آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

روشن و خاموش شدن مکرر acer aspire E1-571G بعد از خواندن بایوس

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

amir99

کاربر
2009-03-29
451
1,586
تهران
با سلام
دوستان مشتری یک لپ تاپ با مشخصات فوق آورده بود برای رفع مشکل کابل فلت. کابل رو درست کردم.گفتم حالا که در لپ تاپ بازه از بایوسش یه بک آپبگیرم و داشته باشم.
روی برد کنار i/o یه بایوس دیدم با مشخصات cfeon q80a-100hip که دیتا شیتش رو نگاه کردم دیدم مموری زده بود (EN25Q80A-100HIP) . انداختمش توی پروگرامر و راحت شناسایی شد و خوندمش دیدم 1 میگ و خوردهای هست اندازش و بدون اینکه کاریش کنم دوباره گذاشتم سر جاش.
اون طرف برد رو نگاه انداختم دیدم یه بایوس به شماره cfeon q32b-104hip هست . دیتا شیت رو نگاه کردم دیدم زده مموری و (EN25Q32B-104HIP)
بر داشتم خوندمش دیدم 4 میگ هست و بدون اینکه کاریش کنم انداختم سر جاش.
حالا که لپ تاپ رو روشن میکنم استارت می خوره . 3 -4 ثانیه روشنه و بعد خاموش میشه و این لوپ تکرار میشه.
باتری بایوس رو هم عوض کردم تغییری نکرد
هر دو بایوس رو که خونده بودم دوباره دونه دونه زدم بازم همنجوریه.
لپ تاپ تا قبل از اینکه ای سی ها رو در بیارم درست بود و مشکلی نداشت.
خواهشا اگه دوستان راه حلی بلدن بگن چون روم نمیشه به مشتری بگم لپ تاپ سالمت اینجوری شده.
متشکرم از همکاری شما

A.R.T

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-04-14
3,172
46,420
ایران
درود
دوست خوبم یکی از مواردی که بنظر میاد اینکه شاید مشکل در جا زدن ای سی ها باشه و ای سی درست قرار نگرفته باشه
باید به این مورد دقت زیادی کنید چون قبل از خارج کردن ای سی این مشکل دا نداشته
دوم میتونید با یه ورژن دیگه ای سی را پروگرام کنید
میتونید از سایتش ورژن اصلی را بگیرید و تزریق کنید

amir99

کاربر
2009-03-29
451
1,586
تهران
ممنون از توجه شما
بایوس رو مطمئنم که درست جا زدم . چون تا حالا خیلی این کارو انجام دادم.
بایوس رو از سایت گرفتم و میزنم و نتیجشو اعلام میکنم.
فقط ایا بایوسی که داخل سایت هست مشیه روی یا اینکه مثل لپ تاپهای دیگه باید بایوسی رو بزنیم که از روی دستگاه برداشته بشه؟

A.R.T

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-04-14
3,172
46,420
ایران
شما فایل دقیق با مدل و برند دستگاه را از سایت بگیرید و تزریق کنید
اما در نظر داشته باشید که قبلش باید حتما بکاپ داشته باشید
که اگر فایل دانللود شده جواب نداد بتونید با فایل اصلی خودش همه چیز را را به روز اول برگردونید

amir99

کاربر
2009-03-29
451
1,586
تهران
فایل رو گرفتم . دقیقا 2 تا فایل برای 2 تا IC بایوسی که شماره هاشون رو نوشته بودم گذاشته بود سایت.(یه دونه 1 میگی و یه 4 میگی)
فکر کنم باید هر 2 تا رو بزنم.
بعد از ظهر میزنم و خبرشو میدم. اگه جواب داد میذارم داخل سایت.
ممنون

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
با درود
با اجازه از همکار گرامی
همکار گرامی نگران نباشید و با آرامش تمام شروع به تعمیر کنید نباید مشکل حادی داشته باشد

شما فقط حواستان باشد شاید موقع باز کردن و خارج کردن مین این ایراد پیش آمده است مین را خوب نگاه کنید که سلف پریدگی نداشته باشد رم را خارج کنید و مجدد نصب کنید اتصال هیت سینک را نیز بررسی کنید
اون دو آی سی را با پروگرامر پاک کنید و با فایل هایی که بک آپ گرفتید پروگرام کنید اگر نشد از سایت سازنده هم بگیرید و تست کنید و سپس نصب کنید فقط حواستان باشد 1- جا به جا نزنید 2- هنگام نصب به جهت آن دقت کنید چون این مدل ها جهت آی سی بخوبی مشخص نیست 3- وقتی با هیتر آی سی را نصب کردید در آخر با هویه پایه ها را مجدد لحیم کنید و در آخر شستشو دهید و پس از خشک شدن تست بگیرید
لطفا نتیجه را اعلام کنید
موفق باشید

amir99

کاربر
2009-03-29
451
1,586
تهران
سلام
دوستان بایوس ها رو زدم بازم جواب نداد و همونجوری خاموش و روشن میشه .
فکر کنم ایراد از جای دیگه باشه. همه کارهای گفته شده رو انجام دادم ولی نتیجه نداد.
در هر حال ممنون ار راهنمایی دوستان.

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا