آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: جوش نزدن روشن شدن چراغ قرمز 0.C و سبز پاور دستگاه اینورتر جوش مدل ZX7-200

arstan

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-08-07
980
2,681
سلام دستگاه جوش مدل ZX7-200 چینی که بعد از روشن کردن دستگاه چراغ سبز و قرمز هردو روشن میشه ولی جوش نمیزنه . فن دستگاه هم کار میکنه . چراغ قرمز دیگه هم روی برد است که روشن میشه . محافظ حرارتی که با زیاد شدن حرارت قطع میشه را هم برداشتند و یکسره کردند . اکه ممکنه راهنمایی کنید . مشکل از کجاست . یا کدوم قطعات را اول تست کنم ؟. با تشکر

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,554
سلام دستگاه جوش مدل ZX7-200 چینی که بعد از روشن کردن دستگاه چراغ سبز و قرمز هردو روشن میشه ولی جوش نمیزنه . فن دستگاه هم کار میکنه . چراغ قرمز دیگه هم روی برد است که روشن میشه . محافظ حرارتی که با زیاد شدن حرارت قطع میشه را هم برداشتند و یکسره کردند . اکه ممکنه راهنمایی کنید . مشکل از کجاست . یا کدوم قطعات را اول تست کنم ؟. با تشکر
با سلام :
اینورترهای چینی فاقد هر گونه برگه های اطلاعاتی در فضای مجازی هستند باید از برد های داخل ان عکس واضح { پشت و رو }و شماره قطعات یا اگر احتمالا دفترچه و شماتیک داره اینجا بزارید تا بتونیم بررسی و راهنمایی کنیم .
موفق باشید .

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,764

سلام

دو نوع محافظ داره 1- فیوز حرارتی روی هیت سینگ 2- NTC , PTC
کدوم را برداشتند ؟

با توجه به فقد نقشه ، اگه تصویر مورد اشاره استاد رجبی را ارسال فرمایید کمک قابل توجهی میکنه

سپاس

arstan

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-08-07
980
2,681
سلام و سپاس
اینم از عکس ها Image1514.jpgImage1515.jpgImage1513.jpgImage1516.jpgImage1517.jpgImage1518.jpgImage1519.jpg منتظر جواب شما هستم.

arstan

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-08-07
980
2,681
خروجی مثبت و منفی را با اهم متر اندازه گرفتم 3.70 کیلو اهم نشان میده . این مقدار برای 3 عدد ترانس درست است ؟

Service Manual

D e b u g g e R
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-06-19
13,679
176,827
iRanTK.iR
سلام

يکي از دوستانم تعميرکار همين دستگاه ها هست زنگ زدم و ازش پرسيدم ....

ميگه اينها چند مدل مختلف هستند ...... گفت يک فيش کنار فن هست ( البته دقيق اشاره نکرد کدوم فيش ) اونو بکشيد اگر چراغ قرمز روي برد خاموش شد اشکال از برد وسطي هست و معمولا يا خود ترانس هاي روي برد خراب ميشه يا ديودهاي آمپر بالا و اگر خاموش نشد ايراد از برد بالايي هست و بايد قطعات اون قسمت چک بشه يک نقشه هم گير آوردم شايد با مدار شما يکي باشه :

http://www.irantk.ir/showthread.php?t=45695&p=246437#post246437

يا حق .......

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,764
خروجی مثبت و منفی را با اهم متر اندازه گرفتم 3.70 کیلو اهم نشان میده . این مقدار برای 3 عدد ترانس درست است ؟

منتظر جواب شما هستم.

سلام

من هم منتظر پاسخ شما هستم

پس از اجرای توصیه های استاد شاطی زاده عزیز در صورتیکه حل نشد بفرمایید

ولتاژ 310 ولت به IGBTها میرسه یا نه ؟
24 ولت را دارید یا نه
اگر ولتاژهای فوق درسته یا آی سی 8 پین ( KA3845 ) داخل برد کوچک عمود سمت راست تصویر سوخته و یا IGBT ها

بنظر میرسه عایق نارنجی زیر دیودها و IGBTها ابتکار ناصحیح شخص ناشی است
تابحال چنین چیزی ندیدم که سطح هیت سینگ بطور کامل عایق شده باشه و سپس روی آنها (زیر قطعات ) هم مجددا عایق دیگری نصب بشه

به این صورت تبادل حرارتی بدرستی انجام نمیشه و این دستگاه شدیدا محتاج تبادل مناسب حرارتی است
در فیش سمت چپ تصویر زیر باید 3 سیم مشکی باشه که با هم موازی و متصل باشند ولی دو سیم مشکی دیده میشه و دراینصورت موجب افت ولتاژ میشن ( البته به ایراد فعلی ربطی نداره و موجب کاهش عمره و ضمنا با توجه به گل اندود بودن فیش ، کنتاکتهای آنرا بررسی فرمایید )

سپاس
J.jpg

آخرین ویرایش:

arstan

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-08-07
980
2,681
با تشکر از همگی
یک نکته دیگه که تازه صاحب دستگاه گفت اینه که علت خرابی وقتی پیش اومده که داشته برق را از دستگاه تولید برق میگرفته و جوشکاری میکرده که ولتاژ دستگاه از 220 ولت به 110 ولت پایین اومده و نفهمیده و بعد چراق قرمز جلو (C.0) روشن شده و دیگه جوش نزده . حالا این افت ولتاژ هنگام جوشکاری اول کدوم قسمت را خراب میکنه تا تست کنم .

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,764
با تشکر از همگی
یک نکته دیگه که تازه صاحب دستگاه گفت اینه که علت خرابی وقتی پیش اومده که داشته برق را از دستگاه تولید برق میگرفته و جوشکاری میکرده که ولتاژ دستگاه از 220 ولت به 110 ولت پایین اومده و نفهمیده و بعد چراق قرمز جلو (C.0) روشن شده و دیگه جوش نزده . حالا این افت ولتاژ هنگام جوشکاری اول کدوم قسمت را خراب میکنه تا تست کنم .

سلام

افت ولتاژ برای این دستگاه ضرری نداره ولذا زمان خرابکاری ژنراتور ولتاژ بالا رفته و کاهش ولتاژ بعد از بعد از سوختن دستگاه اتفاق افتاده نه قبل از سوختن آن

عاقبت نفرمودید کدوم قطعه را حذف کردند؟

arstan

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-08-07
980
2,681
با تشکر از غزال از بالا عکس دوم که روی رادیاتور فیوز حرارتی است که با سیم قرمز رنگ وصل است . اگه نگاه کنی هر دو سیم را با هم لحیم کردند . یعنی اون فیوز دیگه استفاده نمیشه .

بالا