آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

تجربیات: تعمیر باندهای سیستم صوتی ماشین

Mahdizd

کاربر vip
کاربر
2009-04-23
101
95
سلام دوست عزیز من رشت زندگی میکنم میخواستم بدونم ادرس جایی رو ندارید که سیم پیچ و لوازم باند رو به قیمت خوبی بفروشه؟

mohtashami m

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2015-08-20
451
223
رد: پاسخ : تعمیر باندهای سیستم صوتی ماشین

سلام دوست عزیز من سیمپیچ 718 رو تعویض کردم با نهایت دقت اما متاسفانه خروجی صدا نسبت ب قبل کم شده .

سیمپیچ مخصوص 718 از بازار گرفتم

1- انداره فرورفتگی سیمپیچ چقدر باید باشه
2 قطب منفی مثبت چطور مشخص میشه

arian51

کاربر vip
کاربر
2009-08-28
105
507
تهران
پاسخ : رد: پاسخ : تعمیر باندهای سیستم صوتی ماشین

درود . شما پیشنهادتون برای چسب کویل و چسبی که برای اتصال مثلا دمپر به بسکت و چسب مشکی رنگی که روی سیمهای روکار میریزند چیه ؟ ممنون میشیم از اطلاعاتتون مارو بی بهره نگذارید.

سلام مجدد . برای چسباندن بوبین به دمپر و صفحه از همون چسب سیم‌پیچ استفاده شه عالیه بخاطر بالا بودن تحمل دما و قدرت کافی و برای دمپر و فوم به بسکت ما از پلی اورتان استفاده میکنیم که مشکیه و دقیقه فابریک‌اکثر سابهاس ولی اکثرا از چسب اهن استفاده میکنند

arian51

کاربر vip
کاربر
2009-08-28
105
507
تهران

درود
در این انجمن کلی اطلاعات مفید داریم
در رابطه با تعمیر باند و ساب تاپیکهای مختلفی ایجاد شده ولی بدون نتیجه میباشند
اگر شما در تاپیک مستقلی یاری نمایید و اطلاعاتی قرار دهید تا بعنوان مرجع بشه روش حساب باز کرد خیلی عالی خواهد شد
قطعا مورد توجه قرار خواهد گرفت

من در خدمتم

arian51

کاربر vip
کاربر
2009-08-28
105
507
تهران

سلام دوست عزیز من سیمپیچ 718 رو تعویض کردم با نهایت دقت اما متاسفانه خروجی صدا نسبت ب قبل کم شده .

سیمپیچ مخصوص 718 از بازار گرفتم

1- انداره فرورفتگی سیمپیچ چقدر باید باشه
2 قطب منفی مثبت چطور مشخص میشه

تقریبا یکم کمتر از یک سوم‌ بوبین بالاتر از سطح مگنت باید قرار بگیره گاها هم بوبین های یدکی اکثرا دور بیشتری نسبت به فابریک دارن و این رو باعث افرایش قدرت تبلیغ میکنن که عکس این قضیه هست و باید قطر سیم لاکی و دور ان تقریبا برابر با فابرزک باشه . و اینکه سر سیمی که دور ان موافق جهت عقربه ساعت هست مثبت هست و زمانی که برق حدود انهایت ۱۲ ولت به سیم پیچ وصل کنین و بوبین یا همون سیم پیچ رو داخل مگنت قرار بدین وقتی سیپ پیچ سعی در بالا اومدن و بیرون اومدن از اهن ربا رو داره اون سیمی که به برق مثبت وصل شده سیم مثبت هست

arian51

کاربر vip
کاربر
2009-08-28
105
507
تهران
سلام دوستان میخواستم بگم من یه ساب جی بی ال دارم و سوخته من سیم پیچو پیچوندم ولی نمیدونم چه چسبی باید روی سیم پیچ بزنم ک از هم بازنشه ممنون

بهترین uhuplusهست که یکم گرونه اما اگه کیفیت بالا براتون اهمیت نداره از چسب های صنعتی غفاری یا هل هم میتونین برای یک عدد سیم پیچ استفاده کنین

Mk1360

کاربر vip
کاربر
2022-01-02
5
3
با سلام خدمت اساتید محترم
سوال بنده در مورد بالانس کردن باند ۶۹۷۵ است که وقتی صفحه آن یا فوم دور آن را تعویض میکنیم بعضی مواقع باند در ولوم پایین خرخر می‌کند، ممنون میشم راهنمایی کنید

آخرین ویرایش:

Anahita008

کاربر
2014-08-18
141
361
احتمالا سیم پیچ به بدنه فلزی آهن ربا برخورد میکند .
من با قرار دادن یک ورق کاغذ نازک به مدت چند ساعت بر دور آهن ربا ، فاصله مناسب را ایجاد میکنم .

بعد کاغذ را خارج میکنم و صدای آمپلی را به مدت چند دقیه زیاد میکنم و درست میشود .

Mk1360

کاربر vip
کاربر
2022-01-02
5
3
سلام لطفا اساتید محترم در مورد تعویض سوراند ساب ۳۰۱۰ کنوود و ۳۰۶ پایونیر و چسبی که مناسبش هست ، بنده را راهنمایی کنید .
ممنون از لطفتون

بالا