آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

دستگاه های با قدرت فوق العاده ای که بی نام نشان مانده اند!

Mr MeTaL

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2012-02-02
408
1,800
39
تهران-مشهد
بله مدیر جان، من همون فردیم که در اونجا با آیدی Mahmood51 بودم و مدیران اون سایت (چه در منظر عموم و چه پیامهای خصوصی)انواع چیز میزا ی شرم آورحاصل از تراوشات و توهمات ذهنی خود را بارم کردند و متهم به خیلی چیزا کردند و... که واقعاً ...چی بگم!!!. بگذریم....سؤال دیگر اینکه آیا در این ام دی ال هم روی اون پاور ماسفت ( کنارخازن 10000 میکروفارادیش) پاک شده بود؟ حتی یک حرف مثل ST که معرف شرکت سازنده یا چیز دیگری ننوشته بود؟ دقیق شده بودید؟ اگر نه، همونطور که فرمودید میشه این زحمتو تقبل کنید از صاحبش تقاضا و سؤال بفرمایید؟ خیلی منّت میگذارید و ممنون میشم.

ماسفت از کمپانی ST نبود. از کمپانی intersil بود.
دنبال کپی نرید دوستان.هدف از این تاپیک چیز دیگست.اگر چند قطعه اونم بفهمیم چیه بازم برنامه میکرو.... . بگذریم.
در ضمن اون شخصی که شما گفتی دستگاه رو داره و باهاش رابطه داری آقایی با نام کاربری penamena هست در همون تاپیکی که عرض کردی، که من با ایشون رابطه دارم و جالبه بگم دستگاهی که تعمیر کردم ماله همین آقا بود و این عکس ها هم از دستگاه ایشون هست:63000000:

آخرین ویرایش:

Mr MeTaL

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2012-02-02
408
1,800
39
تهران-مشهد
سلام مدیر محترم.اگه دستگاه ایرانی هست چرا روش زده شده ساخت امریکا؟!

همونطور که گفتم و مشاهده میکنید زیر اون باکس پلاستیکی یک برد هست که طراح اومده این کارو کرده و اون باکس پلاستیکی رو زده و اون برچسبم روش زده تا کسانی مثل ما که باز می کنن و دنبال کپی کردن هستن فکر کنن این باکس یک قطعه اماده ساخت یک کمپانی هست که باید از جایی تهیه کنن!! قافل از اینکه...

sardarshams

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2008-06-20
1,076
25,016
44
Azarbayjan-Miandoab
سلام

مشخصات دستگاه از سایت
geotech

وزن واحد اصلی نزدیک به 900 گرم (شامل باتری)
ابعاد واحد اصلی 60 x 118 x 190
مدت زمان کارکرد 12 تا 15 ساعت
فرکانس کارکرد 560 الی 653 هرتز
نوع باتری 11.1 VDC (3cell li-ion Batt)
main.jpgpart1.jpglcd.jpg

mahmood5151

کاربر
2013-11-14
4
49
ماسفت از کمپانی ST نبود. از کمپانی intersil بود.
دنبال کپی نرید دوستان.هدف از این تاپیک چیز دیگست.اگر چند قطعه اونم بفهمیم چیه بازم برنامه میکرو.... . بگذریم.
در ضمن اون شخصی که شما گفتی دستگاه رو داره و باهاش رابطه داری آقایی با نام کاربری penamena هست در همون تاپیکی که عرض کردی، که من با ایشون رابطه دارم و جالبه بگم دستگاهی که تعمیر کردم ماله همین آقا بود و این عکس ها هم از دستگاه ایشون هست:63000000:

سلام، مدیر جان،خیلی متشکرم از پاسخت. حقیقت اینکه بنده خودم نیز این دستگاه رو دارم و در اون انجمن فرد دیگری بود که میگفت از این سیستم داره ولی با همین مشکلی که شما گفتید. پرسیدم فروشندهست که جوابی نداد.
امّا دستگاه ما بر اثر شدت سیگنال دریافتی یهویی زیر کار وا داد و شروع کرد قاطی زدن. بازش کردم که دیدم همه جا روغن پاشیده. که خازن 10000 میکرویی لیک شدید داده بود وبر روی قاب بالایی باکس که چسبیده به ماسفت بود،بر اثر حرارت خطّ آب شدگی ایجاد شده بود. تمام خازنهای الکترولیتی را عوض کردیم. دستگاه درست شد و الآن فوقالعاده درست وثابت کار میکنه ولی قدرتش کمتر از نصف شده احتمال قوی ماسفت نیمسوزه یا شایدم باید اون دیود BY500 عوض بشه.
جناب مدیر عزیز، آیا شماره ماسفت هم نوشته بود؟ شماره اون آی سی کوچک (احتمالاً) یک OPamp باشه، چطور؟ هر نوع راهنمایی شما برای بنده دنیایی می ارزه و مرا واقعاً بنده خود میکنید.:yes:

