آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

درخواست: شارزر اتوماتیک برای اینورتور

saroveh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-09-19
1,328
4,843
sari
سلام استاد من یک مدار اینورتور اتوماتیک ساختم که وقتی برق قطع بشه این مدار در خروجی برق میده شبیه UPS این اینورتور در بودن برق حالت خاموش داره با ترانس 12 ولت 1مبر و یک رله وقتی که برق قطع بشه در خروجی برق میده مشکل در شارز کردن باتری هست که میخوام اتوماتیک باشه که از ترانس اصلی که توی مدار گذاشتم شارز بشه زمانی که برق هست با وصل شدن رله شروع به شارز کنه وقتی که برق قطع شد رله باتری رو به اینورتور وصل میکنه باتری هم دو تا 12 ولت 9 امبر هست که موازی بستم با تشکر

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,552
سلام استاد من یک مدار اینورتور اتوماتیک ساختم که وقتی برق قطع بشه این مدار در خروجی برق میده شبیه UPS این اینورتور در بودن برق حالت خاموش داره با ترانس 12 ولت 1مبر و یک رله وقتی که برق قطع بشه در خروجی برق میده مشکل در شارز کردن باتری هست که میخوام اتوماتیک باشه که از ترانس اصلی که توی مدار گذاشتم شارز بشه زمانی که برق هست با وصل شدن رله شروع به شارز کنه وقتی که برق قطع شد رله باتری رو به اینورتور وصل میکنه باتری هم دو تا 12 ولت 9 امبر هست که موازی بستم با تشکر
با سلام :
اگه امکان دارید نقشه مدارتون را با ذکر قطعات مصرفی بزارید تا اگه ممکنه با استفاده از قطعات اینورتر برای شارژ نیز راهنمایی کنم و اگر ازمدارات انجمن استفاده کردین لینک بزارید .
موفق باشید .

saroveh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-09-19
1,328
4,843
sari
با سلام مدار رو دم دستم نیست که عکس ازش بذارم ولی نقشه رو میذارم قسمت اینورتور رو اماده از بارار خریدم وبقیه رو طبق همین نقشه که گداشتم ساختم وقتی که برق به ترانس وصله رله در حالت اتصال هست و باتری از اینورتور قطع میشه با قطع شدن برق 220ولت او خاموش شدن ترانس رله باتری رو به اینورتور وصل میکنه و اینورتور روشن میشه حالا وقتی که برق هست یک شارزر میخوام که اوتوماتیک باشه و از ترانس باتری رو شارز کنه با تشکر

پیوست‌ها

• 23 کیلوبایت بازدیدها: 172

saroveh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-09-19
1,328
4,843
sari
سلام مجدد اساتید گرامی کسی نمیتونه کمکی به ما کنه اقا اصلا 3تا بست بالا رو بی خیال یک شارزر خودکار که بتونه این باتری رو شارزر کنه میخواستم نکته هم اینه که شارزر همیشه باید به باتری وصل باشه لطفا راهی هست کمکم کنید

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,272
ایران
باسلام
باتریهای شما اگر 2 عدد باتری 12 ولت 9 آمپر منظورت است باهم موازی بسته شود میشود 12 ولت 18 آمپر
و شما بایک شارژر 2 آمپری مجاز هستی آنرا شارژ کنی
در بازار شارژر اتوماتیک 2 آمپری وجود دارد و میتوانی بخری و استفاده کنی

آخرین ویرایش:

saroveh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-09-19
1,328
4,843
sari
باسلام
باتریهای شما اگر 2 عدد باتری 12 ولت 9 آمپر منظورت است باهم موازی بسته شود میشود 12 ولت 18 آمپر
و شما بایک شارژر 2 آمپری مجازی هستی آنرا شارژ کنی
در بازار شارژر اتوماتیک 2 آمپری وجود دارد و میتوانی بخری و استفاده کنی

اقا خیلی متشکر که جواب منو دادید مشکل اینه که شارزر باید 24 ساعته به باتری وصل باشه برای همین مداری میخوام که بطور خودکار باتری رو بعد از شارز از جریان برق قطع کنه و ساده هم باشه بارار منطقه ما شارزر رو ندارن و اگه هم باشه قیمت بالا هست اگه راه حلی دارید لطف کنید که ممنون میشم

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,272
ایران
باسلام
سیستم خودکار شارژر 12 ولت باتری:
[hide]
این بهترین مدار شارژر 12 ولت باتری با یک سیستم خودکار مدار شارژر است، زمانی که سطح ولتاژ باتری مشخص شد که پایین تر است، این مدار بطور خودکار باتری را به شارژ متصل می کند و وقتی سطح شارژ کامل شد بلافاصله شارژ را متوقف مینماید. بنابراین این مدار برای استفاده در برق اضطراری و یا در سیستم قدرت پشتیبان باتری ایده آل میباشد.
[/hide]
نقشه شماتیک
best-12v-battery-charger-circuit-using-lm311.jpg
فیبر مدار چاپی:
[hide]
the-PCB-of-best-12v-battery-charger-circuit-using-lm311.jpg
[/hide]

saroveh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-09-19
1,328
4,843
sari
اقا از مداری که گذاشتید خیلی متشکرم ولی من یک مدار خیلی ساده تر میخوام و وقت مونتاز کردن رو ندارم اگه روشی ساده تر هست خیلی متشکر میشم کمکم کنید

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,552
با سلام :
در پست قبلی نیز اشاره کرده ام اگر شماتیک یا مدلی از UPS تان بزارید احتمال بتونم با استفاده از قطعات همون UPS راهنمایی کنم تا مشکل تون حل بشه .
در ضمن مدار این دوست مون قبلا تست شده یک ایرادی که دارد بعد از شارژ کامل >>> رله دایم اتوماتیک که میکنه تند به تند قطع وصل میکنه که علاوه بر صدای ازار دهنده >> خرابی رله را دریش خواهد داشت .
بازم ارشیوم نگاه میکنم اگر مدار ساده و به درد بخوری باشه بزودی برات اپ میکنم .
موفق باشید .

موفق باشید .

بالا