آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مدار اینورتر دستگاه جوش به همراه برخی از توضیحات کاربردی

Ahmadnd

کاربر
2019-08-29
1
1
37
سلام, تشکر بابت مطلب مفیدتون ،
ایا بجای igbt مدار میشه از irgp4066d استفاده کرد؟ بنده این مدارو بااین igbt جمع کردم ولی سوییچ ها روشن نشدن ممنون میشم لطف کنید جواب بدید

~H03in~

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-08-20
899
7,084
سلام, تشکر بابت مطلب مفیدتون ،
ایا بجای igbt مدار میشه از irgp4066d استفاده کرد؟ بنده این مدارو بااین igbt جمع کردم ولی سوییچ ها روشن نشدن ممنون میشم لطف کنید جواب بدید
با سلام
اگر با IGBT هایی که در مدار اشاره شده بستین نباید مشکلی باشه احتمالا در مونتاژ موردی پیش آمده دقت کنین با کوچکترین اشتباهی امکان سوختن قطعات مخصوصا igbt ها هست و قبلش شکل موج گیت امیتر را بررسی نمایید
ولتاژهای پایه 7 آی سی 3844 و مثبت خازنهای صافی چند ولت است ؟
لینک اصلی رو خدمتتون تقدیم میکنم شاید مشکلتان حل شود
http://danyk.cz/svar_en.html

آخرین ویرایش:

امیر سجاد

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2018-07-10
1,217
4,301
ایران
سلام آقای حسین ممنونم از بابت مطالب با اجازه آقا حسین چند تا عکس از اینورتر جوشکاری و نقشه اینورتر تر های ماسف ۲۰۱۹۰۹۱۱_۱۱۰۹۱۴.jpg۲۰۱۹۰۹۱۱_۱۱۰۸۵۶.jpg۲۰۱۹۰۹۱۱_۱۱۰۸۵۶.jpg۲۰۱۹۰۹۱۱_۱۱۰۸۴۳.jpg۲۰۱۹۰۹۱۱_۱۱۰۸۴۳.jpg۲۰۱۹۰۹۱۱_۱۱۰۵۵۳.jpg۲۰۱۹۰۹۱۱_۱۱۰۸۲۱.jpg

امیر سجاد

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2018-07-10
1,217
4,301
ایران
حالا چرا باید این مقاومت یا ntc(در مدارات دیگر) یکسره شود ؟
از آنجایی که با آمپر یا جریان بالا سروکار داریم یک مقاومت کوچک حتی 5 اهم یا 10 اهم هم باعث تلفات و افت ولتاژ میشود لذا وقتی خازنها شارژ شدند المان ضربه گیر را توسط رله از مدار خارج و اتصال کوتاه میکنیم تا از افت ولتاژ جلوگیری شود.
و همچنین درصورتی که این مقاومت از روی مدار حذف شود در لحظه ی اول روشن کردن به علت دشارژ بودن خازن ها جرقه زیادی تولید میشود وعمر کلید روشن وخاموش کردن دستگاه را پایین میاورد وهمچنین عمر مفید خازن ها وپل دیود را پایین میاورد. واین مقاوتها پس از روشن شدن به وسیله رله 24 ولت از مدار خارج میشود.ودر بعضی از دستگاهها به جای استفاده از مقاومت حرارتی از یک مقاومت معمولی با اهم پایین با وات بالا استفاده میشود ( در حقیقت یک راه اندازی نرم صورت میگیرد) و در موقع تعمیرات اگر دیدید دستگاه خیلی وقت کار میکند مقاومتهای حرارتی بخش تغذیه رو اگر هم سالم باشند عوض کنید چوت این مقاومتها هر بار با روشن شدن وخاموش شدن عمرش کمتر میشود.

mehdi.d70

کاربر vip
vip
کاربر
2018-11-17
126
105
32
سلام دوستان .من اولین باره ک یه اینورتر برام اوردن واسه تعمیر البته مشکل خاصی نداره فقط باز شده و سیمهاش قطع شده. همه چی رو بستم و تمام فیش ها و سیمها رو هم دصل کردم الان وقتی روشن میکنم دستگاه روشن میشه ولی خروجی نداره یعنی جوش نمیده و فن دستگاه هم با دور خیلی زیاد میچرخه

بالا