آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: تعمیر مولتی متر DT9208A

mohasalman

کاربر
2021-04-20
81
104
سلام ایا ال سی دی این مولتی متر های چینی امکان دارد بدلیل اشتباه در انتخاب سلکتور اسیب ببیند.طریقه تست ال سی دی اینگونه مولتی متر ها چگونه است.ممنون برای توجه و پاسخگویی اساتید و دوستان با تجربه

gasemi.m100

VIP+ افتخاری
کاربر
2018-12-02
475
950
سلام
شاید ایسی نباشه و امکان داره به دلیل ضربه خوردن لحیم یکی از پایه های قطعات مخصوصا smd شکسته باشه و شما با فشاری که روی ای سی میاری باعث انهنای برد بشه و اون فاصله کم از بین بره و دستگاه درست کارکنه
شما یه کار ی بکن برد رو از دو طرف بگیر و خلاف همدیگه کمی بچرخون یا روی قطعات دیگه به جز ای سی با یک وسیله ی نرم عایق فشار وارد کن تا ببینی مشکل از خود ای سی هست یا نه

Kingelec70

کاربر
2017-04-01
6
2
سلام من ی مولتی متر همین مدل دارم که به جای باتری 9 ولت اشتباهی ولتاژ 12 دادم بعدم مولتی متر کلا خاموش شد. هیچ اثر سوختگی رو برد نیست. هر وقتم روشنش میکنم ی لحطه روشن میشه بعد خاموش میشه. مشکل مال کدوم قسمته. احتمال اینکه ای سی قیری خراب شده باشه هست؟

حمیدکیانی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
دوست عزیزسلام

مشگل ازآی سی نیست فلت مربوط به پنل روباسفت کردن پیچ های برد محکم کنید اتصال بدرستی برقرارنیست واین عیب درفلت ماشین حساب ،تلفنهای ال سی دارفلت دارکه زیاددیده میشه که باتحت فشارقرارگرفتن اعدادبصورت درست نشان داده میشه واگراتصال به هردلیلی درست نباشه شماره وکارکترهاناقص وبصورت محودیده میشوند

موفق باشید

gasemi.m100

VIP+ افتخاری
کاربر
2018-12-02
475
950
سلام من ی مولتی متر همین مدل دارم که به جای باتری 9 ولت اشتباهی ولتاژ 12 دادم بعدم مولتی متر کلا خاموش شد. هیچ اثر سوختگی رو برد نیست. هر وقتم روشنش میکنم ی لحطه روشن میشه بعد خاموش میشه. مشکل مال کدوم قسمته. احتمال اینکه ای سی قیری خراب شده باشه هست؟

با سلام تست بوقش کار میکنه؟
بنده هم به این مشکل برخورد کردم که ایسی قیری روی برد دیگری به صورت ماژولی قرار داشت و با ایسی 40 پایه 7107 تعویض کردم بوق به درستی با این ایسی کار میکرد اما بازم السیدی نمیومد
فکر نکنم مشکل از عدم اتصال فلت باشه چون ابتدا مثل شما یه لحظه صفحه داشت همچنین در صورت لمس پایه های ایسی سگمنت ها روی دیسپلی روشن میشدن

آخرین ویرایش:

Kingelec70

کاربر
2017-04-01
6
2
دوست عزیزسلام

مشگل ازآی سی نیست فلت مربوط به پنل روباسفت کردن پیچ های برد محکم کنید اتصال بدرستی برقرارنیست واین عیب درفلت ماشین حساب ،تلفنهای ال سی دارفلت دارکه زیاددیده میشه که باتحت فشارقرارگرفتن اعدادبصورت درست نشان داده میشه واگراتصال به هردلیلی درست نباشه شماره وکارکترهاناقص وبصورت محودیده میشوند

موفق باشید

سلام امتحان کردم بازم نشد. درضمن ال سی دی روی فقط روی حالت logic که میذارم ی عدد یک نشون میده با علامت باتری (البته من هم با باتری نو هم با ادابتور 9 ولت وصل کردم بازم علامت باتری بود) وقتیم پرابا رو بهم میزدم تصویر میرفت کلا وقتی بر می‌داشتم میومد. حتی دستمم که به پرآب قرمز میزنم باز تصویرال سی دی میرفت. ترانزیستور q3سوخته بود تعویض کردم s9014 بود خودشو نداشتم برا همین c945 گذاشتم. ولی فرقی نکرد. فقط دیگه پرابارو بهم میزنم تصویر نمیره. بقیه قطعات غیر ای سی ها رو همه رو چک کردم موردی نداشت

آخرین ویرایش:

Kingelec70

کاربر
2017-04-01
6
2
با سلام تست بوقش کار میکنه؟
بنده هم به این مشکل برخورد کردم که ایسی قیری روی برد دیگری به صورت ماژولی قرار داشت و با ایسی 40 پایه 7107 تعویض کردم بوق به درستی با این ایسی کار میکرد اما بازم السیدی نمیومد
فکر نکنم مشکل از عدم اتصال فلت باشه چون ابتدا مثل شما یه لحظه صفحه داشت همچنین در صورت لمس پایه های ایسی سگمنت ها روی دیسپلی روشن میشدن

سلام نه بوق کار نمیکنه فقط روی حالت logic تصویر دائم دارم و همون حالت لحظه ای رو حالت‌های دیگه سلکتور

آخرین ویرایش:
بالا