آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: مشکل با هیتر quick 700

s.hojjat

کاربر
2013-01-28
317
320
سلام
من هیترم فقط نزدیک به 15 دقیقه گرما میده و سپس شروع به سرد شدن میکنه
منم باید هیترو خاموش کنم و بهد سرد شدن روشنش کنم تا مجدد 15 دقیقه دیگه یا شاید کمتر برام کار کنه
یه جا بردم گفت 50 هزار تومان خرج داره
میشه راهنمایی کنید مشکل چی میتونه باشه
ممنون

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,729
سلام
منم باید هیترو خاموش کنم و بهد سرد شدن روشنش کنم تا مجدد 15 دقیقه دیگه یا شاید کمتر برام کار کنه
یه جا بردم گفت 50 هزار تومان خرج داره
میشه راهنمایی کنید مشکل چی میتونه باشه
ممنون

سلام
احتمالا بیش از حد داغ میشه و فیوزش فعال میشه
آیا با حداکثر حرارت استفاده می کنید اینجور میشه ؟
آیا قادر به کنترل حرارت هستید یعنی میتونید حرارت را کم و زیاد کنید ؟
کمی توضیح دهید

اگه نقشه دارید ارسال کنید

s.hojjat

کاربر
2013-01-28
317
320
درسته فقط در دمای بالا این مشکل پیش میاد
رو درجه کم کار کردم مشکلی نبود
منم نقشه ای ازش ندارم

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,729
درسته فقط در دمای بالا این مشکل پیش میاد
رو درجه کم کار کردم مشکلی نبود
منم نقشه ای ازش ندارم

سلام
پس مشکلی نداره و فقط کالیبره نیست و باید سقف حرارت از طریق پتانسیومتر داخلی کاهش یابد
اگه تخته گاز نکنید نیازی به دستکاری داخلی هم نداره

اصولا اگر خواستار افزایش طول عمر هر دستگاهی هستید نباید از توانایی آنها بیش از 70 درصد استفاده کنید.

اگر از 100 درصد توانایی انسان و حیوان هم استفاده کنی چار شکاف میشه و شما داری بالای 100 درصد استفاده میکنی و هر بار عمرشو کمتر میکنی

ولی اگه میخوای اتوماتیک نکنه کافیه فیوز حرارتی را اتصال کوتاه کنی یا با فاصله بیشتری از المنت نصب کنی .
دراینصورت اگه روزی خاموش بشه درست و حسابی خاموش میشه

سپاس

آخرین ویرایش:

msh.27

کاربر vip
vip
کاربر
2012-09-06
246
832
تهران
درود دوست عزیز با کسب اجازه از استاد غزال عزیز من دو تا احتمال میدم یک حجم هوای تولید شده توسط کمپرسور کم شده یا جایی لیک پیدا کرده که در این صورت المنت بشدت داغ شده و فیوز عمل میکنه دومین احتمال اتصالی یا کثیفی بین لایه های المنت هست که در این صورت مقاومت المنت کم شده و در در نتیجه حرارت تو یه قسمت از المنت بالا میره و باز فیوز عنل میکنه البته این حدس من بود واحتمال اساتید از بنده تجربه خیلی بیشتری دارن و راهنمایی میکنن

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,729
درود دوست عزیز با کسب اجازه از استاد غزال عزیز من دو تا احتمال میدم یک حجم هوای تولید شده توسط کمپرسور کم شده یا جایی لیک پیدا کرده که در این صورت المنت بشدت داغ شده و فیوز عمل میکنه دومین احتمال اتصالی یا کثیفی بین لایه های المنت هست که در این صورت مقاومت المنت کم شده و در در نتیجه حرارت تو یه قسمت از المنت بالا میره و باز فیوز عنل میکنه البته این حدس من بود واحتمال اساتید از بنده تجربه خیلی بیشتری دارن و راهنمایی میکنن

سلام

اگه قبلا چنین مشکلی نمیداشت مواردی که اعلام فرمودید قابل بررسی میشد ولی گزارش مطروحه بیانگر حالت ذاتی است بطوریکه فرمودند

لذا عبارت "هیترم اینجوری گرما میده" یعنی هیتری که من دارم از بدو تولد اینجوری گرما میده

درغیراینصورت مثلا میفرمودند
گرمای هیترم اینجوری شده

سپاس

آخرین ویرایش:

ep2avm

کاربر
2020-04-03
2
1
با درود
همانطور که فرمودید، در دفترچه راهنمای کوییک ۷۰۰ درج شده است که چنانچه حرارت بیش از حد مجاز بالا رود، دستگاه بطور خودکار خاموش خواهد شد.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: غزال
بالا