آخرین ویرایش:

Mr MeTaL

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2012-02-02
408
1,800
39
تهران-مشهد
سلام، مدیر جان،خیلی متشکرم از پاسخت. حقیقت اینکه بنده خودم نیز این دستگاه رو دارم و در اون انجمن فرد دیگری بود که میگفت از این سیستم داره ولی با همین مشکلی که شما گفتید. پرسیدم فروشندهست که جوابی نداد.
امّا دستگاه ما بر اثر شدت سیگنال دریافتی یهویی زیر کار وا داد و شروع کرد قاطی زدن. بازش کردم که دیدم همه جا روغن پاشیده. که خازن 10000 میکرویی لیک شدید داده بود وبر روی قاب بالایی باکس که چسبیده به ماسفت بود،بر اثر حرارت خطّ آب شدگی ایجاد شده بود. تمام خازنهای الکترولیتی را عوض کردیم. دستگاه درست شد و الآن فوقالعاده درست وثابت کار میکنه ولی قدرتش کمتر از نصف شده احتمال قوی ماسفت نیمسوزه یا شایدم باید اون دیود BY500 عوض بشه.
جناب مدیر عزیز، آیا شماره ماسفت هم نوشته بود؟ شماره اون آی سی کوچک (احتمالاً) یک OPamp باشه، چطور؟ هر نوع راهنمایی شما برای بنده دنیایی می ارزه و مرا واقعاً بنده خود میکنید.:yes:

متاسفانه همه شماره ها کاملا پاک شده. همچین هم پاک کرده که بعضی آی سی ها گوشه هاش پریده!!! میدونسته ما چه آدمایی هستیم:72000000: ولی میدونم که می تونید ماسفت های سرعت بالا بخرید و جای اون بگزارید.اصلا مهم نیست.احتمال قوی هم می دم ماسفت ضعیف شده باشه چرا که به قول شما در اثر برگشت قوی سیگنال داغ هم کرده بوده و باکس رو آب کرده. در ضمن این دستگاه نباید بدوم لوپ روشن بشه.همون طور که می بینید مسیر خط مثبت تغذیه قطع شده و به صورت سری به دو پین ازکانکتور اتصال لوپ وصل شده که با اتصال فیش لوپ به دستگاه اون مسیر (اون 2 پین) به هم وصل میشن و تغذیه وصل میشه.در صورتی که بدون لوپ دستگاه روشن بشه ماسفت در حالت بی باری قرار میگیره. در ضمن این تاپیک فقط جهت اطلاع هست نه کار روی دستگاه.از این به بعد لطفا سوالات در مورد دستگاه جای دیگه باشه.اینجا یه جور یادگاری نویسی از دستگاه هایی هست که دیگه از تولید خارج شدن.به هر حال اگر بازم کمکی از من بر می اومد در خدمتم
موفق باشید

آخرین ویرایش:

sardarshams

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2008-06-20
1,076
25,016
44
Azarbayjan-Miandoab
سلام
قبل از اینکه بسوزه واقعا تو چند متری یک فلز 30*30 را سنس میکرد

sardarshams

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2008-06-20
1,076
25,016
44
Azarbayjan-Miandoab

parse gade

کاربر
2010-09-26
326
556
به نظر من اینکه خودتون بخوایید کپی کنید وقت تلف کردنه.دستگاه با فرکانس 500 هرتز کار میکنه اگه با فرکانس پایین تری کار میکرد مسلما برد بیشتری داشت.البته با توجه به این جدولی که قرار دادین.این ارقام هم فکر کنم مربوط به تست در هوا باشه.که اگه اینطور باشه اون وقت تست تو زمین یکمی با هوا فرق میکنه.ولی خداییش این جدول خیلی منو امیدوار کرد و به من انگیزه بیشتری داد

بالا