آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

تجربیات: تجربيات همکاران در تعميرات لپ تاپ

ali m.g

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر
2008-01-04
1,869
11,837
TEHRAN
سلام وخسته نباشید منظور از زیر بار گذاشتن چیپ گرافیک چیه منظورتون رو واضع تر لطف کنید بفرماییئد

سلام و خدا قوت
این انجمن همکارانی در همه سطوح داره که همه در واقع تعمیرکارند و با دانسته های تقریبا متفاوتی مشغول تعمیرند یکی کلاسیک ویکی تجربی مثل بنده
که در کل هر دو با روشها و تجارب نوع خود میتوانند تعمیر کنند و نتیجه حاصله رو در اینجا با نیت کمک به هم نوع به اشتراک میزارن

شاید در خیلی از موارد خیلی از ماها به صورت حرفه ای نتیجه کارمونو نتونیم تعریف و کلاسیک عنوان کنیم

پس خواهش میکنم حتی اگر در انعکاس و عنوان تجربه مورد قابل تعملی احساس کردیم سعی نکنیم عنوان کننده عزیز رو به چالش بکشیم اگر قابل استفاده بود استفاده کنیم ولی اگر بدرمون نخورد ازش بگزریم در حالی که تجربه ایشون خیلی هم عالیه

اگر این تایپک رو زدم چون چند بار خود منو و دیگرانو شاهد بودم که فقط قصدشون به چالش کشیدن و خدای ناکرده شاید هم خراب کردن بود بنابراین خیلی ها جرات به اشتراک گزاشتن یا اظهار نظر رو پیدا نمیکنن

بحث و بررسی و تحلیل در تایپک های عنوان مشکلات مناسب تره
موفق باشید

آخرین ویرایش:

mrparadox

کاربر vip
کاربر
2018-07-18
162
116
Shiraz
سلام وخسته نباشید منظور از زیر بار گذاشتن چیپ گرافیک چیه منظورتون رو واضع تر لطف کنید بفرماییئد

سلام. منظورم نرم افزارهایی هستن که با پردازش های گرافیکی سنگین، چیپ گرافیک رو زیر بار (فشار حداکثری) میگذارن.

یکی از اون نرم افزار ها نرم افزار furmark هستش که خودم ازش استفاده میکنم.
اگه به یک چیپ گرافیک مشکوک بودین میتونین با این نرم افزار زیر بار بزارینش (حدود 10 دقیقه) و ببینین که گرافیک دووم میاره یا نه (در قسمت GPU Stress Test در خود نرم افزار - استفادش رو برای گرافیک های مجتمع با CPU پیشنهاد نمیکنم)، همینطور دمای چیپ رو هم میتونه نشون بده که زیر بار تا چقدر بالا میره. البته این نرم افزار روی بعضی از گرافیک های قدیمی جواب نمیده ولی در کل نرم افزار خوبیه.

ali m.g

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر
2008-01-04
1,869
11,837
TEHRAN
با سلام

تجربه امروز رفع اشکال از کاز افتادن همه usb ها در

HP PROBOOK 4530S

[hide][hide]دست خورده و کار شده بود

با وصل دستگاه معیوب به یکی از کانکتورها اتفاق افتاده بود

در این دستگاه بر خلاف خیلی از دستگاهها که ولتاژ و گراند حداقل دو به بدو موازی هستند . هر یک از USB ها سوئیچ ولتاژ مستقل دارتد

ولی ولتاژ همه سوئیچها از سلف 5 ولت EN با لوکیشن L30537 تامین میشود

سوئیچ سوخته درآورده شد و لی همچنان افت ولتاژ در مسیر وجود داشت که با اهم چک اوت پوت به USB. نشتی دو سوئیچ دیگه در حد 140 اهم نسبت به بدنه

باعث این اشکال بود که با تعویض دو سوئیچ دیگه همه کانکتورها که یکی هم USB3 هست راه افتاد

[/hide][/hide]
[hide][/hide]
[hide][hide]لوکیشن سوئیچها U5042 که اول سوخته بود
U9410
U9459 که نشتی داشت حدود 140 اهم
U9411

سوئیچها SMD 8 PIN
[/hide]
[/hide]
موفق باشید

آخرین ویرایش:
بالا