آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: بالا نیامدن مین برد asus m4n78 se

reza_hori

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-04-19
441
1,255
با سلام خدمت مدیر سایت و دوستان:

دوستان عزیز یه مادر برد asus m4n78 رسیده دستم که سی پی رو رو نمیخونه یعنی گرم نمیکنه تستر هم کد no یاff میزنه که همون معنی رو میده که یعنی cpu رو نمیخونه

دوستان این مین رو خودم بهش دادم قبلش هیچ مشکلی نداشت خودش بردش روشن کرده چند بار دی وی دی رایتر رو دراورده زده جا حالا این مشکل براش پیش امده که بوت نمیشه.

کارهای انجام شده:
تعویض cpu
تعویض powr
بایوس مجدد مین برد
تمام فت های دور مدار سی پی یو سالم هستن

ایراد از همون در اوردن و گذاشتن جا دی وی دی رایتر هستش
دوستان اهل فن گلم لطفا راهنمای کنن ممنون میشم.دوستان مین رو من بیرون از کیس تست کردم و هیچ سوختگی مشاهده نشده

A.R.T

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-04-14
3,172
46,417
ایران
درود
دوست گلم اگه منظور شما اینه که خود دستگاه رایتر را خارج کرده و جا زده ممکنه زمانی که رایتر رفته داخل کیس خورده به مادربرد و قطعه ای را روی برد خراب کرده
اگه میشه یه عکس از مادربرد بذارید تا بهتر بشه راهنمایی کرد

reza_hori

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-04-19
441
1,255
عکس0183.jpg

reza_hori

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-04-19
441
1,255
هیچ قطعه پریدگی نداره من کامل چک کردم

A.R.T

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-04-14
3,172
46,417
ایران
کسی نیست یو هووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووو

درود
شما هیت سینگ روی چیپ را برداشتید؟؟
ولتاژهای i/o را گرفته و اعلام کنید
باید ولتاژی 3.3 و 5 ولت را داشته باشید

آخرین ویرایش:

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
با سلام خدمت مدیر سایت و دوستان:

دوستان عزیز یه مادر برد asus m4n78 رسیده دستم که سی پی رو رو میخونه یعنی گرم نمیکنه تستر هم کد no یاff میزنه که همون معنی رو میده که یعنی cpu رو نمیخونه

دوستان این مین رو خودم بهش دادم قبلش هیچ مشکلی نداشت خودش بردش روشن کرده چند بار دی وی دی رایتر رو دراورده زده جا حالا این مشکل براش پیش امده که بوت نمیشه.

کارهای انجام شده:
تعویض cpu
تعویض powr
بایوس مجدد مین برد
تمام فت های دور مدار سی پی یو سالم هستن

ایراد از همون در اوردن و گذاشتن جا دی وی دی رایتر هستش
دوستان اهل فن گلم لطفا راهنمای کنن ممنون میشم.دوستان مین رو من بیرون از کیس تست کردم و هیچ سوختگی مشاهده نشده

دوست عزیز شما ابتدا کابل IDE و یا SATA را که به هارد و سی دی رایتر و کابل DATA این دستگاه ها را بیرون بیاورید و دوباره جا بزنید و از محکم بودن اتصالات مطمین شوید چون اگر این کابلها بدرستی متصل نشوند و یا خود کابلها مشکل داشته باشند سیستم بالا نمی اید در ضمن نتیجه را اعلام کنید

با تشکر

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: reza_hori

reza_hori

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-04-19
441
1,255
با سلام خدمت دوستان عزیز:

بله من خودم هدسینگ رو برداشتم خواستم مطمئن بشم که داغ میکنه یا نه که بله داغ میکنه در حد معمول

ولتاژ i/o درسته بدونه مشکل هست

بعد دوست عزیزم جکس من گفتم مین رو در اوردم از کیس پس دیگه مشخصه عزیزم که هیچ کابلی بجز کابل پاور بهش وصل نمیکنم بازم ممنونم که جواب دادین

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: A.R.T

reza_hori

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-04-19
441
1,255
دوستان عزیزم کسی پیش نهاد دیگه ای نداره

17mousavi

کاربر
2013-02-27
372
737
سلام
شاید کابل ساتا یا آی دی ای رو خیلی رو برد فشار داده باشه و برد قطع شده باشه...زیر بردو چک کن راستی پینهای آی دی ای کج نشده؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: reza_hori

reza_hori

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-04-19
441
1,255
فدات بشم 17 قربون شکل ماهت اینا مشکل نداره اول چک کردم نفسم

بالا