آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: پروگرام کردن atmega32

yaghot

کاربر
2012-08-26
60
157
کسی نیست راهنمایی بده

باسلام
ممنون بابت عکس ها . اسم میکرو مشخص نیست . درکل اگه 4 تا برد مشکل یکسانی دارند ممکنه میکرو از طرف برنامه نویس جوری برنامه شده باشه که بعداز کارکرد معین از کار بیفته . اگه همه چیز رو چک کردید و از نظر سیگنالی با برد مشابه مقایسه کردید و یکسان هستند چیز دیگه ای بذهنم نمیرسه

behi0021

VIP+ افتخاری
کاربر
2017-01-18
538
865
تهران
باسلام
ممنون بابت عکس ها . اسم میکرو مشخص نیست . درکل اگه 4 تا برد مشکل یکسانی دارند ممکنه میکرو از طرف برنامه نویس جوری برنامه شده باشه که بعداز کارکرد معین از کار بیفته . اگه همه چیز رو چک کردید و از نظر سیگنالی با برد مشابه مقایسه کردید و یکسان هستند چیز دیگه ای بذهنم نمیرسه

سلام ممنون، زیر سوکت بغل میکرو که برای پروگرام کردن میکرو هست اگر نگاه کنید یه ایسی 8پایه smdهست atmel330 فکر کنم اپیرام هست بنظرت احتمال خرابی آون هست از نظر سخت افزاري و اهمی با اتمل برد سالم هم اهم هست ولی امکان داره برنامه توش پاک شده باشه؟؟ یا خراب شده باشه مخواستم این ایسیو از برد سالم بردارم رو یکی از بردهای خراب بزارم ترسیدم اینم خراب بشه. تنها کاری که کردم این ایسیو تو یکی از برد های خراب بیرون اوردم و بردو روشن کردم باز مثل قبل خطا داشت انگار نه انگار این قطعه بوده؟؟ خواهشا هر کمکی میتونی بگید

reza6945

کاربر
2015-01-07
68
84
شیراز
دوستان متخصص این زمینه راهنمایی نمیکنید؟ ������

سلام شما اول ببین دیپ سوییچ های SW1 . SW2 .SW3 روی برد گیرنده با فرستنده یکی هستن یانه چون زیاد دیدم توی گیرنده فرستنده ها موقعیتشون باید یکی باشه

behi0021

VIP+ افتخاری
کاربر
2017-01-18
538
865
تهران
سلام شما اول ببین دیپ سوییچ های SW1 . SW2 .SW3 روی برد گیرنده با فرستنده یکی هستن یانه چون زیاد دیدم توی گیرنده فرستنده ها موقعیتشون باید یکی باشه

سلام مرسی. دیپ سویچ ها رو طبق گاتالوگ چیدم جالب اینه اپیرامو برداشتم باز همون خطا را میداد بعد به این نتیجه رسیدم این میکرو نیاز به اپدیت داره خود سرکت سازنده برای فروش نرم افزار و فایل hex اپدیت این سیستم را پیاده کردن

reza6945

کاربر
2015-01-07
68
84
شیراز
سلام مرسی. دیپ سویچ ها رو طبق گاتالوگ چیدم جالب اینه اپیرامو برداشتم باز همون خطا را میداد بعد به این نتیجه رسیدم این میکرو نیاز به اپدیت داره خود سرکت سازنده برای فروش نرم افزار و فایل hex اپدیت این سیستم را پیاده کردن
پس یعنی هیچی ........ باید نرم افزار رو بخرید که اونم با این شرایط مملکت مقدور نیست
یکجا دیدم توی یه خط تولید کارخونه اینکار رو کرده بودن و چون بدهی به شرکت اروپایی داشتن کل نرم افزار اتوماسیون نیاز به پسورد داشت و تا پول رو پرداخت نمیکردی سیستم به کار ادامه نمیداد
کل PLC هاش هم زیمنس سری 300 بود که با برداشتن پسورد توسط یه متخصص مشکل حل شد ولی بنده خدا یه مدت بعد رفت خارج از کشور

nima.mhq

کاربر
2017-03-13
173
295
43
خراسان رضوی ..
من فک میکنم ic ایپرام ۲۴c رو با توجه به مشخصات برد دوباره پروگرام کنی مشکلش حل بشه . با توجه به این که ریموت اطلاعات رو روی این ای سی قاعدتا سیو.میکنه . شما در مرحله اول یه ic خام ۲۴c رو جایگزین کن .. ۹۹ درصد درست میشه .( چون گفتی ریموت وگرنه داستان فرق میکرد )

nima.mhq

کاربر
2017-03-13
173
295
43
خراسان رضوی ..
خب ایپرام رو برداری یعنی خالی باشه جاش ؟؟ یا خام کردی ؟ من میگم خام نکن یدونه جدید بزار که اطلاعات اینم حفظ بشه . آزمون و خطا . این که شما گفتی نمیخوره میکرو باشه ..‌

majid parsa

VIP+ افتخاری
کاربر
2015-12-30
468
1,010
تهران
سلام
Max485 یه مبدله.اطلاعاتی که از ریموت میگیره رو تبدیل به 2خط اطلاعات واسه خوندن میکرو میکنه.عکسی که گذاشتی شماره آی سی واضح نبود.اگه atmega 32 باشه معمولا یه ریست سخت افزاری داره.یه پایه به زمین وصل میشه آی سی ریست میشه و بر میگرده به خط اول برنامه.ولی تا اونجایی که من دیدم اکثر میکروهارو قفل میکنن.نمیشه به این راحتی ها با پروگرامر خوند،یا اگر هم بشه تو هگز زده مثالا aaaaaa bbbbbbbbb ccccccc dddddddd.شما اگه 4تا برد داری به نظر من نترس.احتمالاتو رو یکیش تست کن.

بالا