آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: تعمیر مولتی متر DT9208A

aryamon

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-10-25
1,331
2,981
همه قسمتها دچار مشکل هستش باطری نو رو که نصب کردم همه رنج ها رو -1 نشان می دهد وهیچ عملی رو نشان نمی دهد دیود ها ومقامتهای اس امدی رو چک کردم

aryamon

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-10-25
1,331
2,981
بعد از تست یه دیود خاموش کردم بعد هم دوباره از ش استفاده کنم به این شکل در امد وممنون از راهنمایی شما استاد گرامی

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,272
ایران
این ولتاژ 3/3 ولت توسط یکی از خروجی های ترانسفرمر تورید(حلقوی) و دیود شاتکی دوبل پر وات یا بوسیله یک ترانزیستور موسفت وات بالا و ... تولید میشود بعد از آن دیود و مقاومت و خازنهای مسیر و حتی قطعات اشاره شده در بالا نیز بررسی شود.

erfansafari

کاربر
2014-09-26
5
6
مولتی متر من ، اهمترش کار میکنه ، تست دیود و تست بوق هم همین طور ولی ولت متر و آمپر مترش خراب شده . مثلا برای 220 ولت 7 ولت رو نشون میده ، قطعات هم نگاه کردم مشکل ظاهری نداشتند. مدلش هم dt832 هست

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,272
ایران
باسلام

احتمالا شما فیش پراپت روی 10 آمپر بوده و در رنج 750 ولت، ولتاژ 220 ولت را تست کردی؟

من هم همین شرایط یک مولتی متر DEC 838 دارم که آنهم فقط دو رنج اهم و تست بوق کار میکند مال من هم ولتاژ 220 ولت را 8 ولت نشان میده این برای ولتاژهای DC هم همین طور است اگر شما 220 را تقسیم بر7 بکنی یک عددی بین 29 و 31 بدست میاید آن اعداد را در هر رنجی از ولتاژ ضرب در عدد نمایش دهنده همان رنج کنی ولتاژ واقعی بدست میآید
این احتمالا مسیر مقسم ولتاژش ایراد پیدا کرده منهم مال خودم را نقشه اش را ندارم خودشم چیزی ندارد یک سری مقاومت و آی سی قیری !!!!
ولی ولتمتر شما نقشه اش اگر اشتباه نکنم در سایت موجود است آن میسرها که گفتم چک کنی عیب را پیدا خواهی کرد
کسی از دوستان تجربه ای دراینموردها دارد لطفا راهنمایی کند متشکرم

آخرین ویرایش:

erfansafari

کاربر
2014-09-26
5
6
باسلام

احتمالا شما فیش پراپت روی 10 آمپر بوده و در رنج 750 ولت، ولتاژ 220 ولت را تست کردی؟

من هم همین شرایط یک مولتی متر DEC 838 دارم که آنهم فقط دو رنج اهم و تست بوق کار میکند مال من هم ولتاژ 220 ولت را 8 ولت نشان میده این برای ولتاژهای DC هم همین طور است اگر شما 220 را تقسیم بر7 بکنی یک عددی بین 29 و 31 بدست میاید آن اعداد را در هر رنجی از ولتاژ ضرب در عدد نمایش دهنده همان رنج کنی ولتاژ واقعی بدست میآید
این احتمالا مسیر مقسم ولتاژش ایراد پیدا کرده منهم مال خودم را نقشه اش را ندارم خودشم چیزی ندارد یک سری مقاومت و آی سی قیری !!!!
ولی ولتمتر شما نقشه اش اگر اشتباه نکنم در سایت موجود است آن میسرها که گفتم چک کنی عیب را پیدا خواهی کرد
کسی از دوستان تجربه ای دراینموردها دارد لطفا راهنمایی کند متشکرم
ممنونم ، مدارشو هم دارم حالا یه نگاهیش کنم.
ولی مال من اینتوری خراب نشد. من در حال تست کردن یه منبع تغذیه کامپیوتر بودم که با آمپر متر 10 آمپریش کار میکردم که یهو دیدم اعداد اصلا واقعی نیستند. بعد دیدم که فیوزش سوخته ، اونو عوض کردم باز درست نشد. یعنی یه دفعه دیگه قبلا اینطوری شد ولی با عوض کردن فیوز راه افتاد .هیچ قطعه ای هم خراب نشده.
بازم ممنون

بالا