آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: مشکل در عدم شارژ باطری hp 4530s

shayan234

کاربر
2011-03-08
320
3,811
آبادان
با سلام. یه لپتاپ hp4530s دارم که باطری رو شارژ نمیکنه . ولی توی ویندوز علامت در حال شارژ کردن نشون میده . و چراغ روی جک پاور هم وقتی باطری رو وصل میکنم. علامت شارژ شدن رو نشون میده . رو کانتور باطری در حالتی که باطری وصل نیست ولتاژ 3.3 هست ولی . آی سی شارژ رو عوض کردم . دیود های مدار محافظ رو عوض کردم. ترانزیستور های فت مدار شارژ aon7410 رو عوض کردم . ولی هیچ کدام جواب نمیده . بایوس سالم هم زدم. با باطری هم کار میکنه . همینطور با آداپتور هم کار میکنه . و علامت در خال شارژ بازری میزنه ئلی باطری شارژ نمی شه .(باطری کاملا سالم هست . روی لپتاپ سالم تست کردم) دیگه عقلم به جایی قد نمیده . هرکسی تا حالا به چنین مشکلی برخورده و تجربه داره ، لطفا به داد ما برسه

آخرین ویرایش:

Khalili

سرپرست مدیران
ناظم انجمن
2008-01-04
3,247
57,499
ایا شما باتری را با لپ تاب دیگر دقیق شارژ کردید ضمنا ولتاژ ان را در حالت شارژ در هر دو مورد با هم مقایسه واعلام کنید موفق باشید

masoud_za

کاربر
2012-03-10
285
1,637
تهران
سلام دوست عزیز شما اولا با یه شارژ نو ویا منبع تغذیه تست کن ببین شارژ میشه یا نه
در مرحله بعد شما ولتاژ سر سوکت های شارژ باطری رو به ترتیب بنویس
تا بهتر راهنمایی بشید

shayan234

کاربر
2011-03-08
320
3,811
آبادان
سلام
ولتاژ سر سوکت 19V هست . با آداپتور سالم هم تست کردم . ولتاژ در لپتاپ سالم در حال شارژ 3 تا 3.3v .یک 2.9V و یک 12v بود . توی این بورد ولتاژهای 3.3 و 2.9 هست ولی ولتاژ شارژ 10.9V هست و به 12v نمیرسه. در حالتی که باطری روی دستگاه نیست در سوکت شارژ بجای ولتاژ 12 باید 2.6 باشه و 2.9 هم باید خاموش باشه . و در حالت شارژ ، ولتاژ باید 12ولت فیکس باشه که من در اینجا فقط ولتاژ برگشتی از باطری رو توی مدار دارم و آی سی شارژ و مدار pwm شارژ فعال نمیشه . یعنی 10.9 ولت . والا دیگه توش موندم . 3 بار آیسی شارژ عوض کردم و جواب نداده

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
با سلام. یه لپتاپ hp4530s دارم که باطری رو شارژ نمیکنه . ولی توی ویندوز علامت در حال شارژ کردن نشون میده . و چراغ روی جک پاور هم وقتی باطری رو وصل میکنم. علامت شارژ شدن رو نشون میده . رو کانتور باطری در حالتی که باطری وصل نیست ولتاژ 3.3 هست ولی . آی سی شارژ رو عوض کردم . دیود های مدار محافظ رو عوض کردم. ترانزیستور های فت مدار شارژ aon7410 رو عوض کردم . ولی هیچ کدام جواب نمیده . بایوس سالم هم زدم. با باطری هم کار میکنه . همینطور با آداپتور هم کار میکنه . و علامت در خال شارژ بازری میزنه ئلی باطری شارژ نمی شه .(باطری کاملا سالم هست . روی لپتاپ سالم تست کردم) دیگه عقلم به جایی قد نمیده . هرکسی تا حالا به چنین مشکلی برخورده و تجربه داره ، لطفا به داد ما برسه

دوست عزیز شما باید ابتدا کارهای زیر را انجام دهید و نتیجه را اعلام کنید

1 - ابتدا با یک شارژر نو امتحان کنید و ببینید ایا باطری شما شارژ می شود یا نه ؟
2 - اگر باطری شارژ نشد باطری نو بزنید و یکبار با شارژر نو و یکبار با شارژر قبلی امتحان کنید و اگر با هردو شارژر شارژ شد پس باطری مشکل دارد
3 - پینهای ورودی برق و دیتا باطری به لب تاب را از نظر سولفاته زدن و کثیفی بررسی کنید و اگر کثیف بود حتما انها رو تمیز کنید

با تشکر

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: kiyanmz

hassssssan

کاربر vip
کاربر
2011-11-12
17
16
کرمان
سلام، لپ تاپی دست من هست که همین مشکل رو داره با این تفاوت که چراغ روی سوکت در لحظه اول سفید بعد نارنجی بعد خاموش میشه. میشه دقیقا بگید روی کدوم قطعات کار کردین که جواب گرفتید؟

بالا