آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: مشکل در دی وی دی رایتر لپ تاپ

rezahhh

کاربر
2013-10-06
4
3
لپ تاپ مدل hp probook 4520s دارم. مدتی هست که سی دی رو میخونه ...ولی تویه رایت cd و dvd مشکل داره و رایت نمیکنه..همچنین بعضی از dvd ها رو هم نمیخونه، البته بیشترشون رو.

17mousavi

کاربر
2013-02-27
372
737
سلام
این مشکلو من با pavilion g6 داشتم-چون هردو hp هستن میگم-رایترش رو با نمونه dell عوض کردم بازم مشکل باقی بود! البته اون تو خوندن هیچ مشکلی نداشت نه cd نه dvd ولی رایتش cd یا dvd رو میسوزوند، همیشه هم نه اکثرآ! سر آخر دی وی دی خامو با نمونه پرینکو مدل اسلیم (نازک) عوض کردم جالبه دیگه نمیسوزوند!!!

A.R.T

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-04-14
3,172
46,417
ایران
لپ تاپ مدل hp probook 4520s دارم. مدتی هست که سی دی رو میخونه ...ولی تویه رایت cd و dvd مشکل داره و رایت نمیکنه..همچنین بعضی از dvd ها رو هم نمیخونه، البته بیشترشون رو.

درود
دوست عزیز اگه فقط با رایت کردن مشکل دارید نمیشه به همین زودی گفت رایتر شما خرابه
دوم شما کارهایی را که انجام دادید بیان نکردید
مثل تعویض ویندوز یا تعویض نرم افزار رایت
البته رایترهای لپ تاپ کمی حساس تر هستند تا نسبت به رایترهای PC
تمیز کردن لنز دستگاه را هم در دستور کار قرار دهید( با اینکه در Read کردن مشکلی نداره شما تمیزش کنید)
نصب فریمور هم در برنامه اخر قرار دهید( با اینکه در Read کردن مشکلی نداره شما نصب کنید)
رایتر را به یه لپ تاپ دیگه تست کنید
در اخر اگر به نتیجه ای نرسیدید رایتر بهتره تعویض بشه

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383

دوست عزیز به نظر من اپتیک دی وی دی رایتر شما یا کثیف شده و یا عمر مفید ان تمام شده هست شما ابتدا لنز اپتیک را با گوش پاکن خشک تمیز کنید و اگر مشکل حل نشد پتانسیومتر کنار لنز را تنظیم کنید و اگر باز هم مشکل وجود داشت باید اپتیک بطور کامل تعویض شود البته اپتیک درایوهای لب تاب و کلا قطعات لب تاب خیلی کم پیدا می شود

با تشکر

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: rezahhh
بالا