آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: بعدازلحیم سردی گرافیک .....

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

ahwaz 91

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2013-06-21
505
958
اساتید سلام

این مشکل تا حالا باید واسه خیلی از دوستان پیش اومده باشه .

تا حالا ریبال انجام نداده ام . وقتی یه لحیم سردی روی گرافیک میگیریم وقتی تصویر اومد هم پدسیلیکون خوب زدم بهترین خمیر رو هم زدم ورق الومینیومی گذاشتم فن و هیت سینگ هم اوکی هستن ولی یا 1هفته جواب میدن یا حداکثر1ماه بیشتر جواب نمی دن .

بغیر از تعویض چیپ و ریبال فقط برای لحیم سردی چیکار کنیم که دوباره برنگرده

باتشکر

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,505
ایران
با درود
دوست گرامی ، بنده همیشه خدمت عزیزان عرض میکنم که برای اینکه کار تمیز و اصولی و قطعی در بیاد حتما باید ریبال شود تا خیالتان راحت شود
البته اگر اصولی و تمیز لحیم سردی گرفته شود تا مدتی کار را راه می اندازد ولی بگیر نگیر دارد و بستگی دارد که تا چه حد خرابی و مشکل دارد
پایدار باشید

ahwaz 91

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2013-06-21
505
958
با تشکر از مهندس امجدی عزیز

بنده چون IR ندارم و با هیتر لحیم سردی می گیرم وتا تا حالا چند مورد vga loptop بوده که بعداز لحیم سردی دوباره برگشته روال درست لحیم سردی گرفتن به چه صورت هست و بعد از قلع سرد خمیرسیلیکون خوب بزنم یا پد سیلیکون ؟؟

با تشکر از اساتید عزیزی که به این تاپیک توجه دارند

علی علی دادی

VIP+ افتخاری
کاربر
2011-08-04
401
3,653
سرزمین مفرغ
سلام گرامی

من این مطلب رو در تاپیک های مختلف چندین بار توضیح دادم.اوایل کارم ک شروع کرده بودم واسم پیش میومد ک مثلا لحیم سردی ی چیپ گرافیک رو گرفته بودم بعد از مدت یک هفته تا 1 ماه نهایتا دوباره بر میگشت.اما با تجربه و کار روی چیپ های لپ تاپ و کارت گرافیک دیگه خیلی کم برکشت دارم از 10 تا فقط 1 برگشت دارم.اما مراحل کار یه کمی فرق داره.اول استفاده از [hide]هات گان و زمان مشخص برای هیت دادن،استفاده از مایع فلکسی ایرانی نه خمیر فلکس(ک خیلی از همکارا از خمیر استفاده میکنن که به نظر من 100 درصد اشتباهه)و باز این اشتباه رو در مورد خمیر سیلیکون استفاده میکنن و بحای خمیر از پد استفاده میکنن ک همین خودش یکی از دلایل بازگشت هست و مواردی دیگه ک سر فرصت ذکر میکنم..با روش من بدون شک اگه مو به مو انجام بشه بازگشتی به ندرت رخ میده..[/hide]

ahwaz 91

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2013-06-21
505
958
بسیار سپاسگذارم جناب اقای علی دادی عزیز

دوست عزیز اگه میشه :
هات گان خوب وقیمت مناسب چه مارکی خوبه؟
برای لحیم سردی IR بهتره یا هات گان ؟
نجوه لحیم سردی +درجه با هات رو بگید
مایع فلکس رو مثل خمیر دورو ور چیپ پخش کنیم ؟
بجای خمیرسیلیکون خالی وپد چی بزنیم که برنگرده ؟

همچنان منتظر نظرات دوستان و پست های بعدی هستم خداوند خیرتان بده

باتشکر

arsa-pc

کاربر vip
کاربر
2013-09-14
111
335
سلام من با هات کار میکنم درجه کار با هات بستگی به چیپ و فشار باد و یا اینکه از بالا گرما میدی یا از پایین گرما میدی داره ولی در کل من دما رو بین 290 الی 315 درجه < وفشار باد رو بدون تبدیل بین 2.5الی 3.5 میزارم وتا الان 90%جواب گرفتم.

ahwaz 91

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2013-06-21
505
958
ممنون از راهنمایی و توجه شما دوست عزیز

اساتید لطفا راهنمایی بفرمایید

هات گان قیمت مناسب چه مارکی خوب هست میخوام بخرم ؟؟
برای لحیم سردی باید مایع فلکس بزنم ؟؟؟؟
بجای خمیر و پدسیلیکون چی بزنم که برنگرده ؟؟؟

با سپاس

ahwaz 91

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2013-06-21
505
958
سلام من با هات کار میکنم درجه کار با هات بستگی به چیپ و فشار باد و یا اینکه از بالا گرما میدی یا از پایین گرما میدی داره ولی در کل من دما رو بین 290 الی 315 درجه < وفشار باد رو بدون تبدیل بین 2.5الی 3.5 میزارم وتا الان 90%جواب گرفتم.

ممنون دوست عزیز از راهنمایی شما

مثلا برای بردهای توشیبا که نسبت به بقیه مقداری ضعیف تر هستند با این درجه کار می کنید؟؟
با این درجه از بالا حرارت میدی ؟؟

هات رو مثل هیتر باید چند دقیقه دور بدیم و ارتفاع چند سانت از چیپ ببایدباشه ؟؟

arsa-pc

کاربر vip
کاربر
2013-09-14
111
335
سلام <منظورتون از برد توشیبا مادربرد های لپ تاپ است واضح بنویسید تا دوستان دیگر هم استفاده و هم کمک کنند.

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا