آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: جایگزینی خازن 200 ولت با میکروفاراد بالاتر

~H03in~

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-08-20
899
7,084
با سلام

سعی کنید ظرفیت همان ظرفیت و ولتاژخازن بالاتر شد اشکالی نداره حتی بهتر هم هست مثلا 470 میکرو 250 ولت بجای 470 میکرو 200 ولت

در مورد جایگزینی خازن 470 میکرو 200 ولت عرض کنم که از خازن 680 میکرو 200 ولت استفاده کنین ظرفیت پایین تر از 470 توصیه نمیشه چون مقدار استاندارد دستگاه 470 میکرو هست.

آخرین ویرایش:
با سلام تغییر ظرفیت در مدار باعث تغییر ولتاژ و همچنین تغییر جریان در مدار می شود یکی از کاربرد خازن ها در مدارات DC باعث پیوستگی ولتاژ می باشد و یکی از کاربرد های سلف در مدارات DC باعث پیوستگی جریان است و با تغییر هر کدام از اینها مدار به سمت اتصال کوتاه و یا مدار باز می رود.رابطه ساده از خازن c=Q/V که با تغییر ظرفیت خازن ولتاژ هم تغییر می کند.در پاور تغییر ظرفیت اگر در مسیر مدار تفاضلی باشد باعث افزایش ولتاژ فت ها و در نهایت افزایش ولتاژ خروجی و ترکیدن خازنهای خروجی می شود و اگر در تغییر ظرفیت در مدار قدرت باشد باعث تغییرات ولتاژ خواهید بود

iCelestia

کاربر
2015-11-24
4
6
سلام.یه پاور خراب دارم.خازن های ورودی 330 میکرو فاراد و 200 ولت اش باد کرده و مایعش ریخته.توی شهرمون خودش پیدا نشد.ظرفیت 330 میکرو با ولتاژ 250 بخرم مشکلی داره؟

کـیهان

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2006-10-04
2,527
26,614
مشهد
ممنون.ممکنه لینک بدید؟ نتونستم بخش فروشگاه رو پیدا کنم.
دوست گرامی ،هیچ نیازی به هزینه اضافی و اتلاف وقت نیست.
ظر فیت هر دو خازن 330 مکرو فاراد است و ولتاژ خازن باد کرده 200 ولت بوده که با خیال راحت می توانید از خازن با همان ظرفیت ولی250 ولت استفاده کنید.
در ار تباط با خازن ولتاژ خازن جایگزین کمتر نباید باشد ولی اگر بیشتر بود،مشکلی ندارد.
در ارتباط با ظرفیت فقط دقت کنید از همان ظرفیت استفاده کنید.

بالا