آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: مشکل کم بودن ولتاژ 3.3 ولت در پاور کامپیوتر مدل vixeen power Atx

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,768
سلام

در یک پاور سالم دیگه تست کردم که ولتاژ 12- ولت آن هم کم بود و 11.59 بود در ظمن سیم پیچ حلقوی در مسیر 3.3 ولت تغییر رنگ نداده

با تشکر

سلام

1- اگه فقط 12- و 3.3 در پاور مشابه شبیه این پاور است احتمال ارتباط و اشتراک این دو ولتاژ نزدیک به یقین است

2- تغییر رنگ سیم پیچ مورد اشاره عیب نیست و اثری نداره بلکه نشانه عیب است و زمانی اتفاق می افته که با قلع مردگی در مدت طولانی استفاده شده باشه
زیرا قلع مردگی موجب تولید حرارت در محل لحیم و انتقال به سیم و تغییر رنگ شارلاک میشه
اما اگه زمان طولانی با این عیب استفاده نشده باشه هنوز تغییر رنگ حاصل نشده ولی دلیل سلامت نیست
البته این مورد میتونه یکی از عواملی باشه که موجب بروز این عیب میشه ولی در این پاور ممکنه عامل دیگری باشه

بعبارتی مشاهده با ذره بین و اعلام صحت و سقم قلع مردگی مورد هدف است.
و مشخصات و مدل را هم اعلام نفرمودید که مساعدت دوستان بابت ارسال احتمالی نقشه میسر گردد.

سپاس

Mahbodeng45

کاربر vip
vip
کاربر
2019-04-03
7
3
42
منم همین مشکل رو دارم ولی در پاور من tl431 سوخته بود ولی وقتی عوض کردم بازم خروجی 3.3 کمه !!!! نمیدونم چیکار کنم ؟!

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,768
منم همین مشکل رو دارم ولی در پاور من tl431 سوخته بود ولی وقتی عوض کردم بازم خروجی 3.3 کمه !!!! نمیدونم چیکار کنم ؟!

درود

۴۳۱ بسادگی نمیسوزه
چطور فهمیدی سوخته ؟
بقیه ولتاژها درسته؟
نقشه داری ؟

سپاس

Mahbodeng45

کاربر vip
vip
کاربر
2019-04-03
7
3
42
تستر دارم میتونم همه قطعات پاور رو تست کنم دیود ، مقاومت ، فت ، خازن ، رگلاتور ، ماسفت ، فت و .... فرقی نمیکنه دیپ باشه یا اس ام دی
در پاسخ به فرمایش شما باید بگم 431 بیشترین احتمال آسیب رو داره
بنده شاگرد شما هستم ولی میتونم به جرات بگم هر پاوری عیبش پیدا نشد اول 431 رو عوض کنید (شوخی بود)

بالا