آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: مشکل: در آوردن و جا زدن دوباره خازنها از روی مین برد

مسعود نصوحی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2009-02-22
913
5,889
مبارکه اصفهان
حرارت در حدی که فقط لحیم ها ذوب شده وخازن خارج بشه مشکلی پیش نمیاره.
یادم هست اون اوایل که هیتر نداشتم، از فندک اتمی استفاده میکردم. ولی خداییش خیلی سخت بود

habibi92

کاربر
2013-11-01
300
630
باسلام به همه دوستان دراین مورد اول با هویه و قلع پایه های خازن رو دوباره قلع گزاری میکنیم .قلع قدیمی به کمک قلع جدید اب میشه اگه هویه را به پایه خزن بچسبانیم وکمی فشار بدیم تمام قلع ها اب شده وراحت باقلع کش خارج میشه وخازن را تعویض میکنیم.دربعضی مواقع مقداری قلع خارج نمیشه باکمی هیت دادن وقلع کش مسیر کامل تمیز میشه.

arsa-pc

کاربر vip
کاربر
2013-09-14
111
335
سلام بعضی از مادربردها مثل MSI لحیم انها از درصد بالایی از جیوه هستند وبرای همین من با هیت وبا تزریق فلکسی بیرون میارم وجا میزنم ولی در بقیه مادربردها راحت با 40وات با تزریق قلع تازه بیرون میارم وجا میزنم خیلی هم بهتروراحت تر از هیت.

majid..

کاربر
2013-04-05
237
320
سلام خدمت دوستان واساتید محترم من برای داوردن قطعه مدارات دو طرفه که خیلی مشکل هست از پمپ باد دست ساز استفاده میکنم به این صورت که با هویه پایه لحیم ذوب شده رو با پمپ باد میزنم راحت بیرون میاد و مدارم خراب نمیکنه . طرز ساخت پمپ باد یک موتور یخچال 1.6 یا1.8فرقی نمیکنه .موتور یخچالو روی یه کپسول گاز یخچال خالی نصب کنید خود کپسول شیر داره شلنگ بایدبدین پرس شلنگ براتون درست کنه یه درجه پمپ ابم روش نصب کنید بد نیست وسیله خوبی هست حتی برای دراوردن شانه های مادر برد خیلی راحت تعویض میشه موفق باشید

tekno

کاربر
2008-04-17
99
318
راحترین راه با هویه و خمیر فلکسی است برای جازدن خازن لحیم را با هویه کمی حرارت میدیم تا ذوب بشه و پایه ها خازن را جا می زنیم

سلام دوستان پس از درآوردن خازن میتوانید با مته هفت دهم یا هشت دهم و یا سر سرنگ جای آنرا خالی کرد فقط با آرامی این کار رو انجام بدهبد که مبادا متالیزه برد از بین برود بله مشکل اینجاست که خالی کردن جای پایه ها از قلع نیاز به حرارت زیادی دارد دوستان امتحان کنند روش بدی نیست فقط سر مته ها را آرام با فشار اندک به صورت دستی این کار رو انجام بدید و دقیقا وسط متالیزه را خالی کنید .

بالا