آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: تعمیر مولتی متر DT9208A

rasolshams

کاربر
2015-02-13
1
0
1hwe_Мультиметр_dt9208a.jpg
سلام
من ی مولتی متر dt9208 دارم که قسمت اهمتر و ولتاژش مشکل پیدا کرده
قسمت اهمتر زمانی که پراپها رو به هم وصل میکنی صفر نمیشه و عدد بینهایت یا به صورت پرشی اعداد مختلفی رو نشون میده
قسمی ولتمترشم ولتاژهارو درست اندازه گیری نمیکنه
در قسمت سمت چپ تصویری که از برد دستگاه گذاشتید دو جفت مقاوت هستش که دو تا دوتا کنار هم قرار دارن من با ی اهم متر دیگه تست کردم مقاومتهاش سوخته بودا ما به دلیل سیاه شدن مقدارش مشخص نیست از روی دیتا شیتی هم که گذاشتید نتونستم مقدار این مقاومتها رو پیدا کنم
اگه امگانش هست مقدار این مقاومتها رو بگید چند اهمه
ضمنا من سوال کردم میگن این مقاومتهای اهمتر تو بازار نیست پس من چطوری میتونم جایگزینی برای این مقاومتها پیدا کنم
Мультиметр DT9208A - плата (
با تشکر

<a href="https://www.irantk.ir/attachment.php?attachmentid=78810&
d=1384598219" target="_blank">[video]

[url]https://uupload.ir/view/yt8n_new_-_20200926_070715.avi/
[/video]

[/URL]

آخرین ویرایش:

Moezi

کاربر
2021-04-22
4
5
سلام
اومتر dt9208 من بعد مدتی خراب شد به این صورت که روی بیزر برا خودش بدون اتصال پراب ها به هم از داخل به هم وصل شده و بوق میزنه، البته باز کردم و موردی ندیدم ، تازگی هم قسمت دماسنج کار نمیکنه، لطفا کمک کنید

toloosoft

کاربر
2010-06-03
46
132
من همین مدل مولتی متر را دارم که در هنگام تست گیری از یه خازن 400 ولت مولتی متر خاموش شد و دیگه روشن نشد البته اینو بگم مولتی متر را روی حالت بیز میزاری وقتی پروب ها را به هم وصل میکنی مولتی متر صدا میده یعنی فقط قسمت LCD ایراد پیدا کرده احتمالا ایا میشه درستش کرد یعنی همون ای سی قیری را میشه تعویض کرد یا نه مثلا بتراشیم و یدونه جدید نصب کنیم چون توی صفحات قبل دیدم یکی از بچه ها مدل ای سی را گفته حالا گفتم بپرسم ببینم میشه یا نه

jfrras

مدير انجمن تخصصی الکترونیک
مدیر تالار
2007-04-13
3,095
74,081
48
ایران
من همین مدل مولتی متر را دارم که در هنگام تست گیری از یه خازن 400 ولت مولتی متر خاموش شد و دیگه روشن نشد البته اینو بگم مولتی متر را روی حالت بیز میزاری وقتی پروب ها را به هم وصل میکنی مولتی متر صدا میده یعنی فقط قسمت LCD ایراد پیدا کرده احتمالا ایا میشه درستش کرد یعنی همون ای سی قیری را میشه تعویض کرد یا نه مثلا بتراشیم و یدونه جدید نصب کنیم چون توی صفحات قبل دیدم یکی از بچه ها مدل ای سی را گفته حالا گفتم بپرسم ببینم میشه یا نه

سلام
اگر ای سی قیری اسیب دیده باشه میتونید یک ای سی تهیه کرده و نصب کنید . 15 سال پیش این تجربه رو کردم مولتی متر راه افتاد .
موفق باشید

gasemi.m100

VIP+ افتخاری
کاربر
2018-12-02
475
950

سلام
اگر ای سی قیری اسیب دیده باشه میتونید یک ای سی تهیه کرده و نصب کنید . 15 سال پیش این تجربه رو کردم مولتی متر راه افتاد .
موفق باشید

سلام چطور یعنی ؟ ای سی به صورت معمولی پیدا کردید و به پایه های قبلی وصل کردید؟ ای سی قیری تداخلی نداشت؟ کمی شرح بدید لطفا

yousefi

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2007-04-23
333
505
اذربایجان شرقی

با سلام
به جای ای سی قیری میتوان از ای سی icl7106 smd استفاده کرد قبلا چیپ ای سی قیری را از روی برد جدا نماییدو وای سی جدید را جایگزین نمایید

Behnam1996

کاربر
2021-09-07
3
1
سلام وقت همگی بخیر آیسی قیری این مولتی مترو (dt9208a)میشه عوض کرد وچه آیسی باید تهیه کرد ؟

Behnam1996

کاربر
2021-09-07
3
1
مشکلش اینه که اعدادرو واضح نشون نمی داد وقتیم که ایسی قیری رو فشار میدادی درست میشد دوباره خراب می شه

electronium

VIP+ افتخاری
کاربر
2020-07-30
1,027
2,825
31
مشکلش اینه که اعدادرو واضح نشون نمی داد وقتیم که ایسی قیری رو فشار میدادی درست میشد دوباره خراب می شه
اگه با فشار درست میشه اینکار رو انجام بده سعی کن یه چیزی مثل چوب پنبه یا یه تیکه لاک پلاستیکی مربعی را به اون قسمت فشار بدی و بالای لاک به بدنه چسب قطره ای 123 بزنی محکم بشه و زمانی که میخوای قاب رو ببندی لاک پلاستیکی به ایسی فشار بیاره و درست کار کنه

بالا