آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

آموزشی: طریقه تست ترانس پاور که عکسش را میفرستم .

arstan

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-08-07
980
2,681
سلام اگه میشه طریقه تست ترانس این پاور که عکسش را میفرستم ( همراه با عکس از پشت ) اگه ممکنه به صورت کامل توضیح بدین یعنی سیم سیاه و قرمز مولتی متر را به کدام سیم ها وصل کنم ( هم اهم و هم ولتاژ ) را اعلام کنم . .از روی شماره پایه ها که در عکس 3 است که پایه های اولیه کدام است و ثانویه کدام است ؟. توضیح بدین . با تشکر.
تصویر0007.jpgتصویر0004.jpgUntitled1.png

elnino909

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-12-03
960
4,808
سلام
دوست عزیز این ترانس خیلی خیلی کم خراب میشه من چندتایی که خراب داشتم همش آب روش ریخته بوده
مال شما هم احتمالا سالمه .واسه تستش اون 5 پایه اولیه دوتا از پایه ها به هم راه باید بدن و اون 3 تا هم همینطور.
یعنی 3 و 5 به هم وصل هستن . 1و2و4 هم همینطور

arstan

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-08-07
980
2,681
تشکر . راستش در اصل این برد تغذیه خرابه که تو قسمت خرابی منبع تغذیه پیوست کردم . الان هم به قسمت تست ترانس رسیدیدم . که به علت ندانستن تست ترانس تو قسمت تست قطعات اعلام کردم . هم مطلب آموزشی باشه هم برای من کمک کنه که تغذیه را درست کنم .
حالا بنا به گفته شما این 5 پایه اول درست است یعنی 3 و 5 به هم وصل هستن . 1و2و4 هم همینطور.
سوالم اینه که پایه های اولیه و ثانویه کدام هستند ؟. و وقتی که به برق میزنی ولتاژ هر پایه چقدر باید باشه که بعد از فهمیدن سالم بودن ترانس به تست قطعه ی دیگه بریم .
سپاس

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
سلام اگه میشه طریقه تست ترانس این پاور که عکسش را میفرستم ( همراه با عکس از پشت ) اگه ممکنه به صورت کامل توضیح بدین یعنی سیم سیاه و قرمز مولتی متر را به کدام سیم ها وصل کنم ( هم اهم و هم ولتاژ ) را اعلام کنم . .از روی شماره پایه ها که در عکس 3 است که پایه های اولیه کدام است و ثانویه کدام است ؟. توضیح بدین . با تشکر.
مشاهده فایل‌پیوست 79275مشاهده فایل‌پیوست 79274مشاهده فایل‌پیوست 79276

دوست عزیز تست اهمی ترانس فایده نداره شما باید ولتاژ ورودی و خروجی ترانس را طبق نقشه ولتاژگیری کنید

با تشکر

آخرین ویرایش:

arstan

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-08-07
980
2,681
دوست عزیز تست اهمی ترانس فایده نداره شما باید ولتاژ ورودی و خروجی ترانس را طبق نقشه ولتاژگیری کنید

با تشکر

طبق کدام نقشه .؟ اگه میشه بیشتر توضیح بدین ؟
سپاس

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,271
ایران
7.png
نوشته اصلی توسط arstan
پایه های 2 و 3 و 5 ولتاژ آنها 320 ولت است . پایه 1 و 4 که پایه منفی وصل است .

این ولتاژها با ولتمتر DC یا AC اندازه گیری کردی؟

آخرین ویرایش:

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
طبق کدام نقشه .؟ اگه میشه بیشتر توضیح بدین ؟
سپاس

دوست عزیز شما باید ابتدا نقشه پاور را دانلود کنید در انجمن جستجو کنید شاید بتوانید نقشه را پیدا کنید و طبق نقشه ورودی و خروجی ترانس را ولتاژگیری کنید باید ولتاژها با ولتاژی که درون نقشه نوشته شده هست مطابقت داشته باشد در ضمن ترانسهای چاپر خیلی کم خراب می شوند

با تشکر

بالا