آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

سوال: چطور میشه تعمیرکار atm شد و از کجا باید شروع کرد

amirkanaani

کاربر
2009-05-01
23
46
اگه رابطه یا پارتی ندارین بیخودی فکر خودتونو مشغول نکنید . اگر استاد atm باشید از بغلش هم نمیتونین رد شین چه برسه به اینکه بخواین لمسش کنید !!!!!
اینجور کارا کاملا رابطه ایه

A.R.T

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-04-14
3,172
46,417
ایران
دادش من كنجكاو شدم اصلا ATM چي هست؟

درود
ATM همون دستگاه خودپردازه بانک هست که شما میری روبروش می ایستی و با عابر بانکتون کارهای بانکی انجام می دهید

آخرین ویرایش:

pcpersia

کاربر
2009-12-01
26
19
با سلام دستگاه های atm همون خودپرداز های بانک هستند و به مدل های ncr که آمریکایی هستند و مدل های دیگه هیوسانگ و وینکور و جی آر جی و چند مدل دیگه , ساخت کره و چین و آلمان اند , تقسیم میشوند . تعمیرات هرکدوم فرق میکنه و تعمیراتش شامل قطعات داخلیه که بخش عمده اش دیسپنسرش ه
که خودش یه دنیاس و بخش های دیگه مثل کارت ریدر و وی جی ا , پاور , اکسیت شاتر , ..... عمدتا" تعویض میشه

عبدالرضا

کاربر
2009-08-09
1
10
ATM های موجود در ایران
وینکور : ساخت آلمان خدمات اش با شرکت خدمات انفورماتیک است
NCR : ساخت آمریکا ،پشتیبانی عمده آن با ایران ارقام است دستگاههای موجود عمدتا قدیمی و فرسوده اند چون سالهاست شرکت NCR با ایران کار نمی کنه
بنکیت ساخت سوئد است و پشتیبانی آن با ایران ناراست.
هیوسانگ ساخت کره است و پشتیبانی آن با ایران ناراست.
GRG ساخت چین است و ایران ارقام پشتیبانی می کند.
دستگاههای متفرقه دیگری هم هست ولی آنها که گفته شد عمده دستگاهها شاید بیش از 90 درصد دستگاههای داخل ایران است.
ATM های ساخت داخل مثل هاتف چندان فروش موفقی نداشته و ماژول اصلی آن یعنی دیسپنسر هم خارجی است. البته بگم اصولا ساخت داخل ماژولی مثل دیسپنسر اصلا توجیه اقتصادی نداره.

اگر بخواهید وارد تعمیر ATM بشید باید در یکی از شرکت های مربوطه استخدام و مشغول بشید. پشتیبانی ATM غیر از مسایل فنی ، برنامه ریزی و مدیریت خیلی قوی می خواهد چونکه شما اگر با بانکی قرار داد ببندید باید در کل کشور سرویس بدهید آنهم در مدت خیلی کم و دیرکردها شامل جریمه سنگین می شه چونکه خود بانکها هم در صورت خارج از سرویس بودن باید به بانک مرکزی جریمه بدهند.

janjan

کاربر
2009-12-31
75
739
دوستان سلام
هدف من از راه اندازی این بخش فقط کمک به افرادی بود که امکان اموزش ندارند اما لطفا زیاد سخت نگیرید
هر انچه خواهی بدست می اوری اما با تلاش و زحمت اگر جزوه اموزشی کسی خواست می تونم در اختیارش بگذارم

Creator1105

کاربر
2014-02-10
1
0
سلام, خدا قوت....
من تعدادی جزوه آموزش تعمیر و نگهداری دستگاه های ATM نیازدارم شما میتونید کمکم کنید؟البته من بسیار مبتدی هستم،
متشکر.

mj_blue

کاربر
2013-02-20
331
1,629
اهواز
من کمی از شبکشون سر در میارم
ولی من دوست دارم تعمیرکار الکترونیک بشم
همش هم تقصیر دوست خوبم نوید صدیقی بود
حتی رشته دانشگاهیم را هم عوض کرد ( تا این حد )
کسی راجع به شبکشون مقاله خواست فکر کنم یه چیزایی توی آرشیوم باشه

بالا