه را قرار دادند لطفا کمی بیشتر همکاری کنید
پایدار باشید

mjtb_sar

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-08-21
482
903
خراسان رضوی
یه لپ تاپ 5110 برام اومده بود که سیستم روشن میشد ولی بعد یه مدت کار تصویر کاملا بهم میریخت ویکسری خط فقط نمایش داده میشد البته اگه دستگاه تکون نمیخورد بیشتر نمایش میداد خمیر سیلیکون عوض کردم هیت سینگ رو چند بار باز کردم ولی جواب نداد میخواستم سردی لحیم بگیرم موقع جدا کردن رم ها متوجه قرار گرفتن یک تکه فلزی بین اسلت رم بود با جدا کردن آن سیستم راه افتاد و بدون مشکل کار میکنه

kiyanmz

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-08-21
469
2,412
مازندران . بابل
درود
یه لپ تاپ Dell مدل Inspiron N5010 برام اومد که لپ تاپ یه لحظه فن میزد و بعد ایست میکرد و 8 تا بوق میزد و تصویر نمیداد، از خروجی VGA هم دیدم تصویر نمیده!!!
رم هاشو در اوردم دونه دونه تست کردم تغییری نکرد، تو انجمن این مدل رو سرچ کردم و ایراد های مختلفی دیدم، وقتی دستمو رو چیپ گرافیکش گذاشتم احساس کردم چیپ زیادی گرم میکنه، یه راست رفتم برا ریبال کردن چیپ، با حرارت 450 و خمیر فلکس مرغوب به مدت 2 دقیقه با فاصله 1 سانت و نیم چیپ رو حرارت دادم و بعد از شست و شوی چیپ و خشک شدن لپ تاپ رو روشن کردم و بدون هیچ مشکلی بالا اومد.

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
لپ تاپ Dell مدل Inspiron 1520 برا تعمیر آوردن که به گفته صاحب لپ تاپ که تو تعمیرگاه امداد خودرو کار می کرد ،لپ تاپ ضربه خورده بود .منتهی قبل از من برده بودن پیش یه تعمیرکار دیگه و اونم گفته بود که بردش شکسته و درست شدنی نیست ( البته اصلا بازش نکرده بود و بیخیال تعمیر شده بود انگار )لپ تاپ برا 2 ثانیه روشن و سپس خاموش می شد و با نگه داشتن سوئیچ پاور 2 تا از LED ها شروع به چشمک زدن می کردن که بیانگر مشکل در قسمت بایوس و رم بود ( یه تاپیک تحت عنوان مفهوم چراغ های چشمک زن لپ تاپ دل گذاشتم ) بایوس رو کلا عوض کردم ،چون آی سی بایوس خودش با اینکه پروگرام شد ولی حین خواندن اطلاعات یکی دو بار ارور داده بود .با ذهنیتی که از محیط کار صاحب لپ تاپ داشتم اقدام به چک کردن رم ها نموده و متوجه حالتی مثل سولفاته شدن بین پایه های رم شدم که با تمیز کردن و شستن اسلات مشکل کاملا حل شد .
- بنظر بنده حقیر در اکثر مواقع مشکلات از جاها و موارد ساده شروع می شن و چندتا قسمت نمی تونن همزمان و یه دفعه دچار مشکل بشن (مگر در موارد خاص یا عمدی )
- صاحب خود لپ تاپ و محیطی که از لپ تاپ استفاده می شه تا حدودی می تونن بیانگر علت اشکال باشن
- در مورد لپ تاپ هایی که قبل از شما پیش یه تعمیرکار دیگه رفتن حواستون به تعداد پیچ هاش باشه .معمولا تعمیرکاری که نتونه مشکل یه وسیله رو حل کنه زحمت درست بستن وسیله رو به خودش نمی ده

آخرین ویرایش:

kiyanmz

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-08-21
469
2,412
مازندران . بابل
لپ تاپ
Toshiba

مدل

Tecra M2

برام اومد که تصویر قرمز شده بود در واقع به جای رنگ مشکی رنگ قرمز داشت!! ولی روی خروجی VGA تصویر سالم نشون داده میشد!!

با راهنمای دوستان و اساتید محترم

bamdad61
و

shayan234

بعد از ریسولد چی گرافیک مشکل حل شد.
امروز به این نتیجه رسیدم که اگه گرافیک مشکل داشته باشه دلیل بر این نمیشه که خروجی تصویرش سالم باشه یا مشکل داشته باشه، GPU خیلی پیچیده تر از این حرفاست، تنها راح تشخیص عیب تو لپ تاپ های مختلف تجربه ی کار کردن روی اون لپ تاپ هاست، همین و بس.
پس از امروز تا میتونیم از تجربیات تک تک دوستان و اساتیدی که تو سایت هستند بهره مند شیم....

آخرین ویرایش:

kiyanmz

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-08-21
469
2,412
مازندران . بابل
لپ تاپ ASUS
مدل
X550C
مشکل:پسورد به محض روشن کردن
حل مشکل:با راهنمایی های دوست و استاد عزیز جناب A.R.T و با پروگرام کردن آی سی بایوس
(با دو بایوس دیگه چک کردم که حجم تقریبی اونا 3 مگابایت بود ولی لپ تاپ خاموش شد!!! فایل اصلی بایوس 8 مگ بود که با پروگرم مجدد مشکل حل شد)

آخرین ویرایش:

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
با سلام خدمت دوستان و اساتید
لپ تاپ سامسونگ به مدل NP350-V5X با ایراد کار نکردن کلیدهای SHIFT و ALT هر دو طرف و CTRL سمت چپ و همچنین کلید ویندوز و CAPS و TAB برا تعمیر آوردن و علت رو ریختن آب روی کیبورد عنوان کردن .منتهی چند وقت پیش این اتفاق افتاده بود و روش ویندوز هم نصب کرده بودن فقط کلیدهایی که بالا عنوان کردم کار نمی کردن .پس از باز کردن متوجه سولفاته شدن و وجود یه پودر سفید روی پایه های دو طرف I/O شدم .خواستم عوضش کنم ولی محض امتحان با تینر کاملا تمیزش کردم و سپس هیت روی I/O گرفتم و سیستم بدون هیچ ایرادی بالا اومد و عیب کاملا برطرف شد .
امیدوارم مورد استفاده دوستان قرار بگیره .

بالا