آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

چند سوال ساده اما دردسرساز در مورد تابلو ثابت

siasina

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-11-10
304
571
سلام به همه دوستان عزیزم
سوال 1
من یه تابلو ساختم با 4 کلمه که هر کلمه حدود یک آمپر جریان میکشه اما وقتی هر 4 کلمه رو با هم وصل میکنم به جای 4آمپر کمتر از 3آمپر میکشه پاور هم پرقدرت است چرا این اتفاق می افته؟
سوال2
در بعضی از تابلوها وقتی فلاشر رو به تابلو وصل میکنم بعضی از led هایی که در کلمه خاموش هستند روشن میمونن (با نور کم)،انگار حالت نشتی پیش اومده.ممکنه یک یا دو led این اتفاق براش بی افته چرا این حالت پیش میاد؟
سوال 3
از چه سیمی برای خود ال ای دی ها و رابط تابلو باید استفاده کرد؟(من از سیم 6زوج آیفون استفاده میکنم آیا مشکلی پیش میاد؟)

آخرین ویرایش توسط مدیر:

jfrras

مدير انجمن تخصصی الکترونیک
مدیر تالار
2007-04-13
3,097
74,085
48
ایران
سلام به همه دوستان عزیزم
سوال 1
من یه تابلو ساختم با 4 کلمه که هر کلمه حدود یک آمپر جریان میکشه اما وقتی هر 4 کلمه رو با هم وصل میکنم به جای 4آمپر کمتر از 3آمپر میکشه پاور هم پرقدرت است چرا این اتفاق می افته؟
سوال2
در بعضی از تابلوها وقتی فلاشر رو به تابلو وصل میکنم بعضی از led هایی که در کلمه خاموش هستند روشن میمونن (با نور کم)،انگار حالت نشتی پیش اومده.ممکنه یک یا دو led این اتفاق براش بی افته چرا این حالت پیش میاد؟
سوال 3
از چه سیمی برای خود ال ای دی ها و رابط تابلو باید استفاده کرد؟(من از سیم 6زوج آیفون استفاده میکنم آیا مشکلی پیش میاد؟)

سلام .ممکن است دو علت داشته باشد. 1 پاور ضعیف باشد 2 سیم انتخابی برای تغذیه تابلو نازک باشد ونتواند توان مورد نیاز تابلو را بدهد. سیم 1 یا 75. صدم استفاده کنید.

2 بعضی از ال ای دی ها معیوبند .

3 رابط تابلو نباید از 75 صدم کمتر باشد .سیم رابط همون مغزی سیم تلفن کفایت می کند.

آخرین ویرایش:
بالا